Wraz z początkiem wakacji Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”, łódzki bloger Tadeusz Nowiński Mr. Scott oraz twórcy aplikacji Tropiciel zachęcają miłośników dwóch kółek do wyruszenia w trasę rowerową! 24 czerwca rozpoczęła II edycja akcji „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka” od uroczystego przejazdu spod szpitala przy ul. Spornej do Arturówka. Celem wakacyjnej inicjatywy, która potrwa do 30 września 2022 roku, jest zachęcenie pasjonatów jazdy na rowerze do pomagania podopiecznym Fundacji.

 

Motywem przewodnim ponad trzymiesięcznej akcji jest powrót do dziecięcej miłości do „lowelu”, która często pojawiła się z pierwszą jazdą na dwóch kółkach. Przedsięwzięcie ma na celu wsparcie podopiecznych Fundacji „Krwinka” poprzez przejechanie na rowerze jak największej liczby kilometrów, a następnie wpłacenie darowizny w wysokości 1 zł / 1 km lub innej, dowolnej kwoty.

 

Wydarzenie jest skierowane do osób indywidualnych, a także pracowników przedsiębiorstw oraz instytucji, którzy promując aktywny tryb życia, chcą pomagać dzieciom onkologicznie i hematologicznie chorym. Do przedsięwzięcia można dołączyć w dowolnym czasie, rejestrując swój profil w bezpłatnej, dedykowanej aplikacji Tropiciel. Można w niej znaleźć propozycje tras wycieczek po województwie łódzkim, które wyznaczył Tadeusz Nowiński Mr. Scott. Ponadto w aplikacji Tropiciel będą zamieszczane dzienne wydarzenia specjalne, tj. podwojenie przejechanych kilometrów czy nowe trasy przejazdu.

 

Fundacja gorąco zachęca do odkrywania na rowerze uroków województwa łódzkiego zarówno przez mieszkańców, jak i uczestników z innych województw. Rowerowe wycieczki z najbliższymi połączone z ideą niesienia pomocy są doskonałą, wakacyjną propozycją spędzania wolnego czasu. Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego, zaznacza, że „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka” jest szczytną akcja, podczas której dbając o zdrowie, można jednocześnie wspierać podopiecznych Fundacji „Krwinka”. W dniu inauguracji zachęcił wszystkich do rejestrowania swoich kilometrów, dodając, że środki pozyskane z przejechanych kilometrów zdecydowanie wspomogą złożone działania, które wpływają na poprawę warunków leczenia i życia dzieci w trudnej sytuacji zdrowotnej.

 

Fundacja „Krwinka” jako organizacja rodzicielska już od 27 lat otacza opieką dzieci onkologicznie oraz hematologicznie chore, które są leczone m.in. w Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii w Ośrodku Pediatrycznym im. M. Konopnickiej CSK U.M. w Łodzi.

 

 – Otwarcie akcji odbyło się w przyszpitalnym parku i jest symbolicznym gestem bycia blisko naszych podopiecznych, którzy w intensywnej fazie leczenia muszą pozostać w izolacji. Kompleksowa pomoc dzieciom, jak również ich najbliższym, nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie ludzi o wielkich sercach. Dlatego z entuzjazmem zapraszamy do uczestnictwa w sportowej przygodzie miłośników jazdy na rowerze, ale także przedstawicieli firm, którzy dbając o kondycję zdrowotną swoich pracowników, wesprą naszych dzielnych onkowojowników – podkreśla Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka”.

 

W ramach I edycji rowerzyści przejechali ponad 45 tysięcy kilometrów, w tym roku organizatorzy wraz z partnerami chcą przekroczyć tę liczbę. Dołącz do akcji już teraz i wesprzyj podopiecznych Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”. Szczegóły: www.czasnalover.pl/ www.krwinka.org.  

Akcja „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka” została objęta Patronatem Honorowym Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera oraz Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zostań sponsorem zwierzaka w łódzkim ZOO
29maja_220
Rueda Gigant w Manufakturze (foto+wideo)
20160531_115037
Nauczyciele LEGO z Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*