NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ene due like… na kogo wypadnie na tego BĘC!

20 grudnia 2020 | 12:00 - 18:00

 

Warsztaty online dla dzieci w CMWŁ

 

 

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie nowej wystawy stałej w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej “Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”. Z tej okazji Dział Edukacji CMWŁ przygotował warsztaty online dla najmłodszych.

 

Włącz się w kreatywne działania u siebie w domu! Działaj wspólnie z edukatorem przed swoim komputerem, na materiałach, które odbierzesz z CMWŁ!

 

Pierwszy z nich – „Ene due like… na kogo wypadnie na tego BĘC!” – to podróż w świat dawnych zabawek i zabawy. Dowiecie się na nim dlaczego podczas bawienia się klockami czy lalkami tracimy poczucie czasu i chcemy bawić się w nieskończoność. Młodzi uczestnicy poznają historię zabawek, porównamy te dawne ze współczesnymi. Ożywimy także kilka dawnych zabaw i gier, a na koniec sami stworzymy swoją własną zabawkę w stylu retro!

 

Dla kogo: dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunem

Kiedy: 12 grudnia (sobota), godz. 12.00 i 15.00

Koszt: 4 zł od uczestnika, udział opiekuna jest bezpłatny.

KUP BILET ON-LINE

 

Drugi warsztat „Świąteczna podróż w czasie” to zajęcia poświęcone zwyczajom i dekoracjom świątecznym, przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat.

 

Czy wszyscy jedzą to samo podczas Wigilii i ubierają choinkę na Święta? Jak kiedyś wyglądały ozdoby choinkowe? Czy w Święta je się pączki? Wyruszymy w zimową podróż, podczas której odwiedzimy mieszkańców dawnej Łodzi. Zajrzymy do domów ludzi różnych wyznań i narodowości. Zobaczymy jakie mieli zwyczaje, obrzędy i potrawy świąteczne. Dowiemy się, skąd wziął się zwyczaj ubierania świątecznego drzewka i wykonamy własne ozdoby choinkowe.

 

Dla kogo: dzieci w wieku 8-12 lat

Kiedy: 20 grudnia 2020 r. (niedziela), godz. 12.00 i 15.00

Liczba uczestników: do 10 osób

Cena biletu: 4 zł

KUP BILET ON-LINE

 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Warsztaty odbędą się online, na platformie ZOOM

Bilety do kupienia na stronie cmwl.pl, cena biletu: 4 zł

Link do spotkania na platformie ZOOM zostanie wysłany na adres podany podczas zakupu biletu najpóźniej dzień przed rozpoczęciem warsztatu. Link nie może być przekazywany i udostępniany osobom nie będącym uczestnikami warsztatu.

 

Zapewniamy materiały do warsztatu, które będzie można odebrać po zakupie biletu w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w portierni przy wejściu od strony ul. Piotrkowskiej 282.

Szczegóły

Data:
20 grudnia 2020
Czas:
12:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Piotrkowska 282
Łódź, łódzkie 93-034 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.muzeumwlokiennictwa.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*