NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

10. Festiwal Kamera Akcja

17 października 2019 - 20 października 2019

http://kameraakcja.com.pl/

 

Organizatorzy zdradzili pierwsze szczegóły jubileuszowej, 10. edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, który odbędzie się w Szkole Filmowej w Łodzi od 17 do 20 października 2019 r. Wystartowały nabory do konkursów i przedsprzedaż karnetów.

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja od pierwszej edycji zwraca uwagę na trendy w kinematografii, wskazuje drogę przyszłym krytykom filmowym, reaguje na zmieniającą się branżę, zapraszając widzów do gorących dyskusji. – Podczas dziesiątej edycji nie będzie inaczej. Symbolem jubileuszowej odsłony festiwalu jest kompas, szczęśliwy talizman, zwiastujący długą i pełną przygód wędrówkę. W taką filmową podróż po raz kolejny zostaną porwani widzowie Kamery Akcji – zapewnia Malwina Czajka, współorganizatorka FKA. 

10 lat festiwalu to dekada gwałtownych zmian w krytyce filmowej. Jaki jest kurs na przyszłość? Odpowiedzi na to pytanie jak co roku będą szukać zaproszeni goście, najważniejsi krytycy i znakomici przedstawiciele branży filmowej. W tym roku swój udział potwierdzili już między innymi Michał Oleszczyk i Łukasz Maciejewski.

Organizatorzy opublikowali dostępny w tym miejscu kompletny harmonogram nadchodzącej edycji wydarzenia. Jak co roku, kluczowymi elementami programu Kamery Akcji będę interesujące panele dyskusyjne. W sobotniej dyskusji “Skazani na widza. O tworzeniu filmu” z Bolesławem Racięskim porozmawiają producent i właściciel oscarowego studia Opus Film Piotr Dzięcioł i reżyserka castingu Magdalena Szwarcbart, odpowiedzialna za obsadę takich filmów jak “Ida”, “Lista Schindlera” czy “Dom zły”. Do dyskusji zaproszenie przyjęli również Artur Majer, filmoznawca specjalizujący się w production studies, który pracował m.in. przy serialu “Artyści” oraz Anna Kot, PR Manager odpowiedzialna za promocję takich filmów jak “Boże ciało”, “Cicha noc” czy seriali “1983” dla Netflixa oraz “Żmijowisko” wyprodukowane przez Aurum Film dla Canal+. Zaproszeni goście zmierzą się z odwiecznym problemem relacji między twórcami a odbiorcami, skonfrontują artystyczne wizje z oczekiwaniami publiczności. – To będzie dyskusja o projektowaniu publiczności w procesie produkcji, o zderzeniu trzech światów, procesu twórczego, produkcji filmowej i promocji. Z pewnością dowiemy się, czy i na jakim etapie myśli się o widzach – zapowiada organizatorka FKA Malwina Czajka.

Najbardziej zajęty polski operator

Case study z udziałem rozchwytywanego operatora Arkadiusza Tomiaka to niepowtarzalna szansa dla widzów na spojrzenie na film oczami autora jego wyjątkowych zdjęć. Na przykładzie „Ja teraz kłamię” w reż. Pawła Borowskiego Tomiak opowie przed jakimi wyzwaniami staje autor zdjęć i jaka jest jego rola w procesie twórczym. Podzieli się z uczestnikami szczegółami dotyczącymi pracy nad filmem Borowskiego, który, jak sami mówi, jest jego ulubionym projektem.

Arkadiusz Tomiak to absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi, jeden z najciekawszych i najbardziej zajętych polskich autorów zdjęć filmowych. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), w latach 2015-2019 przewodniczący Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC). Złotym Lwem nagrodzony za zdjęcia do filmów “Daleko od okna”, “Palimpsest” i „Statyści”, Orłem za zdjęcia do “Obławy” i “Karbali”, a Złotą Żabą za „Dziewczynę z szafy”. Wśród jego najnowszych dokonań można wymienić zdjęcia do filmów “Czarny Mercedes”, “Solid Gold” i “Fighter”.

„Konfesjonał Gwiazd” – tak nazywa się kontrowersyjny program telewizyjny prowadzony przez demoniczną Kai (Agata Buzek). Biorą w nim udział: aktorka Celia (Maja Ostaszewska), reżyser a zarazem partner Celii – Matt (Rafał Maćkowiak) oraz młoda wokalistka Yvonne (Paulina Walendziak). Zasady programu są proste. Wystarczy opowiedzieć smutną historię swojego życia i tym samym przekonać do siebie widownię. W pozostałych rolach w eksperymentalnym „Ja teraz kłamię” widzowie zobaczą m.in. takie gwiazdy polskiego kina jak Joanna Kulig, Agata Buzek, Robert Więckiewicz, Jacek Poniedziałek, Janusz Chabior i Marian Dziędziel. W swojej recenzji dla portalu Onet.pl Łukasz Maciejewski podkreśla, że “Ja teraz kłamię” jest filmem “w wypadku którego doznania plastyczne są tożsame z intelektualnymi. Ten film ogląda się kolorami, fakturą mebli, krojem kostiumów i fryzur. Zmysły kina – cała paleta”. Partnerem wydarzenia jest FilmPRO.

Polska premiera najgłośniejszego irlandzkiego filmu roku

W sekcji “Krytyczne premiery” wyświetlony zostanie najgłośniejszy irlandzki film ostatniego roku, przywodzący na myśl kino Kena Loacha. „Rosie” w reżyserii Paddy’ego Breathnacha opowiada historię młodej matki, której rodzina traci dach nad głową po tym, jak właściciel domu sprzedaje wynajmowaną przez nich nieruchomość. Film pokazuje jak wielką wartością jest rodzina, jaka drzemie w niej siła i ile jest w stanie przetrwać dzięki miłości. Film miał swoją światową premierę w sekcji Voices na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie, potem oglądała go publiczność m.in. festiwali filmowych w Toronto i Londynie. To jeden z 25 filmów w programie tegorocznej Kamery Akcji, który jest niedostępny w polskiej dystrybucji kinowej. Podczas 10.FKA odbędzie się jego polska premiera.

Trwa sprzedaż karnetów

Koszt czterodniowego karnetu branżowego wynosi 50 zł, a karnetu uczestnika 75 zł. Liczba karnetów jest ograniczona – Karnet daje możliwość uczestniczenia w czterodniowej uczcie kina, podczas której widzowie mogą wybierać spośród tytułów z Cannes, Wenecji czy Berlinale. W programie znalazło się blisko 50 filmów docenionych przez krytyków na najważniejszych festiwalach. Podczas FKA odbędą się także panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania – wymienia organizator FKA Przemek Glajzner.

 

HARMONOGRAM WYDARZEŃ http://kameraakcja.com.pl/wp-content/uploads/2019/10/Harmonogram-FKA-2019-WWW.pdf
HARMONOGRAM GODZINOWY http://kameraakcja.com.pl/harmonogram-godzinowy-2/

Informacje praktyczne

CENTRUM FESTIWALOWE

Szkoła Filmowa w Łodzi, ul. Targowa 61/63, Łódź
Kino Z1, Kino Z2, Kino KSF

MIEJSCA FESTIWALOWE

Kino Kinematograf, Muzeum Kinematografii, pl. Zwycięstwa 1, Łódź
Cinema Paradiso w Hotelu PURO, ul. Ogrodowa 16, Łódź
Klub festiwalowy Tubajka – kawiarnia w parku, pl. Zwycięstwa 3, Łódź

DOJAZD DO CENTRUM FESTIWALOWEGO

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne
z Dworca Łódź – Widzew oraz Łódź – Kaliska:
– tramwaje linii 8, 10A, 10B | przystanek Piłsudskiego – Targowa
z Dworca Łódź – Fabryczna oraz Łódź Chojny:
– tramwaj linii 1 | przystanek Piłsudskiego – Kilińskiego albo Kilińskiego – Fabryczna

Łódzki Rower Publiczny
stacja: Targowa/Fabryczna

Parking
ul. Targowa, naprzeciwko Szkoły Filmowej

KLUB FESTIWALOWY

Tubajka – kawiarnia w parku, pl. Zwycięstwa 3

Podczas festiwalu specjalne pozycje w menu: o zniżkach poinformujemy wkrótce 🙂
www.lodzkiekawiarnie.pl/kawiarnie/tubajka

HOTEL FESTIWALOWY

Boutique Hotel’s, Piłsudskiego 10/14, Łódź
Zniżka 15% na hasło „Festiwal Kamera Akcja” obowiązuje we wszystkich obiektach (ul. Stefanowskiego, ul. Milionowa 25, ul. Rewolucji 1905r. nr 8)

 

Karnety na 10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA!

Od 29 lipca 2019 r. (poniedziałek) do 15 października 2019 r. (wtorek), do godziny 15:00, można zamawiać karnety na 10. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja (17 – 20 października 2019 r.). Karnet daje możliwość uczestniczenia w czterodniowej uczcie kina, podczas której widzowie mogą wybierać wśród tytułów z Cannes, Wenecji czy Berlinale. Nie zabraknie głośnych pozycji z ostatnich lat a także filmowych odkryć.

W programie znajdzie się blisko 50 filmów docenionych przez krytyków na najważniejszych festiwalach. Podczas FKA odbędą się także panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania.

W tym roku, uruchamiamy dwa etapy sprzedaży karnetów: przedsprzedaż (do 15.09 włącznie) oraz sprzedaż regularna (od 16.09). Koszt czterodniowego karnetu:
– uczestnika to 50 zł (przedsprzedaż) / 75 zł (sprzedaż regularna)
– branżowego to 25 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (sprzedaż regularna)

BILETY

Bilety na pojedyncze seanse kosztują 10 zł.

Bilety sprzedawane są jedynie w przypadku wolnych miejsc na salach. Pierwszeństwo wejścia na seans mają osoby z karnetami. Miejsca na salach są nienumerowane. Po każdym seansie należy opuścić salę projekcyjną, nie ma możliwości rezerwacji miejsc.

ZAKUP BILETÓW NA PROJEKCJE FILMOWE

  • Punkt Informacji w Szkole Filmowej – sprzedaż biletów tylko na projekcje na terenie Szkoły Filmowej. Płatność tylko kartą płatniczą.
  • Kasa Muzeum Kinematografii – sprzedaż biletów tylko na projekcje w Muzeum Kinematografii. Płatność gotówką bądź kartą płatniczą

WSTĘP WOLNY

Wstęp wolny na wszystkie panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania z książką.
Na warsztaty oraz spotkania z książką obowiązują zapisy przez formularz, dostępny na stronie: www.kameraakcja.com.pl. Istnieje możliwość wejścia na salę warsztatową bez zapisów, jedynie w przypadku wolnych miejsc.

Centrum Festiwalowe: Szkoła Filmowa w Łodzi, ul. Targowa 61/63

Kino Z1, Kino Z2, Kino Szkoły Filmowej

Miejsca festiwalowe:

Kino Kinematograf, Muzeum Kinematografii, pl. Zwycięstwa 1, Łódź

Tubajka – kawiarnia w parku, pl. Zwycięstwa 3, Łódź

Cinema Paradiso w Hotelu PURO, ul. Ogrodowa 16, Łódź

17 października (czwartek) 2019 r.

11:00 Odsłonięcie Gwiazdy Bolesława Lewickiego, Aleja Gwiazd na ul. Piotrkowskiej
11:30 Bolesław Lewicki: Spotkanie wspominkowe, Club 77, ul. Piotrkowska 77
15:00 Otwarcie recepcji Festiwalowej
15:00 60-lecie Filmoznawstwa: “Wiesz jak jest”, reż. Grzegorz Królikiewicz, 158’, Pokazy Specjalne, Muzeum Kinematografii
17:00 Dyskusja: Pieniądze to (nie)wszystko. O kosztach produkcji filmowej, goście: Anna Wróblewska, Roman Sawka, Renata Czarnkowska-Listoś, prowadzący: Marcin Adamczak, 90’, Kino Z2, Szkoła Filmowa
19:00 Otwarcie festiwalu: “Boże Ciało”, reż. Jan Komasa, 115’ + Q&A 45’, goście: Mateusz Pacewicz, prowadzący: Marcin Radomski, Nowe Kino Polskie, Kino Z1, Szkoła Filmowa
19:30 “Milczenie Morza (Le silence de la Mer)”, reż. Jean-Pierre Melville, 88’, Klasyka Krytyka: Jean-Pierre Melville, prelekcja przed filmem: Sebastian Smoliński, Cinema Paradiso w Hotelu PURO
20:00 “NIMIC”, reż. Yorgos Lanthimos, 12’, “Third Kind”, reż. Yorgos Zois, 32’, “Sarah Plays a Werewolf”, reż. Katharina Wyss, 86’, Krytyczne Premiery, polska premiera, Kino Z2, Szkoła Filmowa
24:00 Afterparty

18 października (piątek) 2019 r.

9:00 WARSZTATY FINA dla szkół, 300’, Muzeum Kinematografii, (obowiązują zapisy)
9:30 “Synonimy”, reż. Nadav Lapid, 123’’, Krytyczne Premiery, Kino Z1, Szkoła Filmowa
9:45 “Szpicel (Le doulos)”, reż. Jean-Pierre Melville, 108’, Klasyka Krytyka: Jean-Pierre Melville, prelekcja przed filmem: Sebastian Smoliński, Kino Z2, Szkoła Filmowa
10:00 Konkurs Etiud i Animacji, blok I, 90’, Kino Szkoły Filmowej
11:45 “Mowa Ptaków”, reż. Xawery Żuławski, 138’. + Q&A 30’, goście: Marcin Adamczak, Xawery Żuławski, prowadzenie: Marcin Radomski, Nowe Kino Polskie, Kino Z1, Szkoła Filmowa
11:45 “Pororoca”, reż. Constantin Popescu, 152’, Krytyczne Premiery, film bez polskiej dystrybucji kinowej, Kino Z2, Szkoła Filmowa
11:45 Konkurs Etiud i Animacji, blok II, 150’, Kino Szkoły Filmowej
15:00 Aktor a krytyk – Łukasz Maciejewski i Sebastian Fabijański, 90’, goście: Sebastian Fabijański, Łukasz Maciejewski, prowadzenie: Marcin Radomski, Kino Z2, Szkoła Filmowa
15:00 “Piranie”, reż. Claudio Giovanessi, 110, Głos Krytyków, prelekcja przed filmem: Diana Dąbrowska, Kino Z1, Szkoła Filmowa
15:10 “Chłopczyca”, reż. Céline Sciamma, 84’, prelekcja przed filmem, Coming of Age, film bez polskiej dystrybucji kinowej, prelekcja przed filmem: Patrycja Mucha, Muzeum Kinematografii
15:15 Krytyk kradnie. Przegląd wideoesejów, 90’, prowadzący: Kuba Mikurda, Kino Szkoły Filmowej
17:00 70-lecie WFO: Dziwor w Łodzi: “Dziwor”, “Hokej”, “Kilka opowieści o człowieku” + Q&A, 105’, goście: Bogdan Dziworski, prowadzący: Michał Dondzik, Kino Z2, Szkoła Filmowa
17:00 “Diego”, reż. Asif Kapadia, 130’, Głos Krytyków, prelekcja przed filmem: Diana Dąbrowska, Kino Szkoły Filmowej
17:15 “Eighth Grade”, reż. Bo Burnham, 94’, prelekcja przed filmem, Coming of Age, film bez polskiej dystrybucji kinowej, prelekcja przed filmem: Patrycja Mucha, Kino Z1, Szkoła Filmowa
17:30 “Anielska twarz”, reż. Vanessa Filho, 108’, Głos Krytyków, Muzeum Kinematografii
19:00 “Kod Nieznany”, reż. Michael Haneke, 117’, pokazy specjalne, gość: Marcin Radomski, Kino Z2, Szkoła Filmowa
19:30 “Ból i Blask”, reż. Pedro Almodovar, 113’, Głos Krytyków, Kino Szkoły Filmowej
19:30 “Alone at my Wedding”, reż. Marta Bergman, 121’, Krytyczne Premiery, film bez polskiej dystrybucji kinowej, Cinema Paradiso w Hotelu PURO
19:45 “Nic nie ginie”, reż. Kalina Alabrudzińska, 71’ + Q&A, goście: Kalina Alabrudzińska, prowadzenie: Małgorzata Stasiak, Nowe Kino Polskie, pokaz specjalny, pokaz przedpremierowy, Kino Z1, Szkoła Filmowa
20:00 “Stand by me”, reż. Rob Reiner, 89’, Inspiracje Stranger Things, Muzeum Kinematografii
22:00 “E.T.”, reż. Steven Spielberg, 115’, Inspiracje Stranger Things, Kino Z1, Szkoła Filmowa
22:00 “W kręgu zła (Le Cercle Rouge)”, reż. Jean-Pierre Melville, 140’, Klasyka Krytyka: Jean-Pierre Melville, prelekcja przed filmem: Sebastian Smoliński, Kino Szkoły Filmowej
22:00 “Ostatnia góra”, reż. Dariusz Załuski, 82’, Nowe Kino Polskie, Muzeum Kinematografii
22:00 Dyskusja: Do utraty tchu. Dyskusja dla prawdziwych kinomanów, goście: wielu, prowadzący: Kaja Klimek, Kuba Mikurda, Tomasz Kolankiewicz, 600’, Kino Z2, Szkoła Filmowa

19 października (sobota) 2019 r.

9:00 Warsztaty: Zaprogramuj festiwal filmowy, 100’ prowadzący: Joanna Łapińska, Kino Szkoły Filmowej (obowiązują zapisy)
9:15 “Dzięki Bogu”, reż. François Ozon, 137’, Filmoznawca-filmowiec: François Ozon, Kino Z1, Szkoła Filmowa
9:30 “Milczenie morza (Le silence de la Mer)”, reż. Jean-Pierre Melville, 88’, Klasyka Krytyka: Jean-Pierre Melville, Muzeum Kinematografii
10:30 Shorty o kulisach branży filmowej na 70-lecie WFO, 88’, Pokazy Specjalne, Kino Z2, Szkoła Filmowa
10:30 „Kot Rabina”, reż. reż. Joann Sfar, Antoine Delesvaux, 100′, Kamera Akcja dla dzieci, Tubajka – kawiarnia w parku
11:10 Bolesław Lewicki. Krótkie metraże, 40’, Pokazy Specjalne, Muzeum Kinematografii
11:45 “Krew na betonie”, reż. Steven Craig Zahler, 159’, Krytyczne Premiery, film bez polskiej dystrybucji kinowej, Kino Z2, Szkoła Filmowa
12:00 “Parasite”, reż. Joon-ho Bong, 132’, Głos Krytyków, prelekcja przed filmem: Joanna Birek, Kino Z1, Szkoła Filmowa
12:00 Warsztaty: CIĘCIE. Uwolnij umysł z Bolesławem Lewickim, prowadzenie: Małgorzata Stasiak, Karol Kubiak, 105’, Kino Szkoły Filmowej (obowiązują zapisy)
12:00 “Rosie”, reż. Paddy Breathnach, 86’, Krytyczne Premiery, film bez polskiej dystrybucji kinowej, Muzeum Kinematografii
15:00 Dyskusja: Skazani na widza. O tworzeniu filmu, goście: Piotr Dzięcioł, Anna Kot, Artur Majer, Magdalena Szwarcbart, prowadzący: Bolesław Racięski, 90’, Kino Z2, Szkoła Filmowa
17:00 Spotkanie z książką “Rockefellerowie i Marks nad Warszawą”: “Psy”, reż. Władysław Pasikowski, 104’, po projekcji spotkanie z Michałem Piepiorką na temat polskiego kina po transformacji ustrojowej, gość: Michał Piepiórka, prowadzący: Emil Sowiński, Kino Szkoły Filmowej
17:00 “Podpalaczka”, reż. Mark L. Lester, 114’, Inspiracje Stranger Things, Muzeum Kinematografii
17:15 “Najlepsze lata (MID 90s)”, reż. Jonah Hill, 85’, Coming of Age, film bez polskiej dystrybucji kinowej, prelekcja przed filmem: Patrycja Mucha, Kino Z1, Szkoła Filmowa
17:15 “Wysoka dziewczyna”, reż. Kantemir Bałagow, 130’, Krytyczne Premiery, Kino Z2, Szkoła Filmowa
19:30 “Anielska Twarz”, reż.Vanessa Filho, 108’, Głos Krytyków, Cinema Paradiso w Hotelu PURO
19:45 “Portret kobiety w ogniu”, reż. Céline Sciamma, 120’, Krytyczne Premiery, prelekcja przed filmem: Diana Dąbrowska, Kino Z1, Szkoła Filmowa
19:45 “Królowa Kier”, reż. May el-Toukhy, 127’, Głos Krytyków, Kino Szkoły Filmowej
19:45 “John McEnroe. Mistrz doskonałości”, reż. Julien Faraut, 95’, Krytyczne Premiery, film bez polskiej dystrybucji kinowej, Muzeum Kinematografii
20:00 “Late Shift”, reż. Tobias Weber, 90‘, prowadzenie: Miłosz Stelmach, Kino Interaktywne, film bez polskiej dystrybucji kinowej, prelekcja przed filmem: Miłosz Stelmach, Kino Z2, Szkoła Filmowa
22:00 VHS HELL: “It’s Alive 2: Island of the Alive”, reż. Larry Cohen, 95’, prowadzący: Krystian Kujda, VHS HELL, Kino Z1, Szkoła Filmowa, wstęp wolny
22:00 “Midsommar. W biały dzień”, reż. Ari Aster, 140’, Głos Krytyków, Kino Szkoły Filmowej
22:15 “Synowie Danii”, reż. Ulaa Salim, 120’, Krytyczne Premiery, film bez polskiej dystrybucji kinowej, Kino Z2, Szkoła Filmowa
22:15 “Zaślepieni”, reż. Carlos López Estrada, 95’, Krytyczne Premiery, film bez polskiej dystrybucji kinowej, Muzeum Kinematografii
22:00 Afterparty na Labirynt Festiwal

20 października (niedziela) 2019 r.

9:00 Akcja obraz: “Ja teraz kłamię”, reż. Paweł Borowski, 107’, gość: Arkadiusz Tomiak, Case Study z twórcami, Kino Szkoły Filmowej
9:15 “One Step Behind the Seraphim”, reż. Daniel Sandu, 150’, Krytyczne Premiery, film bez polskiej dystrybucji kinowej, Kino Z1, Szkoła Filmowa
9:15 “Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy”, reż. Radu Jude, 140’, Głos Krytyków, Muzeum Kinematografii
9:45 “Switching. An Interactive Movie”, reż. Morten Schjødt, 90’, Kino Interaktywne, film bez polskiej dystrybucji kinowej, prelekcja przed filmem: Miłosz Stelmach, Kino Z2, Szkoła Filmowa
12:00 “NIMIC”, reż. Yorgos Lanthimos, 12’, “Third Kind”, reż. Yorgos Zois, 32’, “Sarah Plays a Werewolf”, reż. Katharina Wyss, 86’, Krytyczne Premiery, polska premiera, Kino Z1, Szkoła Filmowa
12:00 “Niewidoczne życie sióstr Gusamo”, reż. Karim Aïnouz, 145’, Krytyczne Premiery, pokaz przedpremierowy, Kino Z2, Szkoła Filmowa
12:00 Konkurs Etiud i Animacji, blok I i II, 230’, Cinema Paradiso w Hotelu PURO
12:00 Spacer: “Śladem Łodzi filmowej”, prowadzenie: Wenancjusz Szuster, start przed Grand Hotelem, ul. Piotrkowska 72
12:30 Warsztaty: Vlogi, blogi i podcasty. Warsztaty krytycznofilmowe, prowadzący: Marcin Radomski, Bolesław Racięski, Michał Lesiak, Marta Chylińska, Mateusz Żebrowski, Muzeum Kinematografii (obowiązują zapisy)
15:00 Must See! Power speeche branży filmowej, o najlepszych projektach w fazie produkcji, 120’, Kino Z2, Szkoła Filmowa
16:30 Akcja montaż: “Wilkołak”, reż. Adrian Panek, 88’, gość: Jarosław Kamiński, Case study z twórcami, Kino Szkoły Filmowej
17:15 “Skate Kitchen”, reż. Crystal Moselle, 106’, Coming of Age, film bez polskiej dystrybucji kinowej, prelekcja przed filmem: Patrycja Mucha,Kino Z1, Szkoła Filmowa
17:15 “Ryzykant (Bob le flambeur)”, reż. Jean-Pierre Melville, 98’, Klasyka Krytyka: Jean-Pierre Melville, prelekcja przed filmem: Sebastian Smoliński, Kino Z2, Szkoła Filmowa
17:15 „Halka”, reż. Konstanty Meglicki, 88′, pokazy specjalne, Muzeum Kinematografii
19:30 Zamknięcie Festiwalu: “Ikar. Legenda Mietka Kosza”, reż. Maciej Pieprzyca, 119’ + Q&A, Kino Z1, Szkoła Filmowa

Szczegóły

Start:
17 października 2019
Koniec:
20 października 2019
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

PWSFTviT
Targowa 61/63
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.filmschool.lodz.pl/