NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

10 Mównica Feministyczna PRZEMOC

9 grudnia 2018 | 14:00 - 17:00

Tytuł: Meblote
Czas: Niedziela, 9 grudnia 14:00-17:00
Miejsce: mebloteka YELLOW, ul. Piotrkowska 138/140, 90-062 Łódź
Organizatorki: Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom

Opis:
Z okazji 16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom zapraszają na X Mównicę Feministyczną dotyczącą przemocy, tym razem nie w ujęciu indywidualnym, ale systemowym. Przyjrzymy się wpływom i działaniom ultrakonserwatywnych grup na naszą politykę i społeczeństwo, w tym na prawa kobiet czy mniejszości.

W ramach realizowanego przez nas projektu Feminist Review Trust – Ruchy anty-aborcyjne w Polsce – Sprzeciw. Walka. Prawa Kobiet.

PANELISTKI:

Dr Iza Desperak – socjolożka gender z UŁ w ramach realizowanego przez nas projektu opowie o doświadczeniach kobiecych aktywistek zmagających się z atakami grup antyaborcyjnych.

Klementyna Suchanow, pisarka, badaczka Gombrowicza i aktywistka Warszawskiego Strajku Kobiet opowie o międzynarodowej sieci ultrakonserwatywnych, katolickich ruchów, których przykładem jest w Polsce Ordo Iuris i wyjaśni, skąd takie wzmożenie ich aktywności, dążenie do zakazu aborcji czy rozwodów w różnych krajach.

Katarzyna Gauza – aktywistka Łódzkich Dziewuch, Krytyki Politycznej i organizatorka obchodów Rewolucji 1905 r. przybliży nam działania grup radykalnej prawicy w Polsce i opowie o tym, czy dialog z ich przedstawicielami ma sens.

Dwa lata temu przeprowadziłyśmy III Mównicę Feministyczną „O Przemocy”, podczas której nasze prelegentki zajmowały się problemami przemocy w związku, domowej. Zapis wideo dostępny jest pod tym linkiem: https://goo.gl/gYdrGo

Pierwsza Mównica Feministyczna miała miejsce w Łodzi 3 października 2016 roku podczas Czarnego Protestu, zorganizowanego oddolnie przez tysiące kobiet w Polsce w reakcji na zapowiadane zmiany w prawie dotyczącym dostępu do aborcji. Od tej pory odbyło się osiem Mównic (w tym jedna w Brukseli), poświęconych prawom kobiet. Mównice mają charakter otwartej dyskusji oraz wymiany doświadczeń. Po części, w której głos zabierają zaproszone gościnie, otwieramy hyde park. Atmosfera podczas Mównic jest swobodna, dzięki czemu uzyskujemy większy kontakt z uczestniczkami.

Szczegóły

Data:
9 grudnia 2018
Godzina:
14:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Mebloteka Yellow
Piotrkowska 138/140
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*