Szalone_nozyczkiWrzesień w Teatrze Powszechnym w Łodzi upłynie pod znakiem sprawdzonych tytułów. W repertuarze pojawią się m.in. kultowe „Szalone nożyczki”, farsa – „Boeing, Boeing” oraz ciesząca się popularnością komedia „Prawda”. Na Małej Scenie ostatnia premiera Teatru  Powszechnego, monodram Aleksandry Listwan „Czad”.

19, 20 i 21 września zapraszamy na „Szalone nożyczki”.  Z kolei 25, 26 i 30 września gramy spektakl „Boeing Boeing”, którego akcja toczy się w Łodzi, gdzie mieszka – prężnie działający w branży nieruchomości – Maks. Ma on nie tylko bogate CV, ale i życie uczuciowe. Maks ma trzy narzeczone, z których każda jest stewardesą i każda uważa, że jest dla Maksa tą jedną jedyną.

20 i 21 września pierwszym prezentowanym na Małej Scenie przedstawieniem będzie „Czad”. Spektakl to kolaż monologów zebranych i spisanych przez Aleksandrę Listwan. Inspirowany jest spotkaniami aktorki z kobietami, które na pierwszy rzut oka (według powszechnych społecznych kryteriów) można by określić, co najmniej jako „dziwne”.

26, 27, 28 i 30 września na Małej Scenie będzie można zobaczyć błyskotliwą komedię „Prawdę” w reżyserii Marcina Sławińskiego. Ciesząca się niezwykłą popularnością we Francji komedia Floriana Zellera od ubiegłego sezonu gości na deskach Teatr Powszechnego. „Prawda” to historia trwającego od miesięcy romansu Filipa i Alice…

21 września odbędzie się druga odsłona cyklu „Mistrzowie scen łódzkich”. Spotkanie z aktorami zainaugurowane zostało w ubiegłym sezonie w ramach „Tygodnia Seniora”. W najbliższą niedzielę w kawiarni teatralnej odbędzie się kolejna rozmowa z Barbarą Połomską, Michałem Szewczykiem i Januszem Kubickim, którą poprowadzi łódzka dziennikarka Małgorzata Warzecha.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Naga prawda w Teatrze Powszechnym
Vladimir_-_plakat_
Premiery teatralne – luty 2016
ludziein
Teatr dla niewidomych i słabo widzących – 55 premiera

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*