NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

11. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

15 października 2020 | 08:00 18 października 2020 | 17:00

https://www.facebook.com/pg/kameraakcja/

Aktywnie online

W stacjonarnej odsłonie 11. FKA w Kinie Szpulka Łódzkiego Domu Kultury spotka się niewielka grupa widzów, ale organizatorzy zadbali o to, aby przenieść dobrze znaną atmosferę festiwalu do jego wirtualnej odsłony, dostępnej z każdego miejsca w Polsce.

Platforma streamingowa Think Film umożliwia nie tylko oglądanie filmów, ale także ich komentowanie oraz aktywne uczestnictwo w wydarzeniach poprzez zadawanie pytań gościom na czacie na żywo. Widzowie będą mogli więc prowadzić wirtualne rozmowy, recenzować i dzielić się opiniami w specjalnie zaprojektowanej w tym celu przestrzeni na platformie.

Tegoroczny repertuar online dostępny jest w 4-godzinnych blokach, np. 12:00–16:00 czy 20:00–00:00. Program ułożony jest tak, że w jednym bloku można obejrzeć dwa tytuły. Projekcję należy jednak zakończyć przed godziną zamknięcia bloku zgodnie z harmonogramem, który dostępny jest tutaj: http://kameraakcja.com.pl/harmonogram-godzinowy-fka/

O branży dla kinomanów – zapisy last minute

FKA to również spotkania z ekspertami i szansa na zdobycie praktycznej wiedzy. Będzie okazja do poznania nowych trendów scenariopisarskich z Aleksandrą Świerk z Atelier Scenariuszowego czy wzięcia udziału w warsztatach z tworzenia podcastów z Michałem Oleszczykiem (Spoiler Master), laureata tegorocznego konkursu Krytyk Mówi. 

Ciekawą propozycją jest również dźwiękowe case study z Jackiem Hamelą, reżyserem dźwięku m.in. w filmach W. Smarzowskiego, J. J. Kolskiego czy A. Jakimowskiego.

Jednak najważniejszym wydarzeniem i doświadczeniem tegorocznego Festiwalu Kamera Akcja jest spotkanie-performance z Markiem Cousinsem, najlepszym reżyserem wśród filmoznawców, autorem fenomenalnych, wielogodzinnych dokumentów o historii kina (18 października, godz. 18:30).

W programie Akcji Edukacji m.in. spotkanie z operatorem Radosławem Ładczukiem, warsztaty analityczne z Kamilą Żyto czy rozmowa z producentką Ewą Puszczyńską i reżyserem Mariuszem Wilczyńskim. Zapisy na wydarzenia odbywają się poprzez formularz: http://kameraakcja.com.pl/formularz-zapisow-na-warsztaty-i-spotkania-w-ramach-11-festiwalu-krytykow-sztuki-filmowej-kamera-akcja-oraz-akcja-edukacja/ 

15 października rozpocznie się również nowe na polskim rynku wydarzenie branżowe Serio Pro, podczas którego specjaliści od serialów zdradzą szczegóły ich powstawania. Tegoroczna, dwudniowa edycja jest bezpłatna – obowiązują karnety branżowe. Wśród gości Serio Pro znaleźli się m.in.: Jan Kwieciński, Łukasz Dzięcioł, Agnieszka Smoczyńska czy Łukasz Targosz. W programie 8 wydarzeń (dyskusje, warsztaty, sesje round table). Karnety dostępne jeszcze tylko dziś, tj. 13.10 do godziny 15:00 na stronie wydarzenia: http://serio.pro/edycja-2020/karnety

FKA w liczbach

Festiwal Kamera Akcja 2020 to filmy, wydarzenia i goście. W repertuarze dostępnym online na Think Film znajdzie się 25 filmów pełnometrażowych – pokazów przedpremierowych, premierowych bądź tytułów niedostępnych w polskiej dystrybucji kinowej; 24 filmy w Konkursie Etiud i Animacji; a także bonusy w postaci wideoeseju, reklam i teledysków.

Na widzów czeka 28 wydarzeń – 12 w ramach Festiwalu Kamera Akcja, 8 w programie Akcji Edukacji i 8 Serio Pro.

W festiwalowym Kinie Szpulka Łódzkiego Domu Kultury, z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbędzie się 17 pokazów oraz transmisje wszystkich paneli dyskusyjnych. Do udziału w wirtualnej edycji wydarzenia zaproszono aż 60 gości m.in. Karolinę Gruszkę, Agnieszkę Smoczyńską, Tomasza Raczka, Grażynę Torbicką, Łukasza Targosza czy Ragnara Bragasona.

Festiwalowe e-katalogi można pobrać bądź oglądać na stronach:

http://kameraakcja.com.pl/e-katalog-11fka/ oraz http://serio.pro/edycja-2020/katalog/

11.Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się od 15.10 do 18.10.2020 w Łódzkim Domu Kultury oraz online na platformie Think Film. Zadanie realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu.

Partnerami wydarzenia są: Kino Szpulka, Szkoła Filmowa w Łodzi, vnLab: Laboratorium Narracji Wizualnych, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Skrytykuj, Biblioteka Miejska w Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Muzeum Kinematografii, Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu, Smakjam, Soundmaking, Drukarnia Arsa, DAFilms, Kinoscope, Pracownia Ekspresja, Młodzi w Łodzi, EC1 Łódź – Miasto Kultury, Łódź Film Commission, Atelier Scenariuszowe, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Wydawnictwo Szkoły Filmowej w Łodzi, CFI Hotels Group.

Spotkania z cyklu Akcja Edukacja są realizowane w ramach programu „Łódź akademicka, Łódź naukowa 2020”. Projekt dofinansowany jest z budżetu miasta Łodzi w ramach regrantingu przeprowadzonego przez Centrum Opus. Organizatorem jest Fundacja FKA.

Serio Pro odbędzie się w dniach 15–16 października 2020 online. Wydarzenie jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Łódzkiego Centrum Wydarzeń. Partnerzy wydarzenia: Szkoła Filmowa w Łodzi, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Opus TV, SHIPsBOY, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi. Organizatorem jest Festiwal Kamera Akcja.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*