Tanita_Tikaram-_L.A_2011-_fot._Sylvie_Bardet25 – 28 czerwca 2015 r. już po raz trzeci zapraszamy do Rzeszowa na Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury, wydarzenie stanowiące fuzję muzyki, fotografii, tańca, teatru i literatury. Zobaczymy blisko 30 projektów kulturalnych, ponad 200 artystów i wykonawców z 7 krajów świata.


MUZYKA

1. Tryptyk Ormiański – czwartek, 25.06 – Rynek

„Tryptyk…” to realizacja oparta na repertuarze tradycyjnych ludowych pieśni ormiańskich
w jazzowych interpretacjach. Prezentacja w produkcji i pod batutą Mikołaja Blajdy obfitować będzie
w profesjonalne brzmienia współczesnej sekcji jazzowej, okraszone dźwiękami tradycyjnych instrumentów takich jak duduk czy oud. Wykonania polskich uznanych muzyków wypełnią tradycyjnym śpiewem wokaliści z Armenii. Całość koncertu będzie nowoczesnym połączeniem muzycznej tradycji kultury ormiańskiej ze współczesnymi brzmieniami i jazzowym podejściem do interpretacji i harmonii najwyższej muzycznej próby. Wystąpią m.in.: Aida Kosojan-Przybysz, Hovsep Paranyan, Wojciech Lubertowicz, Mateusz Szemraj, Marta Sołek, Leszek „Hefi” Wiśniowski, Łukasz Adamczyk, Mirosław Hady, Rafał Stępień, Mikołaj Blajda.

Kurator: Mikołaj Blajda

2. Matragona – czwartek, 25.06. – Klub Festiwalowy

Multi-instrumentaliści podążający w swej twórczości śladami muzycznych tradycji różnych kultur. Sięgając chętnie po bogate etniczne instrumentarium (grają na blisko 40 różnych instrumentach, używając ich wymiennie w czasie godzinnego koncertu), poszukują własnych dźwięków oraz muzycznych wątków. Inspirację i energię czerpią z zapomnianej legendy dzikiej, bieszczadzkiej Matragony góry będącej symbolem ich baśniowej krainy muzycznej. Siedmioosobowy zespół jest legendą polskiej muzyki tradycyjnej i orientalnej.

3. Koncert Główny – piątek, 26.06 – Stadion Miejski

Stałym punktem koncertu na stadionie są duety gwiazd, to unikalne połączenia muzyczne – powstałe ze zderzenia różnych kultur, tworzące świeżą i jedyną taką jakość wśród festiwali. W programie występy unikalnych muzycznych kolektywów: Mama Selita i Sophie Villy (Gruzja), Kasia Kowalska
&
The Bambir (Armenia), Marika & ONUKA (Ukraina), Natalia Przybysz & Dakh Daughters (Ukraina), Patrycja Markowska & Tanita Tikaram (Niemcy), Iza Lach & The Airplane Boys (Kanada). Na finał usłyszymy The Fratellis, jeden z najpopularniejszych zespołów indierockowych z Wielkiej Brytanii, wpisujących się w nową falę brit-rocka.

 

4. Budapest Klezmer Band – sobota, 27.06 – Rynek

Pochodzący z Węgier o głębokich tradycjach muzyki folkowej i etnicznej zespół po raz kolejny zagości w Polsce. Formacja powstała w 1990 roku z inicjatywy Ferenca Jávori, muzyka
i kompozytora, któremu towarzyszą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Sam Jávori dorastał w Mukaczewie (obecnie Ukraina), gdzie w towarzystwie żydowskich tradycji kwitła muzyka klezmerska. Budapest Klezmer Band przenosi więc w naturalny sposób publiczność do tradycyjnego świata o judaistycznych źródłach.

Kurator: Iván Róna

5. Rzeszów Klezmer Band i Przyjaciele – sobota, 27.06 – Rynek

Zespół wykona tradycyjne melodie klezmerskie, zaaranżowane w oryginalny i zaskakujący sposób. Wystąpią: Kasia Blat (wokal) – na stałe współpracująca z zespołem, Tomek Nowak (trąbka) – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie P. Wojtasika, eksperymentuje z muzyką soul, funky, electro, hip-hop, folk, Adeb Chamoun (darbouka, tar i inne perskie perkusjonalia oraz śpiew) – od dziecka gra na instrumentach, Eskaubei (rap) – obecny na scenie od 17 lat, pionier hip-hopu na Podkarpaciu i jedna z najaktywniejszych postaci rodzimego undergroundu, a całość kolektywu dopełni kwartet smyczkowy.

Kurator: Kamil Siciak

6. ONUKA – sobota, 27.06 – Rynek

To jedyny na Ukrainie (pochodzący z Kijowa), wspólny projekt czołowych muzyków z nurtu elektroniki: Eugeniusza Filatova (frontmena zespołu The Maneken) i eks-wokalistki Tomato Jaws
oraz KOOQLA Naty Zyzhnechko. Eugeniusz jest głównym kompozytorem i muzycznym producentem projektu, wykonującym partie perkusyjne, basowe i klawiszowe, Nata odpowiada za lirykę, główny wokal, partie dudki. Głębia i synergia folku z nowoczesnymi tonacjami przenosi
w świat wschodnich nurtów muzycznych. Wykorzystanie mało znanych instrumentów – bandury
i sopilky – poszerza typowy elektroniczny koncert o wymiar ludowy, nadając mu nowe znaczenie.
W Rzeszowie zaprezentują nowe utwory, a na koncercie wystąpi pełna grupa wykonawców – wokal, klawisze, perkusja elektroniczna, dwa puzony, waltornia i bandura.

Kurator: Fundacja Inicjatywy Artystyczne UNISSON

 

7. Szeherezada – historia opowiedziana muzyką, tańcem i światłem sobota, 27.06Filharmonia Podkarpacka, (prapremiera)

 

Pierwsze w Polsce widowisko multimedialne bazujące na kulturze orientu. Pomysłodawcą, reżyserem i autorem muzyki jest Mikołaj Blajda, którego orientalnie fascynacje były już z sukcesem prezentowane w ramach dwóch autorskich projektów: „Orient Express Orchestra” i „21 pieśni miłosnych” m.in. w ramach krakowskiego festiwalu Rozstaje.

Ruch, kolor, światło, muzyka pełna tanecznych rytmów, zmysłowy taniec, kostiumy (z wykorzystaniem techniki bodypainting) oraz barwne wizualizacje – wszystko to ma wprowadzić widza w niezwykły klimat odległych, orientalnych krain. Libretto Szeherezady jest powiązane z „Baśniami z tysiąca i jednej nocy”. Historia córki Wezyra staje się pretekstem do zaprezentowania wspaniałej kultury za pomocą najbardziej uniwersalnych środków – muzyki i tańca. Widowisko jest połączeniem tradycji (użycie tradycyjnych udowych instrumentów, stylizowane stroje i scenografia) ze współczesnością (nowoczesne aranżacje utworów, multimedia, choreografia). Do projektu zostali zaproszeni znakomici instrumentaliści współpracujący na co dzień z najwybitniejszymi postaciami polskiej sceny muzycznej. W rolę Szeherezady wcieli się pochodząca z Jemenu Rasm Al-Mashan. W projekcie weźmie udział Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej. Bardzo istotną częścią projektu jest jego oprawa plastyczna. Poszczególne historie zostaną przedstawione na ekranie za pomocą techniki malowania piaskiem. Ciekawostką jest też rejestrowanie wizualizacji za pomocą dwumetrowej długości kalejdoskopu, który został skonstruowany specjalnie na potrzeby projektu. Dodatkowo, aby przenieść widza w świat orientu w jak najpełniejszym wymiarze, organizatorzy planują prócz wzroku i słuchu działać także na inne zmysły.

Scenografia/kostiumy: Joanna Jaśko, wizualizacje: Szymon Kamykowski, choreografia: Anna Karabela, Rasm Al-Mashan – wokal, Mateusz Szemraj – oud, Wojciech Lubertowicz – darabukka, bębny obręczowe, Rafał Stępień – piano, Łukasz Adamczyk – bas, Mirosław Hady – perkusja, Leszek Hefi Wiśniowski – flety/saksofon sopranowy, Szymon Kamykowski – saksofon tenorowy, Dominik Mietła – trąbka, Mikołaj Blajda – flugelhorn/dyrygent, grupa taneczna w składzie: Joanna Czarnecka, Agata Glenc, Anna Karabela, Marta Mietelska, Stanisław Iwanicki, Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej.

Kurator: Mikołaj Blajda

 

8. Art Celebration 2015: URBAN SOUND & VISION – niedziela, 28.06 – Rynek

Tegoroczna edycja koncertu Art Celebration skupiać się będzie na pokazywaniu nowych trendów
w polskiej muzyce miejskiej i alternatywnej z elementami elektroniki, jazzu i nowych brzmień,
w połączeniu z wizualizacjami skupiającymi się na kwestiach industrializacji i urbanizacji. Krótkie formy video zostaną przygotowane przez rzeszowskich filmowców Huberta Gotkowskiego i Adama Lamparta, którzy ruszą w Podkarpacie i uwiecznią kolej, lotnictwo, ciekawą architekturę miejską, a także charakterystyczne gałęzie przemysłu. Wszystko w sposób niestandardowy z odciśniętym piętnem artystycznej wizji autorów. Gwiazdą koncertu będzie SMOLIK, wybitny producent
i multiinstrumentalista, który wystąpi razem ze swoim zespołem oraz z udziałem zaproszonych wokalistów. Koncert Smolika poprzedzi showcase trzech filarów wydawnictwa U Know Me Records. Swoje kompozycje zaprezentują producenci i dj-e: DANIEL DRUMZ, KIXNARE i MR KRIME, którym towarzyszyć będzie AC BAND w składzie: Jan Emil Młynarski, Robert Cichy, Tomek Nowak. W czasie występu zostaną zaprezentowane krótkie formy video autorstwa Huberta Gotkowskiego i Adama Lamparta.

Kuratorzy: Zbigniew Jakubek, Bartłomiej Skubisz

FOTOGRAFIA   

Wystawa fotografii „Gumografie” / Wystawa fotografii „Montaże” – czwartek, 25.06., Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

Kurator: Irena Gałuszka

 

Miejski Plener Fotograficzny „WSCHÓD KULTURY 2015” z fotografem Pawłem Chara i wystawa „Życie jest warte życia – Sławomir Mrożek – imigrant ze Wschodu” – czwartek – niedziela, 25.06 – 28.06, przestrzeń miejska, Rynek, Klub Festiwalowy

Najnowszy autorski projekt Pawła Chara poświęcony Mrożkowi – mistrzowi teatru absurdu, satyrycznych opowiadań i utworów dramatycznych, nominowanemu do literackiej nagrody Nobla. Przez ostatnie dwa lata życia pisarza, Paweł Chara pełnił obowiązki jego osobistego sekretarza i zarazem fotografa dokumentującego codzienność i jego najbliższe otoczenie. Wynikiem wspólnego czasu są:

Wystawa fotografii w formie otwartej ekspozycji zewnętrznej gdzie świat realny ściera się ze światem wewnętrznym, czego efektem są obrazy – osadzone w niezwykłych, malowniczych, czasem niepokojących, a czasem „zwyczajnych” przestrzeniach. Każdy portret to próba zgłębienia tego niezwykłego człowieka. Próba odpowiedzi na pytanie: kim tak naprawdę był?

Książka – album zawierająca fotografie autorstwa Pawła Chara, wykonane w trakcie realizacji projektu. Każda z fotografii opisana jest tekstem rzucającym absolutnie nowe światło na Mistrza. Jest to jednocześnie pozycja pełniąca formę katalogu wystawy z dodatkowymi fotografiami, które zestawione w jedną całość tworzą niezwykły i ekscytujący obraz Mrożka.

Materiał audiowizualny w formie filmowej. Pokazuje prawdziwe oblicze Sławomira Mrożka w rozmaitych sytuacjach dnia codziennego. Materiał zarejestrowany w trakcie realizacji projektu jak również częściowo po jego zakończeniu. Będzie to zarazem oficjalna zapowiedź filmu o Sławomirze Mrożku.

Kurator: Paweł Chara, Koordynator: Piotr Piech

 

Warsztaty fotograficzne pt. „KRZEMIENIEC W FOTOGRAFII – TECHNIKA SZLACHETNA – GUMA” – piątek, 26.06, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

Prowadzący: Zofia Turno (Związek Polskich Artystów Fotografików od 2009 r.) i Wiesław Turno (Związek Polskich Artystów Fotografików od 1997 r.)

Wiesław i Zofia Turno od wielu lat zajmują się twórczością fotograficzną w technice gumy chromianowej. Byli współorganizatorami spotkań plenerowych w całej Polsce, dzieląc się wiedzą
o gumie” należącej do fotograficznych technik szlachetnych. Do otrzymywania obrazów pozytywowych wykorzystuje światłoczułość roztworów dwuchromianu potasu lub amonu oraz gumy arabskiej, jako koloidu organicznego.

Kuratorzy: Zofia i Wiesław Turno

 

Warsztaty fotograficzne oraz wystawa „Przez dziurkę od…” – sobota, 27.06, Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne, Galeria Nierzeczywista

Dzięki warsztatom uczestnicy zapoznają się z techniką fotografii otworkowej, polegającą na odwzorowaniu świata na fotografii bez wykorzystania urządzeń technicznych. Wykonanie obrazu jest możliwe dzięki naświetleniu papieru fotograficznego przy użyciu np. puszki, pudełka.

Kurator: Estera Kulawska

 

TEATR

Teatr ŁADNE KWIATKI /Beautiful Flowers/ Прекрасные Цветы – niedziela, 28.06, Teatr Maska

Teatr Beautiful Flowers (Charków) założyło w 2011 roku trzech znajomych, pracują w unikalnym stylu fank-futuryzm, opierając swoje spektakle na pantomimie. W Rzeszowie zaprezentują spektakl – satyrę „TŁUSZCZ”. Unikatowe przedstawienie zjednoczy w sobie elementy pantomimy,  tańca i teatru cieni. Przedstawienie dotyczy aktualnych tematów społecznych: uzależnienie od telewizji i sieci społecznych, od używek, podnosi temat zmienności miłości i przemijania życia.

Kuratorzy: Fundacja Inicjatywy Artystyczne UNISSON

 

SZTUKA

– MUR-ART – czwartek – niedziela, 25.06 – 28.06, mury Zamku Lubomirskich, Rzeszowski Inkubator Kultury

Prezentację prac malarskich w formie wielkoformatowych wydruków zaprezentują członkowie Związku Polskich Artystów Plastyków i ich goście z Ukrainy. Tłem ekspozycji będą mury Zamku Lubomirskich w Rzeszowie. Rustykalne, monochromatyczne tło jest atrakcyjnym miejscem na pokazanie prac, obrazów mocno kolorystycznych i geometrycznych, stworzonych w czasie pleneru poprzedzającego festiwal. Oryginały prac zostaną udostępnione odbiorcom w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.

Kurator: Piotr Woroniec jr

 

 

 

– Wernisaż wystawy „Franciszek Starowieyski 1930 – 2009 – przyjaźnie paryskie. Kolekcja A.N. Avila”, czwartek, 25.06 – Biuro Wystaw Artystycznych. Wystawa czynna do 2 sierpnia.

Wystawa została sprowadzona przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, dotąd nie była prezentowana w Polsce. Składa się na nią 156 prac na papierze, 25 płócien i obrazów olejnych na drewnie, 1 praca wielkoformatowa z cyklu „Teatr rysowania”.

Kurator: Zbigniew Buski

 

DZIECI

Smyk Arena – sobota, niedziela, 27, 28.06, Klub Festiwalowy

Warsztaty dla dzieci przygotowane po raz kolejny przez Rzeszowski Dom Kultury dadzą najmłodszym szansę na przyrządzenie wschodnich potraw, pozwolą zbudować samodzielnie makietę mapy, wykonać ozdobne kubki, maski, fryzury, koszulki aranżacje przestrzenne czy nasadzić i upiększyć swój mini – ogródek roślinny.

Koordynator: Anna Kniaziewicz

 

TANIEC

II edycja Battle of The South – niedziela, 28.06, Hotel Bristol Tradition & Luxury

Druga odsłona zawodów tanecznych, na których zmierzą się tym razem w kategorii breakdance tancerze z Polski i Ukrainy. Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach wiekowych (do 8 lat, do 15 i powyżej 15 lat). Zmagania tancerzy sędziować będą wybitni tancerze z Polski i Ukrainy, całość poprowadzi Rademenez – jeden z najlepszych MC w Polsce. W poprzednim roku impreza przyciągnęła ponad 150 osób. Sędziowie Lussy Sky z Ukrainy, Kuzya z Ukrainy, Kleju z Polski. DJ Plash – Polska. Tegoroczna edycja jest skierowana do najmłodszych tancerzy. Swój udział w zawodach zapowiedzieli czołowi bboys z Polski. Wydarzenie koordynuje Rzeszowski Dom Kultury.

Kurator: Michał Samborski

 

LITERATURA

Oddziały Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, Klub Festiwalowy, Dom Pomocy Społecznej, czwartek – niedziela, 25 – 28.06

– „Tożsamości i znaczenia – spotkania ze słowem” dyskusja panelowa „Tożsami – Tacy sami?”
z uczestnictwem ukraińskiej pisarki i parlamentarzystki, z pochodzenia Hucułki, Marii Matios oraz jednego z najwybitniejszych polskich poetów Adam Zagajewskiego, prowadzona będzie przez Adama Głaczyńskiego,

Recital poetycki „Mój Jazz” Andriya Permiyakova , ukraińskiego poety z Równego, poprowadzi poetka Krystyna Lenkowska .

Motywem przewodnim jest pokazanie, jak przeszłość i teraźniejszość przenikając się służą kulturze, łącząc nowoczesne i tradycyjne metody komunikacji. Na pytania: jakie elementy kultury stają się istotne, by przetrwała tradycja, co zrobić, by ją zachować w czasach kultury masowej i globalnych multimediów, jak wielokulturowe sąsiedztwo weryfikuje stereotypy? – uczestnicy poza dyskusją
i recitalem, będą poszukiwać odpowiedzi podczas międzynarodowego konkursu rysunkowego dla najmłodszych mieszkańców miasta, „Wschodnie kobierce”, którego celem m.in. jest wzbudzenie zainteresowania wśród dzieci baśniami i opowieściami z Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Warsztaty QRkodów, prowadzone przez prof. Andrzeja Głowackiego z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
i WSIiZ Rzeszów, będą zabawą w kodowanie tekstów literackich w językach polskim i ukraińskim (uzupełnieniem będzie wystawa QRkodów „Archetyptura”).

Wystawa zdjęć: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Wypożyczalnia Muzyczna ul. Żeromskiego 2 – wystawa fotografii „Ormiański Lwów” Surena Vardaniana. Ormianie byli mieszkańcami Lwowa od momentu jego założenia, mieszkali na tych terenach nawet zanim powstało miasto. Później skupisko Ormian we Lwowie zostało największym w Europie – architekci, kupcy, duchowni, rzemieślnicy, artyści ormiańscy razem z przedstawicielami wielu narodowości współtworzyli niepowtarzalne oblicze Lwowa, jego unikalny klimat, wnieśli w przeciągu wielu stuleci ogromny wkład do historii i sławy tego miasta i odcisnęli wyraźny i znaczący ślad w jego wyglądzie i tym, czym był i nadal jest Lwów. Te ślady można do dziś znaleźć nie tylko na ulicy Ormiańskiej i na terenie dawnej dzielnicy ormiańskiej , ale dosłownie w każdym zakątku cudownego Lwowa.

Archetyptura to innowacyjny sposób zapisywania i odczytywania tekstu za pomocą języka graficznego QRkodów. To jak mówi jej twórca i propagator: „sztuka bez słów”.

Profesor Andrzej Głowacki wykorzystując aplikację do skanowania QRkodów, przenosi literaturę do cyberprzestrzeni, tworząc tym samym publikację interaktywną. Książkę, pozbawioną dotychczasowej kodeksowej formy, zamkniętej w znaku graficznym możliwym do odkodowania przy użyciu nieograniczonych możliwości, jakie daje technologia cyfrowa. Ten nowatorski sposób „czytania” dedykowany jest osobom korzystającym z nowoczesnych mediów typu tablet czy smartfon. Łączy on w sobie zamiłowanie do linearnej percepcji literatury z zabawą ze znakiem graficznym i symbolem. Nasze warsztaty to zabawa z personalizacją tekstu, gra wyobraźni i otwarcie na nową rzeczywistość poznawczą.

Koordynatorzy: Barbara Balicka, Renata Dziepak

 

MŁODZIEŻ

„Wolontariat ponad granicami” – sobota, niedziela, 27 – 28.06.

W ramach projektu dwudziestoosobowa grupa młodzieży i pracowników młodzieżowych z Polski
i Ukrainy dowie się o możliwościach rozwoju kultury poprzez wolontariat oraz podwyższaniu swoich kompetencji poprzez zaangażowanie w działalność kulturalną. Przestrzeń i okolica Rzeszowskiego Inkubatora Kultury staną się miejscem realizacji inicjatyw sąsiedzkich, wykreowanych przez uczestników warsztatów we współpracy z mieszkańcami oraz pracownikami firm i instytucji. Powstaną m.in. ogród na tarasie oraz instalacja „Latający dywan”.

Koordynator: Ewelina Jurasz

 

KLUB FESTIWALOWY – czwartek – niedziela, 25 – 28.06.

Działający od czwartku do niedzieli Klub będzie w szczególności miejscem spotkań wokół literatury, warsztatów dj-skich i warsztatów QR kodów. Mieszkańcy zostaną zaproszeni na premierowy pokaz społecznościowego filmu dokumentalnego „SEDNO”, na niestylizowaną potańcówkę w ludowych rytmach, silent disco i koncert zespołu Matragona.

Koordynator: Ewelina Jurasz


Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury

program z podziałem na dni

ŚRODA – 24.06.

19:30 – wernisaż wystawy Olesji Sekeresh – grafiki wielkoformatowe – Rzeszowski Inkubator Kultury

19:30 – wernisaż wystawy MUR-ART – Rzeszowski Inkubator Kultury

 

CZWARTEK – 25.06.

9.00 – wystawa sztuki MUR-ART – mury Zamku/ Rzeszowski Inkubator Kultury

9.30 – rozstrzygnięcie konkursu „Wschodnie kobierce” – Klub Festiwalowy

11.00 – wystawa fotografii Wiesława i Zofii Turno „Gumografie” i „Montaże” – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

12.30 – warsztaty QRkodów dla dzieci – Klub Festiwalowy

12.30 – wernisaż wystawy QRkodów prof. A. Głowackiego „Archetyptura” – Klub Festiwalowy

14.00 – warsztaty QR kodów dla dorosłych – Klub Festiwalowy

17.00 – panel dyskusyjny „Tożsami – Tacy sami” prowadzenie Adam Głaczyński – Klub Festiwalowy

18.00 – wernisaż wystawy „Franciszek Starowieyski 1930 – 2009 – przyjaźnie paryskie. Kolekcja A.N. Avila” – Biuro Wystaw Artystycznych

18.30 – wystawa „Życie jest warte życia – Sławomir Mrożek – imigrant ze Wschodu” – Rynek

19.00 – film Pawła Chara o Sławomirze Mrożku – Klub Festiwalowy

19.00 – koncert „Tryptyk Ormiański” – Rynek

20.30 – koncert Matragona – Klub Festiwalowy

22:00 – SEDNO projekcja społecznościowego filmu dokumentalnego i spotkanie z artystami – Klub Festiwalowy

 

PIĄTEK – 26.06.

9.00 – wystawa MUR-ART, „Życie jest warte życia – Sławomir Mrożek – imigrant ze Wschodu” – mury Zamku/Rzeszowski Inkubator Kultury, Rynek

9.00 – 22.00 – Miejski Plener Fotograficzny z Pawłem Chara – teren festiwalu

11.00 – wystawa fotografii Wiesława i Zofii Turno „Gumografie” i „Montaże” – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

11.00 – 15.00 – Krzemieniec w fotografii – technika szlachetna – guma / warsztaty – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

15.00 – otwarcie strefy literatury ukraińskiej „Przestrzeń książki ukraińskiej” – Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

17.30 – spotkanie autorskie – Andryi Permyakov „Mój Jazz” – prowadzenie Krystyna Lenkowska – Klub Festiwalowy

18.30 – otwarcie bram – Stadion Miejski

20.00 – Koncert Główny: suport Mama Selita i Sophie Villy (Gruzja) – Stadion Miejski

21.00 – Koncert Główny: kolektywy Kasia Kowalska & The Bambir (Armenia), Marika & ONUKA (Ukraina), Natalia Przybysz & Dakh Daughters Band(Ukraina), Patrycja Markowska & Tanita Tikaram (Niemcy), IZA Lach & The Airplane Boys (Kanada) – Stadion Miejski

23.00 – Koncert Główny: występ Gwiazdy The Fratellis – Stadion Miejski

 

SOBOTA – 27.06.

9.00 – wystawa MUR-ART, „Życie jest warte życia – Sławomir Mrożek – imigrant ze Wschodu” – mury Zamku/ Rzeszowski Inkubator Kultury, Rynek

11.00 – wystawa fotografii Wiesława i Zofii Turno „Gumografie” i „Montaże” – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

9.00 – 22.00 – warsztaty fotograficzne „Przez dziurkę od…” / Miejski Plener Fotograficzny z Pawłem Chara – Galeria Nierzeczywista, teren festiwalu

11.00 – 15.00 – Krzemieniec w fotografii – technika szlachetna – guma / warsztaty – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

12.00 – 18.00 – Smyk Arena – Klub Festiwalowy

15.00 – spotkanie poetyckie „Wschód poezji” z Dorotą Jaworską – Dom Pomocy Społecznej,
ul. Sucharskiego 1

17.00 – Klezmer & World – Rzeszów Klezmer Band i przyjaciele – Rynek

17.00 -18.00 – Marcin „Groh” Groszkiewicz – spotkanie z twórcą U Know Me Records – Klub Festiwalowy

18.00 – warsztaty DJ’skie z MR Krime, spotkanie z twórcą – Klub Festiwalowy

18.30 – Klezmer & World – Budapest Klezmer Band – Rynek

20.00 – Szeherezada – Filharmonia Podkarpacka

20.30 – Electro East – ONUKA – Rynek

22.00 – Silent Disco – Klub Festiwalowy

 

NIEDZIELA – 28.06.

9.00 – wystawa MUR-ART, wystawa fotografii Wiesława i Zofii Turno „Gumografie” i „Montaże”, „Życie jest warte życia – Sławomir Mrożek – imigrant ze Wschodu” – mury Zamku/Rzeszowski Inkubator Kultury, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

12.00 – spotkanie z Wiesławem i Zofią Turno oraz pokaz fotografii w technice gumy wykonanych podczas warsztatów – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

12.00 – 18.00 – Smyk Arena – Klub Festiwalowy

14.00 – 21.00 – Battle of The South – Hotel Bristol Tradition & Luxury

14.00 -15.00 – warsztaty DJ’skie z MR Krime, spotkanie z twórcą

15.00 – 16:00 – Marcin „Groh” Groszkiewicz – spotkanie z twórcą U Know Me Records

16.00 – 20.00 – Warsztaty Tradycyjnych Tańców Polskich w formie niestylizowanej – Klub Festiwalowy

19.00 – koncert Art Celebration 2015: Urban Sound & Vision – Rynek

21.00 – spektakl Beautiful Flowers – Teatr Maska

22.00 – 1.00 – Silent Disco – Klub Festiwalowy

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Serpent_Sermon_Tour_2012
Serpent Sermon Tour w Dekompresji
lombard
Lombard w Scenografii
fiszemade
Fisz Emade Tworzywo w Bedroomie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*