NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

11. StopTrik IFF nadciąga do Łodzi

5 listopada 2021 - 7 listopada 2021

Zbliża się czas, w którym to StopTrik IFF przenosi się na weekend do Łodzi. W tym roku w atmosferycznych salach studyjnego Kina Bodo (www.kinobodo.pl) pokazane zostanie niemal 80 filmów w programach Międzynarodowego Konkursu Stop Motion, Konkursu Pogranicza, pozakonkursowego pokazu Panorama oraz w ramach sekcji przygotowanych przez partnerskie festiwale.

Międzynarodowy Konkurs Stop Motion to program prezentujący najświeższe, światowe dokonania animatorów, którzy realizują swoje filmy w tradycyjnych technikach stop motion (film lalkowy, plastelinowy, animacja obiektów, piksilacja, wycinanka, itp.). Filmy, które zdobyły szeroki rozgłos w ostatnim festiwalowym sezonie – m.in. BESTIA Hugo Covarrubiasa z Chile lub KKUM Kima Kang-mina z Południowej Korei – będą walczyć o uwagę Publiczności z rewelacyjnymi pracami debiutantów (m.in. ONLY WITH YOU Raz Merhav z Izraela czy BLINK IN THE DESERT Shibou Soejimy z Japonii). W Konkursie Pogranicza uczestniczą krótkie animacje eksperymentalne łączące stop motion z innymi technikami animacji, a także eksplorujące rozmaite środki filmowego wyrazu (w tym te zapożyczone z kina aktorskiego). Na ekranach Kina Bodo zobaczymy filmy twórców znanych szerokiej publiczności (Paul Bush z Wielkiej Brytanii, Paul Wenninger z Austrii), jak i poznamy nowe, inspirujące głosy płynące z Tajwanu (Wu Ching-Chang) czy Rosji (Natalia Ryss). Pozakonkursowy program Panorama to prawdziwe vertigo poprzez style i idee, które rezonują z wrażliwościami i tożsamościami współczesnych artystów animacji. Z ogromną przyjemnością dostrzegamy silną reprezentację polskiego filmu animowanego – prezentowanych 9 festiwalowych tytułów powstało zarówno w ramach profesjonalnej, studyjnej produkcji (np. filmy Darii Kopiec lub Tomka Duckiego), jak i w murach szkół filmowych i artystycznych (m.in. filmy Julii Orlik czy Ambrożego Dańki), a nawet w warunku protestu Strajku Kobiet z października 2020 roku (#sprzeciwpolek).

Podczas festiwalu StopTrik to Publiczność decyduje o nagrodach dla najlepszych filmów. Własną pulą nagród rozporządza Łódzkie Jury Studenckie, które w tym roku tworzą Martyna Gonciarz, Maciej Kujawski i Adam Sołtys.

Dodatkowy program filmowy przygotowali dla nas partnerzy: ReAnima (Bergen, Norwegia) oraz Animator (Poznań). Partnerskie prezentacje nie ograniczają się do animacji stop motion, lecz obejmują szeroki zestaw podejść technicznych i stylistycznych, aplikowanych w animowanej twórczości filmowej. Mr.Kropka, kurator programu Norweska animacja, wybrał 10 filmów zrealizowanych w latach 2000-2020, które zaświadczają o procesie profesjonalizacji animowanej produkcji w Norwegii. Kuratorzy festiwalu Animator podsumowują najlepsze filmy pokazywane w Poznaniu w przeciągu ostatnich dwóch lat. Wiele mówiąc tytuł selekcji – „W multi-świecie codzienności” – skrywa takie perły współczesnej animacji autorskiej, jak SOMETHING TO REMEMBER w reżyserii Niki Lindroth von Bahr, czy TIES Diny Velikovskayey. Pokaz obowiązkowy dla wszystkich, którym przepadł Animator w lipcu!

StopTrik to jednak nie tylko filmy, ale też rozmowa o animacji i jej możliwościach. W tym roku zapraszamy na debatę pod hasłem Animacja walcząca, animacja zaangażowana (06.11 o 12:00) oraz uwielbiany przez widzów TrikShow, czyli jak oni/one to robią (07.11 o 12:00) podczas którego twórcy odsłonią kulisy swojej pracy. Oba wydarzenia odbędą się w Klubie Pop’n’Art na pl. Wolności 6, zaś udział w nich jest bezpłatny.

PROJEKCJE W KINIE BODO: 15 ZŁ / KARNET: 80 ZŁ

WYDARZENIA W POP’N’ART: WSTĘP WOLNY

STOPTRIK 2021 ŁÓDŹ: HARMONOGRAM POKAZÓW

05.11.2021, piątek

20:00 Konkurs Animacji Poklatkowej 1 (80′), Kino Bodo

06.11.2021, sobota

12:00 Animacja walcząca, animacja zaangażowana – debata (90′), Pop’n’Art

16:00 Konkurs Animacji z Pogranicza (79′), Kino Bodo

18:00 Konkurs Animacji Poklatkowej 2 (81′), Kino Bodo

20:00 Konkurs Animacji Poklatkowej 3 (81′), Kino Bodo

07.11.2021, niedziela

12:00 TrikShow, czyli jak one/oni TO robią – spotkanie z twórcami i twórczyniami (120′), Pop’n’Art

16:00 The Best of Animator Festival (68’), Kino Bodo

17:15 Panorama Animacji Poklatkowej (74′), Kino Bodo

19:00 Ogłoszenie zwycięzców, pokaz filmów nagrodzonych

20:15 The Best of ReAnima Festival (60′), Kino Bodo

FILMY Z ANGIELSKIMI NAPISAMI

Kino Bodo, ul. Rewolucji 1905 roku 78/80, 90-223 Łódź

Pop’n’Art., Plac Wolności 6, 91-415 Łódź

Organizatorami 11 StopTrik IFF w Łodzi są: Festiwal Polskiej Animacji O!PLA, Kino Bodo, Pop’n’Art, Stowarzyszenie Antropologiczne „Archipelagi Kultury”.

Szczegóły

Start:
5 listopada 2021
Koniec:
7 listopada 2021
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Kino Bodo
ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
Łódź, Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*