NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

226 Aukcja Dzieł Sztuki

24 września | 12:00 - 13:30

W sobotę 24 września łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza na 226 Aukcję Dzieł Sztuki. W ofercie jest 105 obrazów, grafik i obiektów rzemiosła artystycznego. Uwagę kolekcjonerów może zwrócić dzieło Jana Czesława Moniuszki „Scena dworska” z atrakcyjną ceną wywoławczą 25.000 zł. Malarz był synem sławnego kompozytora Stanisława, jednak uzdolniony plastycznie studiował w Akademii Petrsburskiej i u Wojciecha Gersona. Malował na ogół historyczne sceny rodzajowe, chwalono go za wyczucie epoki, kompozycję i kolorystykę. Jego obrazy rzadko pojawiają się na rynku antykwarycznym dlatego ten stanowi atrakcję dla znawców sztuki.

Z górnej półki, dla zasobniejszych inwestorów w ofercie jest m.in. dzieło Maksymiliana Gierymskiego „Na przejeździe” z ceną wywoławczą 190.000 zł. Na aukcji reprezentowana jest też sztuka nowoczesna m.in. przez kompozycję Henryka Stażewskiego, wycenioną na 250.000-400.000 zł, czy „Horyzont”, łodzianina Jacka Bigoszewskiego, który można licytować od 5.000 zł. Z lokalnych twórców obecni są także m.in. Jerzy Rene Groszang, Joachim Kahane i Jerzy Krawczyk.

Kolekcjonerów rzemiosła artystycznego zainteresuje zapewne figurka górala z Pacykowa, szacowna na 8.000-12.000, czy papierośnica z 1893 roku, dzieło z warsztatu Pawła Owczynnikowa, warta ok. 20.000 zł.

Wszystkie wystawione na aukcję obiekty można oglądać w salonie firmy przy ul.Wschodniej 69 (I pietro) lub na stronach www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl i www.onebid.pl. Licytować można osobiście, telefonicznie lub przez internet. Początek aukcji w sobotę o godz. 12:00.

Szczegóły

Data:
24 września
Godzina:
12:00 - 13:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Rynek Sztuki
Wschodnia 69
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*