wszystkosieruszaW sobotę, 13 września o godz. 16 w Teatrze Pinokio zostanie po raz pierwszy wystawiony spektakl Wszystko się rusza. Projekt został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2014 w ramach Sceny Ruchu Teatr Pinokio w Łodzi.

Słoń, który spadł z wierzby. Mrówka, która nie może unieść tego, że wie wszystko. Czapla, która nie potrafi się przewracać. Jeż, który zawisł nad leśną polaną, jak słońce. Żółw marzący o tym, by głośno zaryczeć. Konik polny, który przeskoczył wszechświat. Te niezwykłe zwierzęta można spotkać tylko w magicznym lesie Toona Tellegena. Ich pełne absurdu i filozoficznej zadumy przygody wzruszają, bawią i zadziwiają widzów w każdym wieku. W spektaklu Wszystko się rusza czytanie bajek z książki Nie każdy umiał się przewrócić jest połączone z improwizacją ruchową i muzyczną. Tancerze i aktorzy z Pracowni Fizycznej, angażując młodych widzów w teatralną zabawę, uwrażliwiają ich na plastykę ciała i umożliwiają kontakt ze sztuką w oparciu o taniec, obraz i dźwięk.

Wszystko się rusza
Toon Tellegen

Spektakl jest adaptacją książki Toona Tellegena „Nie każdy umiał się przewrócić”, tłumaczenie Jadwiga Jędryas Copyright © by Wydawnictwo Dwie Siostry.
Reżyseria: Jacek Owczarek
Muzyka: Sławas Lewy
Obsada: tancerze Pracowni Fizycznej


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fst
Premiery teatralne – maj 2015
Teatr Powszechny w Łodzi zagra dla całej Polski – pierwszy w czasie pandemii Teatr Telewizji na żywo
bderek
Berek czyli upiór w moherze w Teatrze Jaracza

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*