glowne_targ_food

Za nami czwarta odsłona Łódź Street Food festival. Food trucki pojawiły się przy ul. Piotrkowskiej 217 w zeszłą niedzielę. Wrześniowa edycja zamknęła pierwszy rok funkcjonowania ŁSFF. Poprzednie festiwale miały miejsce w styczniu, kwietniu i czerwcu.

W trakcie 7 godzin trwania festiwalu odwiedziło go ponad 12 000 gości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, gdyz oprócz tradycyjnych burgerów z soczystą wołowiną najlepszej jakości, w menu restauracji i food trucków znalazło się również wiele propozycji wegetariańskich i wegańskich.

Wśród znanych i lubianych foodtruckowych marek znalazły sie m.in. Wurst Kiosk Wagen, Pan Rowerski, Co Ja Ciacham, Wheel Meal, Cheeseburger Slow Food i Bobby Burger. Nie zabrakło oczywiście nowości. Do obecnych od pierwszych edycji ŁSFF jadłowozów dołączyły Różowa Krewetka, Kingston Town Patty, So Good Street Food, W kółko dobre, Zjedz Burger, Art Cafe i Burger na Kółkach.

Aby umożliwić odwiedzającym Festiwal spróbowanie kilku przysmaków za jednym razem, każdy wystawca przygotował specjalną pozycję w swoim menu- tzw. porcję Food Boutique, w cenie 5 zł.

Specjalną atrakcją całego weekendu był Festiwal Viva L’italia, który połączony został z Łódź Street Food Festival. W sobotę, 27 września, od godziny 16 na terenie pofabrycznych zabudowań Piotrkowskiej 217 odbyły się projekcje trzech filmów połączone z degustacją włoskich przysmaków. W niedzielę na festiwalowej mapce można było znaleźć osobną strefę z najlepszymi produktami rodem z Italii, muzyką na żywo, pokazami kulinarnymi i konkursami.

Dzieci po raz kolejny mogły nauczyć się puszczać wielkie bańki mydlane, popijając bąbelkową herbatę, świeżo wyciskane soki i zajadając watę cukrową we wszystkich kolorach tęczy. W tym czasie na dorosłych, którzy mieli ochotę na chwilę wytchnienia, czekały najlepsze wina wyselekcjonowane przez doświadczonych sommelierów. Można było ich spróbować w najnowszym lokalu, który właśnie otworzył się na terenie Piotrkowskiej 217- Klubie Wino.

(Tekst – Źródło; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o ŁSFF na Plastrze Łódzkim!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7290
Wrześniowa Masa Krytyczna 2013 (foto+wideo)
DSC00183
Łódź na widelcu: Sałatka serowo – karnawałowa
glowne_sushi_2015
Łódzki Dzień Sushi! (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*