NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

123 minuty do wolności // premiera gry miejskiej

14 sierpnia 2018 | 14:30 - 17:00

W centrum Łodzi pojawiły się trzy tajemnicze budki telefoniczne. Wchodząc do jednej z nich i podnosząc słuchawkę, przenosisz się w czasie. Jest 11 listopada 1918 roku. W żyłach mieszkańców miasta gotuje się krew, zew wolności jest coraz silniejszy. Atmosfera gęstnieje z każdą godziną. Za kilka chwili rozpocznie się rozbrajanie okupanta niemieckiego. Przez telefon dostajesz zadanie – musisz zdobyć ważne informacje i przekazać je dalej, aby cała akcja zakończyła się sukcesem. Ruszasz w miasto – bądź uważny! Detale mają znaczenie.

„123 minuty do wolności” to interaktywna gra miejska, której nośnikiem są trzy, specjalnie zaaranżowane budki telefoniczne, zlokalizowane w centrum Łodzi. Fabuła gry toczy się na kilka godzin przed oswobodzeniem miasta od okupantów. Gracze poprowadzeni zostaną do historycznie ważnych dla Łodzi miejsc oraz poznają szczegóły wydarzeń, które rozegrały się 11 listopada 1918 roku. Nie zabraknie wyzwań i zagadek.
Tytuł gry nawiązuje do symbolicznego czasu 123 lat niewoli. 123 minuty to również czas, w jaki można przejść całą grę, jednak wymagać to będzie od uczestników sprawności. Każdy gracz po przejściu gry otrzyma wyjątkową nagrodę niespodziankę.

Wejdź do pierwszej budki, podnieś słuchawkę, naciśnij przycisk START i daj się porwać historii!

Premiera gry odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 14:30 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, mieszczącym się przy al. Józefa Piłsudskiego 8 w Łodzi.

Gra powstała w ramach projektu Herosi Niepodległej, realizowanego przez Województwo Łódzkie. Wejdź i zobacz więcej na www.lodzkie.pl/herosi-niepodleglej

Realizatorem projektu jest Budka Nietelefoniczna.
www.budkanietelefoniczna.pl

Partnerzy:
– portal jpilsudski.org,
Józef Piłsudski
– Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
– Związek Strzelecki
Związek Strzelecki Oddział Łódź

Szczegóły

Data:
14 sierpnia 2018
Czas:
14:30 - 17:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Urząd Marszałkowski
Piłsudskiego 8
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*