NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera książki Tomasza Patory „Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu”

26 stycznia | 17:00 - 19:00

Tomasz Patora, dwukrotny zwycięzca konkursu reportaży telewizyjnych Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu, współautor jednego z najważniejszych reportaży śledczych ostatnich lat „Łowcy skór”, wrócił do sprawy po dwóch dekadach. W książce przedstawia nieznane dotychczas dokumenty i relacje świadków.
Wstęp wolny, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.
E-mail ➡️ rezerwacja@kinomuzeum.pl
Telefon ➡️ (+48) 42 203 24 50
____
„Ł𝗼𝘄𝗰𝘆 𝘀𝗸𝗼́𝗿. 𝗧𝗮𝗷𝗲𝗺𝗻𝗶𝗰𝗲 𝘇𝗯𝗿𝗼𝗱𝗻𝗶 𝘄 ł𝗼́𝗱𝘇𝗸𝗶𝗺 𝗽𝗼𝗴𝗼𝘁𝗼𝘄𝗶𝘂”
„Jestem przekonany, że na podstawie tej książki powstanie hitowy serial. Czyta się ją z wypiekami na twarzy, jak doskonały thriller sądowo-kryminalno-lekarski. Tylko że to wszystko wydarzyło się naprawdę.” – Szymon Jadczak, dziennikarz śledczy Wirtualnej Polski
Zaczęło się od anonimu. Kartka A4. „Zestawienie zakładów pogrzebowych, które za łapówki przejęły prosektoria w łódzkich szpitalach”. Tomasz Patora wraz z dwoma innymi dziennikarzami rozpoczął śledztwo, które wkrótce ujawniło jedną z największych afer w historii III RP. Handel informacjami o zgonach, opóźnianie wyjazdów karetek pogotowia, chaos w dystrybucji niebezpiecznych leków i wreszcie – coraz więcej przypadków zaskakujących śmierci. Kilka miesięcy po tym, jak dostarczono anonim do redakcji, sprawą „łowców skór” żył cały kraj, a organy ścigania wszczęły dochodzenie.
Dziś, po ponad dwudziestu latach, Patora wraca do sprawy. Przedstawia nieznane dotychczas dokumenty i relacje świadków. Szczegółowo analizuje materiały i krok po kroku ujawnia sieć wzajemnych powiązań, by odpowiedzieć na pytanie kluczowe: jak doszło do tego, że śmierć stała się cenniejsza od życia?
𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇 𝗣𝗮𝘁𝗼𝗿𝗮
Dziennikarz prasowy i telewizyjny, wykładowca akademicki. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich reporterów. Autor lub współautor najważniejszych reportaży śledczych ostatnich lat: „Łowców skór” (2002), „Nasz Bóg ich zgubi” (2007), „Koktajlu Gapika” (2010), „Afery solnej” (2012), „Przychodzę na grób do kogoś innego” (2015) czy „Chore bydło kupię” (2019).
Wielokrotnie wyróżniany w kraju i za granicą, m.in. w Nowym Jorku, Normandii, Hamburgu i Wenecji. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press – najbardziej cenionego polskiego wyróżnienia dziennikarskiego, trzykrotny zdobywca nagrody DetonaTOR i dwukrotny Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Publikował na łamach „Gazety Wyborczej”, współtworzy programy Superwizjer i Uwaga! w telewizji TVN, prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie SWPS i w Polskiej Szkole Reportażu.

Szczegóły

Data:
26 stycznia
Godzina:
17:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Kinematografii
Plac Zwycięstwa 1
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia