12 stycznia 2020 r. w całej Polsce po raz dwudziesty siódmy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w Łodzi imprezy odbywać się będą w kilku miejscach. Najważniejsze wydarzenia odbędą się w Manufakturze i na ulicy Piotrkowskiej, Specjalnie dla was przygotowaliśmy wciąż aktualizowaną ściągawkę. Dzięki niej dowiecie się, gdzie i o której warto pójść.

Manufaktura

Choć 28. Finał WOŚP zaplanowano na niedzielę 12.01, to Manufaktura gra z orkiestrą także w sobotę (11.01). Przygotowano kilkadziesiąt atrakcji: zarówno tych kultowych, jak choćby złote serce z groszówek, jak i nowości. Oczywiście nie może zabraknąć koncertów: w niedzielę wystąpią łódzkie bandy, a na finał – Bednarek.

Sobota, 11.02
W rotundzie galerii handlowej stanie specjalna strefa dla dzieci, gdzie czekać będą animatorzy, malujący twarze, ale też iluzjoniści i cyrkowcy, którzy pokażą swoje niezwykłe, zaprzeczające prawom fizyki, umiejętności.
Co roku z WOŚP grają łódzcy motocykliści – nie zabraknie ich także w tym roku. Niezwykłe maszyny będzie można podziwiać w korytarzach galerii handlowej. Będą motocykle turystyczne, choppery i ścigacze. Oczywiście nie zabraknie słynnych harleyów! Z pewnością na wielu z nich można sobie będzie zrobić zdjęcie, oczywiście wrzucając uprzednio datek do puszki z czerwonym serduszkiem, z którymi kwestować będą przedstawiciele łódzkich klubów motocyklowych: Berserkes, Dark Squadron, HOG Lodz Chapter Poland i Blue Rangers.
Miłośnicy gier terenowych tym razem będą mogli spróbować swoich sił w potyczce na terenie Manufaktury, a ci, którzy wolą gry konsolowe, powinni zajrzeć do strefy przygotowanej przez Insert Coin.
Przy wejściu głównym stanie strefa medyczna. Będzie można porozmawiać z przedstawicielami Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku CSK UM, a także zrobić badania poziomu cukru, ciśnienia oraz przesiewowe badania wzroku. Najmłodsi dowiedzą się jak prawidłowo udzielać pomocy, m.in. opatrywać rany, w Szpitalu Pluszowego Misia. Do tego tańce, szczudlarze, superbryki, samochodziki elektryczne i inne atrakcje.

Niedziela, 12.01
W niedzielę w wejściu głównym do budynku galerii handlowej, jak co roku Studenckie Koło Naukowe „Inwestor” budować będzie złote serce z monet-groszówek. To najlepszy przykład, że sporo jest prawy w starym porzekadle „Grosz do grosza” – w poprzednich latach ze złotego serca z grosików udawało się zbierać ponad 70 tysięcy złotych co roku!
Nie mogłoby zabraknąć przedstawicieli Politechniki Łódzkiej, którzy pojawią się w Manufakturze z bolidem solarnym oraz łazikiem marsjańskim, czyli jedynym takim wolontariuszem. Co roku wrzucenie datku do puszki trzymanej przez robota wzbudza ogromne emocje.
Nieopodal stanie strefa gier konsolowych, będzie można także w niedzielę skorzystać ze strefy medycznej. Najmłodsi dowiedzą się jak prawidłowo udzielać pomocy, m.in. opatrywać rany, w Szpitalu Pluszowego Misia.
Nowością będzie wielki miś o wielkim sercu – dwumetrowa, wydziergana na drutach urocza przytulanka, z którą oczywiście będzie można sobie zrobić zdjęcie, a nawet zdobyć podczas internetowej licytacji!
Oczywiście cały rynek zapełni się różnorodnymi atrakcjami, gdyż z WOŚP gra mnóstwo instytucji, fundacji, firm i ludzi z pasją. Będzie można podziwiać m.in. pokazy kaskaderskie z widowiskowymi skokami na wielką poduszkę, będą customowe rowery, a także – po raz pierwszy – mecz w quidditcha, czyli dyscyplinę sportu, w którą grał sam Harry Potter!
Nowością będzie także gamingowy namiot sferyczny, w którym będzie można wziąć udział w turnieju gry komputerowej Deluxe Ski Jump. To ogólnopolskie eliminacje turnieju krajowego. Każdy chętny będzie mógł się poczuć jak nasi mistrzowscy skoczkowie narciarscy!
Sporo emocji z pewnością wzbudzi rzeźbienie trzymetrowej żaglówki z… lodu, co będzie można podglądać przez cały dzień w centralnej części rynku. Gotowa rzeźba będzie ważyć ponad 1500 kg, oczywiście dopóki… się nie rozpuści!
Na zmarzniętych będzie czekać wieeeeelka patelnia z bigosem, a także mnóstwo ciekawych pojazdów: swój udział potwierdzili już miłośnicy retro samochodów, będzie można także wybrać się w sentymentalną podróż w czasie – na rynku stanie blisko 30 maluchów, czyli fiatów 126p. Najmłodszym można opowiedzieć, że właśnie takim autem, niewiele większym od dzisiejszych sterowanych samochodów-zabawek, całe rodziny wybierały się w całodniową podróż nad morze… Z kolei miłośnicy większych czterech kółek z pewnością zatrzymają się przy majestatycznym hummerze, przy którym również będą dyżurować wolontariusze z puszkami.
Najmłodsi przejadą się na karuzelach i pobawią się w mobilnym figloraju fundacji Happy Kids, czyli w piętrowym, brytyjskim autobusie, czyli kultowym double deckerze! Młodzi miłośnicy zwierząt będą mogli zobaczyć z bliska m.in. sokoły, które przyjadą z zaprzyjaźnionymi sokolnikami. Angorka pojawi się w Manufakturze z psami berneńskimi, które są równie olbrzymie, co łagodnie usposobione. Będą też inne zwierzaki!
Ciekawie zapowiadają się wjazdy widokowe w podnośniku koszowym, podczas których będzie można założyć okulary VR.
Nie może też zabraknąć wieloletnich przyjaciół WOŚP: strażaków z OSP ze sprzętem i pokazami, motocyklistów i rugbistów, a także członków grup rekonstrukcyjnych: Czerwone Berety zaprezentują umundurowanie, broń i sprzęt wojskowy, będą też Poczet Rycerski Herbu Sobol i Jednostka Strzelecka 4008 Strzelec.
Miłośnicy kultury będą mogli spróbować swoich sił w tańcu w kręgu.
Nie tylko poprzez wrzucenie pieniędzy do WOŚP-owej puszki będzie można w niedzielę zrobić dobry uczynek – od godz.12 na rynku Manufakturze czekać będą lekarze i pielęgniarki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które postawi swój charakterystyczny, czerwony krwiobus. Z pewnością oddanie krwi będzie pięknym ukoronowaniem obecności na 28. Finale WOŚP.
Niedzielne koncerty
Podczas 28. Finału WOŚP nie mogłoby zabraknąć koncertów. Jak co roku na scenie w Manufakturze można podziwiać m.in. łódzkich muzyków, którzy rozgrzewają publiczność przez całe popołudnie. Od godz. 16 usłyszymy m.in. Pawła Zawierkę z zespołem Zawierka Band, o 17:30 zagra Kondzielnik, o 18 – Black Radio, a o 18:30 Samokhin Band. Po nich na scenie pojawi się zespół Bruklin, laureaci plebiscytu Antyradia, a o 19:30 – Reggaeside. Później chwila muzycznej przerwy, gdyż o godz. 20 tradycyjnie rozbłyśnie Światełko do Nieba – w tym roku przybierze ono formę pokazu świetlnego z użyciem reflektorów (szperaczy), a efekty pirotechniczne pojawią się za sprawą fontann estradowych. Po Światełku – finałowy koncert, podczas którego goście WOŚP w Manufakturze usłyszą Kamila Bednarka z zespołem.


Pasaż Schillera – ulica Piotrkowska

28. Finał WOŚP na Piotrkowskiej to pełne emocji licytacje na scenie w pasażu Schillera oraz największa w Polsce parada konna. Tegoroczne hasło WOŚP jest wyjątkowo łódzkie – 12 stycznia łapiemy WIATR W ŻAGLE!

Program
10.28 start: licytacje WOŚP, 28 gości, 9 występów muzycznych
(prowadzenie: Magdalena Michalak, Zbyszek Pietrzak)
13.00 rusza „Wielka Szarża na Piotrkowskiej” – największa w Polsce parada konna

Atrakcje na Piotrkowskiej: off-road, wozy strażackie, koncerty, pokazy samochodów, badania profilaktyczne, pierwsza pomoc
~o godz. 11.00 zagra Agnes Violin, diamentowej skrzypaczka
~Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala przygotuje tradycyjną grochówkę wojskową i pajdy chleba ze smalcem
~jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentują pojazdy pożarnicze
~nie zabraknie stoiska i samochodów Straży Miejskiej w Łodzi
~na fanów motoryzacji czekać będzie namiot Nissan i Stowarzyszenie Moto Błoto (terenówki)
~w punkcie „Amazonek” prowadzona będzie nauka samobadania i udzielane będą porady jak zapobiegać nowotworom piersi
~wśród gości:
Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, legenda pływania, multimedalistka i Honorowy Obywatel Miasta Łódź
prof. Jacek Moll, kardiochirurg dziecięcy, Honorowy Obywatel Województwa Łódzkiego,
prof. Jadwiga Moll, kardiolog dziecięca
Piotr Świątek, Naczelny Szewc Orkiestry, twórca wyjątkowych butów #ButyKtórePomagają
prof. Wojciech Młynarski, wybitny hematolog dziecięcy, Szef Kliniki „ONCOLAB” im. WOŚP w Łodzi
dr Monika Domarecka, Dyrektor trzech łódzkich szpitali
więcej szczegółów wkrótce

Wydarzenie wspiera Pokojowy Patrol WOŚP.
Założycielami Sztabu WOŚP Łódź Wielka Szarża są funkcjonariusze Straży Miejskiej w Łodzi. Sztab gra z Orkiestrą od 2011 r. i jest organizatorem największej parady konnej w Polsce, a także wspiera lokalne akcje charytatywne i wydarzenia promujące jeździectwo konne.

Przygotuj się na wielkie emocje w sercu Łodzi!


Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza
Nasz sztab jak co roku organizuje przejazdy pojazdami komunikacji miejskiej – zabytkowymi i współczesnymi. W tym roku ponownie wyjedzie na tory linia tramwajowa i autobusowa ale będzie znacznie więcej taboru (aż 10 pojazdów).

 


Koncert charytatywny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Klubie Wytwórnia – 11 stycznia

11.01.2020 godz. 19:30 (sobota)
Koncert charytatywny w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
WSTĘP WOLNY

Klub Wytwórnia gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! ❤ Zapraszamy w sobotę 11 stycznia na Łąkową 29 na niezwykły koncert połączony ze zbiórką na rzecz WOŚP-u, wstęp wolny!

Wieczór poprowadzą:

•Anna Samusionek – aktorka teatralna i filmowa (“Darmozjad Polski”, “Miodowe lata”, “Plebania”, “Pitbull”, “Na wspólnej”, “Och Karol 2”, “Czas honoru”)
•Nela Serwacińska – finalistka Miss Polonii oraz finalistka Miss Polski 2019
•Tomasz Karauda – lekarz, doktorant w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych

Zagrają dla Was:

•Alexander Martinez– tancerz oraz piosenkarz. Uczestnik Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy, Wielkiej Gali Sylwestrowej w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Laureat trzeciego miejsca w drugiej edycji „Mam talent”. Solista występujący wraz Orkiestrą Straussowską „Obligato” m.in. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Filharmonii Narodowej w Warszawie.

•Łukasz Karauda – młody śpiewak operowy, absolwent prestiżowej uczelni Royal Welsh College of Music and Drama w Wielkiej Brytanii, którą ukończył z wyróżnieniem. Zdobywca stypendium Królowej Elżbiety. Jest zwycięzcą XVIII Miedzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w kategorii operowej i pieśniarskiej. Ponadto zdobył nagrodę za najlepsze wykonanie arii Mozartowskiej. Jest zwycięzcą konkursu Złote Głosy 2018, który co roku ma miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie. Śpiewał także w duecie ze światowej sławy śpiewakiem Brynem Terflem podczas jego urodzinowej gali w Cardiff oraz na BBC PROMS w Londynie w musicalu „Skrzypek na dachu”. W 2017 zakończył współpracę z Diva Opera w Londynie, gdzie wcielił się w rolę Collina w Cyganerii Pucciniego. Pracował również nad tytułową rolą Don Giovanniego dla English Touring Opera oraz rolą Escamillo w koncertowej adaptacji opery Carmen podczas Llangollen International Musical Eisteddfod, gdzie wystąpił w duecie ze słynną angielską śpiewaczką Katherine Jenkins. Aktualnie pierwszy główny solista Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie, gdzie wcielił się w rolę Donalda oraz tytułową rolę Billy Budda, Komisarza w „Madame Butterfly”.

•Agnieszka Flis –skrzypaczka, autorka spektakularnych widowisk muzycznych. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, związana z Filharmonią Łódzką i zespołami kameralnymi. Poszukując wciąż nowych możliwości interpretacji muzyki wybrała karierę solową. Koncertowała między innymi w USA, Kanadzie, Japonii, Wietnamie, Chinach, Hong-Kongu, Singapurze, Karaibach, Alasce, Jamajce, Kambodży. Współpracowała ze Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim czy Varius Manx.

•Mirosław Karauda – baryton, śpiewak operowy, absolwent wydziału wokalno-aktorskiego w Warszawie. Przez wiele lat związany był z zespołem „Adwent Singers”. Po jego rozpadzie pozostał wierny repertuarowi religijnemu i jako solista wykonuje współczesną pieśń religijną. Ma za sobą liczne koncerty w Europie, USA i Australii. Autor sześciu albumów muzycznych. Jego nagrania emitują liczne rozgłośnie w Polsce, jak i za granicą.

•Amatorska grupa teatralna “Cogito” – to zespół pasjonatów teatru. Są to ludzie różnych profesji, między innymi: nauczyciele, lekarze, handlowcy, plastycy, a także studenci i uczniowie. Tworzą oni zgraną grupę aktorską, której misją jest tworzenie teatru uniwersalnych wartości. W swoim repertuarze grupa sięga po wyraziste, nowoczesne środki ekspresji, spektakle są więc pełne dynamiki i zaskakujących rozwiązań.

•Marta Słociak-Wiszniewska – wokalistka wydziału wokalno-estradowego ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. Jest absolwentką wokalistyki na Wydziale Wokalno-Estradowym w Warszawie. Laureatka II miejsca w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Happy Day” w Kielcach (2019r.).

•Federacja Brass Band – zespół występujący w typowym nowoorleańskim składzie brass bandu, na który składa się 6 dęciaków i 2 perkusistów. Grają autorskie kompozycje założyciela zespołu Piotra Wróbla (np. „Piosenka o leżeniu”, „Blues o Skwarce”, „co Tłuszczu nie chciała”, „Tak-Tik”, „Brassman”) oraz covery i najnowsze światowe przeboje („Billie Jean” Michaela Jacksona, „Don`t Worry, Be Happy” Bobiego Mc Ferrina, „UpTown Funk” Marka Ronsona czy, „Happy” Pharella Williamsa). Granie na instrumentach muzycy przeplatają także śpiewaniem oraz zaskakującą choreografią.

•Zespół Agat – zespół tańca współczesnego działający przy Ośrodku Kultury w Strykowie już od prawie 25 lat. Zespół liczy ponad sto siedemdziesiąt osób. AGAT bierze udział w ogólnopolskich, wojewódzkich oraz regionalnych przeglądach, turniejach i konkursach tanecznych zdobywając najwyższe miejsca i nagrody. Wykorzystują różne elementy tańca współczesnego, modern jazzu i funky.

•Przemysław Kowalski – gitarzysta, basista, muzyk sesyjny, kompozytor oraz pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie gitary klasycznej. Specjalizuje się w muzyce klasycznej i jazzowej. Sięga jednak również po utwory muzyki gospel, folk oraz pop.

Organizatorzy:

– Kościół Adwentystów Łódź-Górna – pastor Mirosław Karauda
– Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy/ oddział łódzki w ZSP nr 9 – p. Magdalena Binder
– Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi
– Lek. Tomasz Karauda

Partnerzy:

– Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
– Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi
– Warsztaty inwestowania w nieruchomości WIWN by. W. Orzechowski
– Chrześcijańska Służba Charytatywna
– Dziennik Łódzki, Gazeta Wyborcza Łódź, Radio Łódź
– DoubleTree by Hilton Łódź
– Klub Wytwórnia

Patronat:

– Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (od 2016r.)
– Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska (od 2016r.)
– Państwowa Szkoła Muzyczna i i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi


DK Ariadna (Niciarniana 1/3)

12 stycznia, g. 16

Kochani Zumba® Friends – tradycyjnie, jak co roku, także i teraz aktywnie wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ❤️ Tańczymy ✨💃✨Wylewamy litry potu 🔥 Uśmiechamy się od ucha do ucha😁😆 i razem robimy coś dobrego dla naszego ciała i ducha 🍀oraz… dla WOŚP!❤️
O celach tegorocznego, 28. Finału WOŚP, możecie przeczytać tutaj: https://www.wosp.org.pl/final/28-final

Jak zawsze, nie ma biletów wstępu na maraton – dowolną kwotę wrzucacie bezpośrednio do puszki wolontariuszki WOŚP. Jak w latach poprzednich będzie z nami Sandra Madej – to właśnie ona przyjmuje Wasze wpłaty na rzecz WOŚP i obdarowuje hojnie serduszkami ♥

Będzie z nami także Anna Tomaszewska Fotografia, która na swoich magicznych fotografiach uwieczni ten dzień


CK Ryba (Ogrodowa 26)

12 stycznia 2019r.(niedziela), godz. 17.00

Zapraszamy do udziału w wesołej corocznej licytacji przydasiów, z której zebrane środki przeznaczamy na WOŚP. Tym razem Aukcję będą prowadziły dzieciaki, więc BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!

Zasada jest prosta: przynosisz coś co teoretycznie może być komuś potrzebne, choć Ty nie wiesz co z “przydasiem” zrobić, my licytujemy, a wylicytowane kwoty wrzucamy do skarbonki WOŚP.
Zapraszamy serdecznie

wstęp wolny i dobrowolny 🙂
*możesz licytować, nie przynosząc nic

12.01.2019r. (niedziela), godz. 17.00

Centrum Kulturalne Ryba
ul. Ogrodowa 26
(róg Gdańskiej i Ogrodowej, wejście od Gdańskiej przez sklep z odzieżą damską)BOK Na żubardzkiej, Żubardzka 2a

W dniu 12 stycznia 2020 w godz.12.00-18.00 w Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej” Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi odbędzie się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W programie m.in.:

– występ wokalistek Studia Piosenki,

– występ Formacji Tanecznej eM-Ka,

– pokaz magii,

– warsztaty teatralne,

– zajęcia rekreacyjne,

– wypożyczalnia gier planszowych,

– fire show.


Orkiestra i Rękodzieło: 6 Kiermasz w Ogrodach Geyera – 11 i 12 stycznia

11:30-17

Wszystkich sympatyków ręcznej, benedyktyńskiej pracy i dobrego grania zapraszamy na 6 KIERMASZ RĘKODZIEŁA!
Na Piotrkowskiej 293/305 znalazły swoje miejsce Łódzkie Rękodzielniczki, taką gratkę pełną prawdziwych unikatów szkoda przegapić ♥
Zobaczycie (oprócz koncertów):
Wspaniałą ceramikę, ręcznie robione swetry, czapki i inne fatałaszki, rękodzieło zero waste, koronki, quilling, papierową wilklinę, biżuterię z naturalnymi kamieniami i nie tylko, artykuły dekoracji wnętrz, makramy i jeszcze mnóstwo innych cudowności.

Logrus gra dla WOŚP – Miejsce Spotkań – 11 i 12 stycznia, od g. 12

Gramy dla WOŚP!
11 i 12 stycznia zapraszamy na wspólną zabawę!
Planszówki! Sesje! Prelekcje! Kiermasz książek!
Gramy od 12 w sobotę, i od 12 w niedzielę!
Szczegółowe informacje już za moment!

 

Turniej Brydża Sportowego – rozgrywki team’owe – Finał 28 edycji WOŚP

12.01.2020, godz. 9.00-17.00

Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO, Łódź, ul. Limanowskiego 166
e-mail: rondo@boklodz.pl
tel.: 42 653 36 45

O!PLA I BODO GRAJĄ DLA WOŚP!
12 stycznia (niedziela), godz. 15:00 Kino Bodo
wstęp 10 zł

W 2020 łódzkie Kino BODO wchodzi w 6. rok istnienia; Festiwal O!PLA w ósmy, zaś WOŚP w 28.! Nie mogło być inaczej, abyśmy wspólnie z BODO nie dołączyli także i w tym roku do Wielkiej Orkiestry!

Zapraszmy na specjalną projekcję THE BEST OF O!PLA 2019 – TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! | KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA (5+).

Całość wpływów z biletów zostanie przekazana WOŚP 2020 SZTAB ŁÓDŹ

W programie laureaci i ulubione filmy wybrane przez młode ogólnopolskie Jury O!PLA, liczące w tym roku, bagatela, 7284 członków!

Program rozpocznie film CHROŃMY DRZEWA ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO (2018, 01’43”) przygotowany przez Klub Gaja.

● BULF (2018, 2’44”), Marcin Domitrz i Adam Witkowski
● WAKACJE ROBOTÓW (2018, 5’14”), Jakub Wroński + dzieci uczestniczące w warsztatach Animator Jutra w ramach 11. Animatora (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)
● LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND, CZĘŚĆ 1 (2018, 11’), Waldemar Mordarski (Badi Badi)
● NIEŚMIAŁOŚĆ (2018, 01’55”), Anna Rogowska (UMK Toruń)
● LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND, CZĘŚĆ 2 (2018, 11’), Waldemar Mordarski (Badi Badi)
● CZTERY PORY ROKU (2018, 2’11”), Piotr Kaźmierczak (LAF 2018)
● BASIA I NOWY BRACISZEK (2018, 11′), Marcin Wasilewski (Grupa Smacznego)
● TRZASK (2017, 02’02”), Karina Gomółka (LAF 2018)
● MAMI FATALE: DZIKOŁAK (2018, 10′), Łukasz Kacprowicz (Grupa Smacznego/SMF)
● PRZYGODY BOBRA TAMARKA: TAMAREK LISTONOSZEM (2018, 8’12”), Piotr Kaźmierczak

BILETY: 10 ZŁ

 

Swingowy bal karnawałowy – gramy dla WOŚP w KIJu – 12 stycznia

 

Na mocy noworocznych postanowień, świątecznej otwartości serca, umiłowania muzyki i tańca swingowego – z dowolnego powodu, jaki przywiedzie Was do KIJ zapraszamy do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Planujemy:
20:00 – 21:00 darmową, godzinną lekcję lindy hopa (najpopularniejszego tańca swingowego) prowadzoną przez instruktorów Swinging Promised Land: Annę Preiss i Piotra Zielińskiego.
Sprawdzić ich skuteczność będziecie mogli OD RAZU. Zaraz po nich na scenę wkroczy Łódź Hot 5, czyli reprezentacja znakomitych łódzkich muzyków jazzowych, której zawtórujemy tańcem. W przerwach występu zapraszamy wszystkich na kwintesencję wieczoru – LICYTACJĘ. Dzięki wsparciu sponsorów będziemy mieli do zaoferowania rękodzieło i usługi od naszych dobroczyńców oraz gadżety, jakie możecie znać z SiemaShopu i te przygotowane specjalnie przez WOŚP 2020 SZTAB ŁÓDŹ.
Zapraszamy do śledzenia wydarzenia, na którym bezpośrednio będziemy prezentowali nasze przygotowania i uchylimy rąbka tajemnicy, czego będziecie mogli się spodziewać na licytacji. Wszystko, abyście lepiej mogli przygotować Wasze otwarte serca i gotowe do niesienia pomocy portfele. Pokażmy, że nigdzie indziej tak jak w Łodzi, zgodnie z tegorocznym hasłem, nabieramy wiatru w żagle i potrafimy w pięknym stylu wesprzeć słuszną sprawę.

WSTĘP: oficjalnie NIE będzie biletowany, ale nie wyobrażamy sobie, abyście wrzucili do puszki mniej niż 15 zł

 

WOŚP – Najpiękniejsza Para Piersi, Oddwill, Kast., Cu-11, 10 stycznia, g. 20 – Żarty Żartami

Kast to zespół z Aleksandrowa, który spiewa po polsku własne, autorskie teksty przybliżając słuchaczom małomiasteczkową codzienność piątki przyjaciół mierzących się z transformacją młodości w dorosłość. Robią to na bluesowo, nie szczędząc przesterów i stonerowego charakteru.

Najpiękniejsza Para Piersi
Szczycimy się najpiękniejszą nazwą, jest nas trzech, chcielibyśmy grać jazz”.
Zespół tworzymy od zaledwie 4 miesięcy i mimo, że rozpadamy się na każdej próbie, mamy już kilkanaście skończonych utworów, z których część będziemy mieli okazję zaprezentować. Nasza twórczość jest prosta i przyjemna, choć niekiedy trzeba uważać by nie zostać porwanym przez strumień odniesień do literatury i filmu.
Jeśli uwielbiasz Black Midi, nie możesz rozstać się z dźwiękami saksofonu z Noża w Wodzie K. Komedy i uważasz, że Zbigniew Cybulski bije na głowę H. Bogarta (sic!), to już wszyscy wiemy, gdzie spędzisz ten uroczy piątkowy wieczór. Słowem każdy znajdzie coś dla siebie, a słuchacz uważny może nawet doszukać się dźwięków trąbki.
W składzie:
Janek Ostalski – wokal/gitara/trąbka
Ziemowit Miszczobrocki – gitara basowa
Jaś Wesołek – perkusja

Oddwill
Grają ciężki, brudny rock, z elementami progresywy. Od roku przygotowywali materiał do wystąpienia na scenie i właśnie ukończyli nad nim pracę.
https://oddwill.bandcamp.com/releases

CU-11
Podziemne świry zakochane w hałasie. Energii na naszych koncertach jest zazwyczaj aż za dużo, co czasem kończy się dziurawymi butami. Nasza muzyka nawiązuję do shoegaze’u i noise rock’a, ale sami dokładnie wiemy, jak chcemy sobie grać!
W składzie:
Łukasz Kołodziej – gitara/harmonijka/wokal
Kuba Madej – gitara basowa
Janek Ostalski – perkusja/wokal

wstęp: 10 zło, ale można wrzucić więcej- 100% idzie na WOŚP!

Wydarzenia Sportowe:

11 stycznia – Od 2 do 42 – Epokowe kilometry dla WOŚP – od 2 do 42 km – Park na Zdrowiu
11 stycznia – 1. Łódzki Bieg WOŚP “Policz się z cukrzycą” – 5 km – Park Poniatowskiego
12 stycznia – (Z) Piechotą po schodach – 13 pięter – Orion Business Tower (Sienkiewicza 85/87)

Przystanek mBank ul. Kilińskiego 74
W godzinach 10-17

Sztab #5450 mBank w tym roku organizuje pokaz pierwszej pomocy, zajęcia taneczno-plastyczne dla dzieci, warsztat robienia pizzy, pokaz Ozorobotów, szycie ekoworeczków oraz tworzenie figur z balonów.

 

PASAŻ SCHILLERA – LICYTACJE

przedstawiam line-up Projektu „LICYTACJE WOŚP”, IV edycji całodziennych aukcji w Łodzi na rzecz WOŚP, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 12 stycznia 2020r. w Pasażu Schillera w Łodzi

1️⃣0️⃣/2️⃣8️⃣
➡️ START

1️⃣0️⃣/4️⃣0️⃣
➡️ PROFESORSTWO MOLL
prof. Jacek Moll i prof. Jadwiga Moll
legendy Polskiej medycyny dziecięcej

1️⃣1️⃣/0️⃣0️⃣
➡️ muzycznie AGNES VIOLIN
skrzypaczka grająca na diamentowych skrzypcach

1️⃣1️⃣/2️⃣0️⃣
➡️ ALEKSANDRA URBAŃCZYK-OLEJARCZYK
multimedalistka i rekordzistka pływania
Honorowy Obywatel Miasta Łodzi

1️⃣1️⃣/4️⃣0️⃣
➡️ HANNA ZDANOWSKA
Prezydent Miasta Łodzi

1️⃣2️⃣/0️⃣0️⃣
➡️ muzycznie PRZEMEK WIECZOREK
raper bez rąk

1️⃣2️⃣/2️⃣0️⃣
➡️ prof. WOJCIECH MŁYNARSKI
Kierownik Kliniki ONCOLAB im. WOŚP w Łodzi,
onkolog i hematolog dziecięcy

1️⃣2️⃣/4️⃣0️⃣
➡️ dr MONIKA DOMARECKA
Dyrektor trzech łódzkich szpitali

1️⃣3️⃣/0️⃣0️⃣
➡️ tanecznie URBAN DANCE ZONE
jedna z najlepszych szkół tańca w Polsce

🔶️1️⃣3️⃣/0️⃣0️⃣
„WIELKA SZARŻA NA PIOTRKOWSKIEJ”
największa w Polsce parada koni

1️⃣3️⃣/2️⃣0️⃣
➡️ prof. MACIEJ BANACH
Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

1️⃣3️⃣/4️⃣0️⃣
➡️ MAŁGORZATA MOSKWA-WODNICKA
Wiceprezydent Miasta Łodzi
➡️ TOMASZ TRELA
Poseł na Sejm RP

1️⃣4️⃣/0️⃣0️⃣
➡️ muzycznie OLIWIER WOŹNICKI
uczestnik The Voice Kids

1️⃣4️⃣/2️⃣0️⃣
➡️ JACEK TOKARCZYK
dziennikarz, prezenter tv

1️⃣4️⃣/4️⃣0️⃣
➡️ STOWARZYSZENIE KIBICÓW ŁÓDZKIEGO ŻUŻLA „ORZEŁ”

1️⃣5️⃣/0️⃣0️⃣
➡️ muzycznie MAGDALENA DUDZIC
wokalistka, finalistka DISCO STAR

1️⃣5️⃣/2️⃣0️⃣
➡️ MACIEJ WISŁAWSKI
pilot rajdowy, Mistrz Europy w rajdach

1️⃣5️⃣/4️⃣0️⃣
➡️ MICHAŁ SIEMIŃSKI
Dyrektor PCK w Łodzi

1️⃣6️⃣ /0️⃣0️⃣
➡️ muzycznie LIFT
zespół polskiej muzyki dance

1️⃣6️⃣/2️⃣0️⃣
➡️ MAŁGORZATA NIEMCZYK
legenda Polskiej siatkówki, poseł na Sejm

1️⃣6️⃣/4️⃣0️⃣
➡️ MONIKA KUSZYŃSKA i JAKUB RACZYŃSKI
wokalistka, muzyk, muzyczne małżeństwo

1️⃣7️⃣/0️⃣0️⃣
➡️ muzycznie TALENT KOLEKTYW
uczestnik programu MAM TALENT!

1️⃣7️⃣/2️⃣0️⃣
➡️ MASTER PHARM RUGBY ŁÓDŹ S.A.
aktualni liderzy polskiej ekstraligi w rugby

1️⃣7️⃣/4️⃣0️⃣
➡️ PIOTR ŚWIĄTEK
Naczelny Szewc Wielkiej Orkiestry

1️⃣8️⃣/0️⃣0️⃣
➡️ muzycznie PAWEŁ SZYMAŃSKI
finalista The Voice Kids

1️⃣8️⃣/2️⃣0️⃣
➡️ ADAM WIECZOREK
Wiceprezydent Miasta Łodzi

1️⃣8️⃣/4️⃣0️⃣
➡️ prof. JAROSŁAW PŁUCIENNIK
prof. Uniwersytetu Łódzkiego

1️⃣9️⃣/0️⃣0️⃣
➡️ muzycznie KLAUDIA SZAROWSKA
wokalistka

1️⃣9️⃣/2️⃣0️⃣
➡️ ARTUR DUNIN
Senator RP

1️⃣9️⃣/4️⃣0️⃣
➡️ JOANNA SKRZYDLEWSKA
Wiceprezydent Miasta Łodzi

2️⃣0️⃣/0️⃣0️⃣
➡️ MAGDALENA MICHALAK
dziennikarz, prezenterka tv

 

 WOŚP – 139 SP – Stoki – 10 stycznia

To już w najbliższy piątek 10 stycznia
PRZYBYWAJ! PODZIWIAJ! WYGRYWAJ! POMAGAJ!

Uczniowie i rodzice SP 139 w Łodzi już trzeci raz organizują lokalny finał WOŚP dla mieszkańców:

W programie wiele atrakcji:
– Mini Talent Show uczniów Szkoły
– wystąpi też gwiazda wieczoru Paweł Szymański. finalista The Voice Kids TVP
– występy dzieciaków z przedszkoli na Stokach Przedszkole Miejskie Nr 93 w Łodzi i Przedszkole Miejskie nr 63 w Łodzi
– pokaz samoobrony KRAV MAGA IKMF Łódź

Na imprezie można będzie wygrać w drodze licytacji masę atrakcyjnych nagród:
– 10 voucherów na zakupy prasy i książek ufundowanych przez Deja-Vu
– voucher na zakup markowej odzieży i obuwia od BludShop
– voucher na usługę zwiększenia mocy lub pomiaru na hamowni podwoziowej albo diagnostykę w firmie G-Lab Diesel Tuning
– płytę i plakat z autografami od zespołu Moskwa
– oryginały rysunków które przekazał Michal Arkusinski
– voucher na sesję fotograficzną z Eneye projects
– rajdową „niespodziankę” którą przekaże łódzki drifter i vice-mistrz Rajdowych Mistrzostw Polski Wojciech Goździewicz DRIFTING
– vouczer na kurs tańca towarzyskiego Studio Tańca Jankowski – Szkoła Tańca w Łodzi

… oraz wiele wiele innych ciekawych „fantów”

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ PLAN IMPREZY I NEWSY NA STRONIE WYDARZENIA
28. Finał WOŚP w SP 139 – STOKI Łódź
Zajrzyjcie tam i zapraszajcie sąsiadów , znajomych , dobrych ludzi!
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W REGIONIE

WOŚP w Pabianicach Pabianice
WOŚP w Zgierzu Zgierz
WOŚP w Konstantynowie Łódzkim Konstantynów Łódzki
WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski
WOŚP w Aleksandrowie Łódzkim Aleksandrów Łódzki
WOŚP w Strykowie Stryków
WOŚP w Poddębicach Poddębice

Aktualizacja – 8.01.2020 g. 21:55

Zobacz także:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – serwis specjalny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XXV Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – wykaz sztabów
wosssp
WOŚP 2015 Łódź – informator
003_B_grafika_kopia
XIX WOŚP w Łodzi – lista imprez 2011

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*