ww78W niedzielę, 28 kwietnia o godz. 19 (otwarcie drzwi o 18) w Dekompresji rozpocznie się kolejna odsłona cyklu Wunder Wave. Tym razem na scenie przy Limanowskiego pojawią się: H2O, The Corpse, Eye for an eye i Cymeon-X. Bilety kosztują: 60 zł w przedsprzedaży, 70 zł w dniu imprezy.

H2O

Historia tej grupy zaczyna się dość nietypowo. Nikt nie spodziewał się, że poboczny projekt założony przez wokalistę Toby Morse’a na codzień technicznego Sick Of It All i jego kolegów przerodzi w zespół, który odniesie spory sukces na świecie i z powodzeniem będzie koncertował u boku takich sław jak: No Doubt, Mighty Mighty Bosstones, Rancid, AFI, Pennywise, Social Distortion. The Misfits czy Dropkick Murphys. W okresie od 1996 do 2007 roku H2O nagrał cztery albumy dla Blackout!, Epitaph i MCA Records, których dotychczas sprzedano ponad 300.000 egzemplarzy. W 2008 roku nakładem niezależnej wytwórni Bridge Nine ukazał się jak na razie ich ostatni studyjny album „Nothing To Prove”. To najbardziej szczera i osobista płyta w dotychczasowym dorobku nowojorczyków. Teksty utworów dotyczą m.in.: śmierci ojca wokalisty i gitarzysty H2O oraz narodzin ich dzieci „Sunday”, bycia straight edge po trzydziestce „Still Here”, odpowiedzialności za swoje czyny „Heart On My Sleeve”. Płytę zamyka utwór „What Happened”? będący dość smutnym komentarzem na temat aktualnej kondycji niezależnej sceny. W tej piosence gościnnie zaśpiewali Lou Koller z Sick Of It All oraz Matt Skiba z Alkaline Trio. „Nothing To Prove” uznawany jest za najbardziej dojrzały album w dyskografii zespołu. W realizację płyty zaangażowali się również fani, którzy dograli wokale oraz przygotowali okładkę płyty. Zespół zapowiedział premierę kolejnego krążka na rok 2013.

Jeśli chodzi o warstwę muzyczną to dokonania H2O stanowią pomost pomiędzy starą szkołą nowojorskiego grania w stylu Agnostic Front, Gorilla Biscuits a bardziej melodyjną odmianą punk rocka spod znaku The Descendents czy Token Entry. Obecnie skład H2O stanowią: Toby Morse – wokal, Rusty Pistachio- gitara,wokale, Todd Morse- gitara, Adam Blake- bass i Todd TF Friend- perkusja.

The Corpse

Prekursorzy hardcore zaliczani do najważniejszych grup kreujących ten nurt muzyczny w naszym kraju. Pojawienie się The Corpse w połowie lat 80-tych było otwarciem nowego rozdziału rodzimej sceny muzycznej. Od 2011 r. po długiej przerwie ponownie w akcji, co może oznaczać, że….nadszedł czas apokalipsy! Ich legendarne demo „Fight Against The Rulez” po latach doczekało się wznowienia na CD i winylu.

Eye for an eye

Po rozpadzie Apatii i Złodziei Rowerów to obecnie najważniejszy przedstawiciel zaangażowanej sceny hardcore punk. Grupa powstała w Bielsku-Białej w 1997 roku. W 2000 muzycy nagrali debiutancki album Fabryka drwin, który wydali własnym sumptem. Od tamtej pory nagrali cztery albumy studyjne oraz split pt „To co nas łączy” z nieistniejącym już zespołem The Hunkies. Dotychczas Eye for an Eye wystąpili w wielu miastach Polski, a także grali sporo za granicą m.in. we Włoszech, Słowacji, Szwajcarii, Austrii i Czechach. Aktualny skład zespołu przestawia się następująco: Anka- wokal, Tomek- gitara, wokal, Delma-gitara basowa i Rafał – perkusja.

Cymeon-X

Zespół uznawany wraz Ustawą o Młodzieży za głównych propagatorów ruchu straight edge w Polsce. Rozpoczęli działalność w Poznaniu w 1991 roku. Nazwa grupy pochodzi od tytułowego bohatera książki Edmunda Niziurskiego pt. „Osobliwe przypadki Cymeona Maksymalnego”. Kapela przestała istnieć w 1994 roku, kilkakrotnie próbowała się reaktywować, by w 2011 roku wydać nową płytę w pierwotnym składzie.

Zobacz także:

Wunder Wave 77: Agnostic Front w Dekompresji (foto)

Wunder Wave 76: Sheer Terror i inni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
20121022-IMG_0312
CeZik & KlejNuty w Scenografii
Syny w DOMu
bigfat
Big Fat Mama w Stereo Krogs

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*