W czwartek, 10 października o godz. 20 w Magnetofonie odbędzie się 92. edycja Wunder Wave. Na scenie pojawią się: Strife, Risk It i Schizma.

STRIFE – powstał w 1991 roku w Thousand Oaks w Kalifornii. Z czasem głownym miejscem ich koncertowej aktywności stało się Los Angeles.. Trzy lata później wytwórnia Victory Records wydała ich debiutancki album „One Truth” Grupa szybko została uznana obok Snapcase i Earth Crisis za najważniejszy zespół z tej wytwórni. Ich pozycję na scenie hardcore straigh Edge ugruntował drugi album „In This Defiance” wydany w 1997 roku. Na płycie gościnnie pojawili się: Chino Moreno z Deftones, Dino Cazares z Fear Factory oraz Igor Cavalera z Sepultury. Dwa lata po wydaniu drugiej płyty Strife zawiesił działalność. Grupa powróciła w 2000 roku z nową płytą Angermeans.. W 2012 roku grupa pojechała na koncerty do Brazylii i rozpoczęła pracę nad ostatnim albumem Witness a Rebirth.. Przy realizacji tej płyty ponownie wspierał ich Igor Cavalera, który nagrał wszystkie partie perkusji.

RISK IT.-to hardcore’owa grupa z Drezna. Obecnie chyba najciekawszy zespół u naszych zachodnich sąsiadów. Powstali w 2009 roku. Mają na swym koncie 6 płyt. Ich ostatnie wydawnictwo nosi tytuł „Era Of Decay” i miało swoją premierę w kwietniu br. RISK IT występował w Polsce kilkakrotnie m.in. na „Muszla Fest” w Bydgoszczy czy na festiwalu „Nacjoanlizm? Nie Dziękuję!” w Bielsku-Białej szybko zdobywając sobie spore grono fanów.

SCHIZMA-Zespół powstał w 1990 r., na gruzach punk rockowej Kompanii Karnej i od tego czasu wydał kilka płyt, które dziś stanowią kanon polskiej sceny. Wśród nich są takie albumy jak „Pod Naciskiem” (1996) oraz „State of Mind” (2001). Mimo licznych zmian w składzie, Schizma konsekwentnie trzyma się obranej drogi, inspirowanej dokonaniami nowojorskiej sceny hard core, okazjonalnie wzbogacając to brzmienie polskojęzycznymi tekstami.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
033krol
Król w DOMu
gdask_dwiga_muz_20120813_1584195513
Wino-Granie: Paulina Przybysz w Wytwórni
keller
Symcha Keller w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*