WPELNI_09-09-20149 września Księżyc jest WPEŁNI. Tego dnia w Oficynie, rozpoczniemy cykl wydarzeń artystycznych, które będą odbywać się w tej fazie srebrnego globu, gdy jest on po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. W pełni Księżyca nastaje czas wyżu emocjonalnego, budzą się pierwotne instynkty i dopada nas bezsenność a procesy przebiegające w przyrodzie osiągają wtedy swój punkt kulminacyjny. Zapraszani wykonawcy i obecni odbiorcy będą poddawani temu eksperymentowi co miesiąc synodyczny czyli cirka co 29,5 dnia.

W pierwszej odsłonie cyklu, we wtorek o godzinie 21.00, zaprezentujemy dwie premiery muzyczne: projekt Cantenac Dagar z Francji oraz polskiego artystę Marcusa Saudy.

Cantenac Dagar to instrumentalny duet, dla którego praktyka koncertowa wynika głównie z miejsca i chwili obecnej. Psychodeliczne utwory budowane są na organicznym transowym rytmie,opartym na beatboksie i wsparte przetworzonymi dźwiękami banjo, magnetofonów kasetowych i nagrań terenowych.
www.cantenacdagar.com

Natomiast Marcus Saudy to twórca multidyscyplinarny. Od ruchu przez słowo do muzyki. Od dwóch lat pochłonięty wylewem emocji poprzez dźwięki różnych gatunków muzycznych. Istotą są zderzenia stanów psychicznych, emocjonalnych, odczucia rzeczywistości – miejsca zaistnień świadomości we właściwej chwili powstania nowego utworu. Od szeroko pojętej elektroniki poprzez muzykę filmową do kompozycji na pianino. Po raz pierwszy spotka się z odbiorcą na żywo.
www.marcus-saudy.bandcamp.com

WPEŁNI rozpoczyna się męskim trio, a Księżyc w wielu kulturach przedstawiany był jako esencja kobiecości oraz jako legendarne królestwo bogini czarów Hekate. W przeszłości wierzono, że mieszka tam sama śmierć, a na srebrnym globie dusze umarłych oczekują w milczeniu na powtórne urodziny. Wskazuje to na zgromadzenie energii, więc i podwyższone doznania zmysłowe.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Angela_Gheorghiu_-_plansza
Angela Gheorghiu w Teatrze Wielkim
Lasse_i_Halla
Lasse Matthiessen i Halla Norðfjörð w Domu Literatury
Koncerty w Łodzi – grudzień 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*