NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

13. Edycja Grand Off

5 marca - 6 marca

13. EDYCJA GRAND OFF
NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA

5 – 6 marca 2020 r.

wstęp bezpłatny*
* obowiązuje wcześniejszy odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie Kina *

Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce. To także jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń kulturalnych dotyczących kina niezależnego na świecie. Misją Grand OFFu jest pokazać i wyróżnić najlepsze niezależne filmy świata oraz nagrodzić ich twórców.

HARMONOGRAM PROJEKCJI:

5 marca (czwartek) godz. 18:00 | BLOK I | 77′
MORALE (13′) | najlepszy scenariusz
RODZICE (28′) | najlepsza reżyseria
WSTAŃ (20′) | najlepsze zdjęcia
PORTRECISTA (16′) | najlepsza aktorka

6 marca (piątek) godz. 16:15 | BLOK II | 91′
PUNKT BIFURKACJI (26′) | najlepszy montaż
FRANKA (30′) | najlepsza scenografia
PRZEPUSTKA (35′) | najlepsza aktorka

6 marca (piątek) godz. 18:00 | BLOK III | 72′
ARCHANGEL (18′) | najlepsza fabuła
PIEKŁO (23′) | najlepszy dokument
WIR (7′) | najlepsza animacja
TECHNO (24′) | najlepszy film polski

OPISY FILMÓW:

MORALE (13′)
Niemcy, reż. Lukas Nathrath

Mara bierze udział w intensywnym szkoleniu niemieckich sił zbrojnych. Gdy inny żołnierz, Weber, upokarza ją przy członkach oddziału, Mara postanawia bronić się, nawet za cenę przekroczenia wyznawanych zasad.

RODZICE (28′)
Rosja, reż. Evgeniy Shemanov

Rodzice jako jedyni zawsze na nas czekają i zawsze są gotowi przebaczać. Dopóki żyją, chcą nas widywać. Ale przychodzi czas, kiedy jedyne co możemy zrobić dla tych, których kochaliśmy, to pielęgnować pamięć o nich.

WSTAŃ (20′)
Francja, reż. Pierre Le Gall & Sarah Malléon

Ośmioletni Joseph nie może się pogodzić z wyjazdem starszego brata na kontynent. Pod wpływem ludowych opowieści dziadka, sądzi, iż Lentikri, starożytny martynikański potwór, grasuje w pobliżu domu, żeby zaatakować jego bliskich. Decyduje się na konfrontację.

PORTRECISTA (16′)
Luksemburg, reż. Cyrus Neshvad, aktor Albert Delpy

Mężczyzna na skraju depresji dostaje wiadomość o śmiertelnej chorobie wnuczki. Syn prosi go o opiekę nad nią. Dziadek nawiązuje relację z dziewczynką poprzez sztukę, co wprowadza trochę światła do ich życia.

PUNKT BIFURKACJI (26′)
Rosja, reż. Leonid Gardash

Często nie jesteśmy świadomi, że nasze działania przynoszą zaskakujące, a nawet katastrofalne skutki. Punkt bifurkacji, według teorii chaosu, to moment, gdzie najmniejsza zmiana układu może prowadzić do znacznych zmian w jego stabilności. W codziennym życiu, jest to chwila, która może na zawsze zmienić nasz los. Kumpelski żart staje się dla dwudziestoletniego Artema i doświadczonego policjanta ich własnym “punktem bifurkacji”.

FRANKA (30′)
Białoruś, reż. Mitry Semenov-Aleinikov

Białoruś, rok 1943. Ranny żołnierz niemiecki przychodzi do gospodarstwa, w którym mieszkają doświadczone przez wojnę kobiety. Przestraszone, prawie go zabijają, jednak w odruchu litości, zabierają go do domu. Czy będą w stanie żyć z wrogiem?

PRZEPUSTKA (35′)
Austria, reż. Martin Winter, aktorka Anna Suk

Kathy to dwudziestopięcioletnia osadzona, która dostaje przepustkę z okazji urodzin synka. Opuszcza wiedeńskie więzienie, aby odwiedzić go w mieszkaniu swojej matki. Kobieta nie radzi sobie z życiem, zaniedbując wnuka. Ten dzień staje się dla Kathy wyzwaniem. Zanim wróci wieczorem do więzienia, musi znaleźć dziecku nowy dom, konfrontując się z przeszłością. Prowadzi wyścig z czasem, zmagając się jednocześnie z własnymi potrzebami.

ARCHANGEL (18′)
Meksyk, reż. Ángeles Cruz

Archanioł to pięćdziesięcioletni rolnik, który traci wzrok. Zanim całkiem pogrąży się w ciemności, musi znaleźć opiekę dla Patrocinii, starszej kobiety z wioski, która ma tylko jego.

PIEKŁO (23′)
Hiszpania & Sierra Leone, reż. Raúl de la Fuente

Chennu popełnij pierwsze przestępstwo w wieku piętnastu lat. Żył wtedy na ulicy. Trafił do piekła- więzienia na Pademba Road we Freetown. Rządzi tam Sillah. Jest to straszne miejsce. Chennu wyszedł po czterech latach. Teraz wraca tam ponownie.

WIR (7′)
Francja, reż. Thomas Lagana

Podróżny zasypia w pociągu w drodze do domu. Gdy budzi się, zauważa, że jest sam. Postanawia sprawdzić, co się stało.

TECHNO (24′)
Polska, reż. Tadeusz Łysiak

Sześćdziesięcioletni rolnik, Ryszard, zajmuje się chorą na Alzeimera żoną. Moda dziewczyna z dużego miasta, którą spotyka przypadkiem, wprowadza go w świat muzyki techno. Chociaż na chwilę może zapomnieć o ogromnej odpowiedzialności, którą dźwiga na swoich barkach.

Szczegóły

Start:
5 marca
Koniec:
6 marca
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Kino Charlie
Piotrkowska 203/205
Łódź, łódzkie 90-451 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.charlie.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*