WOŚP 2019 w Łodzi – informator

13 stycznia 2019 r. w całej Polsce po raz dwudziesty siódmy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w Łodzi imprezy odbywać się będą w kilku miejscach. Najważniejsze wydarzenia odbędą się w Manufakturze i na ulicy Piotrkowskiej, Specjalnie dla was przygotowaliśmy wciąż aktualizowaną ściągawkę. Dzięki niej dowiecie się, gdzie i o której warto pójść.

LINKI DO AUKCJI

Manufaktura

Dwa dni, 340 wolontariuszy, 27 licytacji, setki atrakcji – tak w skrócie można opisać 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w Manufakturze. Jak co roku Manufaktura włącza się w wielką zbiórkę na rzecz potrzebujących dzieci – w tym roku zarejestrowaliśmy największy w  Łodzi sztab.

Dwa Dni – 27. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 13 stycznia na rynku Manufaktury. Jednak już w sobotę 12 stycznia, przez cały dzień w galerii handlowej będą się odbywały wydarzenia towarzyszące finałowi. Tego dnia na terenie centrum będą mogli kwestować tylko wolontariusze Sztabu Manufaktury.

340 wolontariuszy – aż tylu młodych ludzi z puszkami będzie przez dwa dni kwestować w Manufakturze. To największy sztab w Łodzi! Siedziba sztabu mieście się w lokalu pomiędzy restauracjami PINI i Anatewka.

27 licytacjiW sobotę w rotundzie galerii handlowej Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP przeprowadzi 27 licytacji na 27. Finał. Przedmioty na licytację przekazali znani łodzianie min.: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, rekordzistka Polski w pływaniu i medalistka Mistrzostwa Świata, pilot rajdowy Maciej Wisławski, Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, posłanka Małgorzata Niemczyk, czy raper i motywator Przemek „DSM” Wieczorek.

Setki atrakcji – w sobotę w galerii handlowej, a w niedzielę na rynku Manufaktury, będą z nami kwestować: studenci, ratownicy medyczni, strażacy, członkowie grup rekonstrukcyjnych, motocykliści, hodowcy zwierząt, strażnicy miejscy, instruktorzy nauki jazdy, sportowcy, straż wodna, sokolnicy i fani motoryzacji.

Sobota –  Przez cały dzień w galerii handlowej, licytacjom będą towarzyszyły występy i pokazy. Już o 11:27, na rozpoczęcie licytacji, zabrzmi hit „Hey Joe” zagrany na 27 gitar. Zaplanowano również występy tancerzy z Egurrola Dance Studio Manufaktura, zagra Orkiestra Dęta ZHP-OSP Uniejów, wystąpią dzieciaki ze School of Music. Miłośnicy motoryzacji mogą liczyć na atrakcje przygotowane przez Fun and Drive, a także na spotkanie z motocyklistami z grup Berserkers, Dark Squadron i harleyowcami z HOG Akcję będą też wspierać studenci z IFMSA, którzy przeprowadza pomiary ciśnienia i glikemii przygodnej, a także składu ciała, wraz z poradami dietetycznymi. Pojawi się też Szpital Pluszowego Misia i stoisko dotyczące profilaktyki depresji i higieny snu. Nowością będzie w tym roku Virtual House – czyli stanowisko z goglami VR. Pojawią się również zawodnicy, sztab szkoleniowy i działacze aktualnego Mistrza Polski w rugby – Master Pharm Budowlani Łódź.

To tylko cześć wydarzeń towarzyszących, które odbędą się w sobotę (12.01) w galerii handlowej Manufaktury w godzinach 11:27 – 21:59.

W niedzielę atrakcje i koncerty będą się odbywały na rynku Manufaktury, jednak wejście główne do galerii handlowej będzie otwarte. To tam od 10 do 20 będzie powstawać serce ze złotych monet. Również w tej części galerii stanie część stanowisk medycznych, miedzy innymi: Fundacja Diabeciaki, badania HCV i IFMSA. Tego dnia czynny w godzinach 10 – 20 będzie też food court.

Niedziela – na rynku Manufaktury już od godziny 11 – będzie się grało! Łodzianie mogą liczyć na dziesiątki atrakcji: wśród nich prezentacje grup rekonstrukcyjnych, sportowe samochody, przejażdżki na kucykach, wesołe miasteczko, pokazy sprzętu strażackiego i zabytkowych samochodów.

Do Manufaktury wraca ulubiony przez łodzian Diabelski Młyn – a dla tych, którzy chcą podziwiać panoramę Manufaktury z mniejszej wysokości, zaplanowano 10-metrowe wjazdy podnośnikiem koszowym.

W Alei Dobrego Smaku instruktorzy Autoszkoły Driver zaproszą chętnych na pokazowe jazdy, a na rynku przy Go Sporcie na fanów motoryzacji czekają sportowe bryki, Fun&Drive i Łowcy Blasku.

Będzie można posilić się gorącą grochówką z kuchni polowej czy smakołykami z jarmarcznego domku gastronomicznego.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na rynku w ciągu dnia artyści z agencji Długi Stół będą rzeźbić ogromne lodowe serce. Będzie można im pomóc.

Przy lodowisku ustawi się 27 różnokolorowych maluchów z Klubu Malucha, wzdłuż trasy tramwaju natomiast kwestować będą właściciele zabytkowych samochodów, Gazika czy Żuka Strażackiego.

W namiocie przed galerią handlową można będzie rozegrać turniej w bule. Na rynku w ciągu dnia odbędą się też pokazy tańca dla seniorów i pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez PCK i studentów Uniwersytetu Medycznego.

Straż Miejska zaprasza na przejażdżki kucykami, Związek Łowiecki zaprezentuje swoich podopiecznych oraz zaprosi na specjały z kuchni polowej

Strażacy z OSP Wiskitno, Jędrzejów i Mikołajew zaprezentują niezwykły pokaz cięcia samochodowego wraku i uwalniania rannych. Do godziny 16.00 będzie można podziwiać wozy i pojazdy Straży Pożarnej oraz Straży Wodnej.

Na swoje występy o godzinie 11, 12 i 13.00 zaprasza również Szkocka Orkiestra Dęta Pipes&Drumes.

Koncerty – w niedzielę od godziny 16 na scenie na rynku Manufaktury rozpoczną się koncerty, które co roku są jedną z najważniejszych atrakcji WOŚP. Wystąpią kolejno: ZAWIERKA, Konkubent, Yogo, Naked Root, Navi, Zdrowa Woda, Normalsi, Sebastian Wojtczak, a gwiazdą wieczoru będzie niezwykle energetyczny zespół Enej. Koncert finałowy zaplanowano tuż po godzinie 20 – po światełku do nieba.

Cel – w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sprzęt trafi przede wszystkim do zakładów diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. Słowem, na wszystko to, co jest potrzebne do ratowania zdrowia i życia najmłodszych.

27 licytacji na 27. finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy – to wydarzenie towarzyszące WOŚP, które odbędzie się w najbliższą sobotę (12.01) w galerii handlowej Manufaktury. Do wylicytowania między innymi własne miejsce parkingowe w Manufakturze!

W sobotę w rotundzie galerii handlowej Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP przeprowadzi 27 licytacji na 27. Finał. Przedmioty na licytację przekazali znani łodzianie min.: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, rekordzistka Polski w pływaniu i medalistka Mistrzostwa Świata, pilot rajdowy Maciej Wisławski, Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, posłanka Małgorzata Niemczyk, czy raper i motywator Przemek „DSM” Wieczorek.

Master Pharm Budowlani Łódź przekazali na licytację medal 50-lecia sekcji rugby Budowlanych. Wybito tylko trzydzieści sztuk takich medali, w ty dziesięć złotych. I właśnie jeden z nich, wraz z dedykacjami trafi na licytację. W akcji weźmie też udział Tomasz Zarzycki, aktualny Mister Ziemi Łódzkiej a od wczoraj Mister Polski 2018!

Do puli dokłada się też Manufaktura, w sobotę o godzinie 17 będzie można wziąć udział w licytacji… miejsca parkingowego. Zwycięzca, przez rok będzie mógł korzystać z wyznaczonego miejsca na terenie centrum.

Licytacje rozpoczynają się o godzinie 11:27 i potrwają do wieczora.


Pasaż Schillera – ulica Piotrkowska


Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza

Pragniemy najserdeczniej zaprosić Państwa do uczestnictwa w organizowanych przez nas przejazdach specjalnych zabytkowymi tramwajami i autobusami, odbywających się w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie naszego miasta. Nasze stowarzyszenie, Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi (KMST), włącza się w obchody Finału WOŚP nieprzerwanie od 2005 r. poprzez zbiórkę do puszek w zabytkowych tramwajach i autobusach, czym efektywnie wspiera ratowanie życia dzieci i seniorów.

13 stycznia 2019 r. na ulice Łodzi ponownie wyjadą zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej – cztery tramwaje oraz trzy autobusy. Wśród nich nie zabranie kultowego Ikarusa i Trambusa, który jest repliką zabytkowego tramwaju Herbrand oraz tramwajów typu 5N (z przełomu lat 50. i 60. XX w.) czy muzealnego wagonu przegubowego Konstal 803N z 1973 r., będącego własnością naszego Klubu. Pojazd ten na tę okoliczność zawsze chętnie wystawiamy nieodpłatnie, licząc na jak największy sukces wspaniałego przedsięwzięcia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulicach Łodzi nie zabraknie oczywiście tramwaju imprezowego GT8N należącego  do MPK – Łódź, który specjalnie przystosowany jest do takich wydarzeń.

Dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Łodzi oraz Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi podczas najbliższego Finału „Orkiestry” uruchomione zostaną dwie specjalne linie komunikacyjne. Linia tramwajowa nr 27/1 połączy okolice Centrum Handlowego „Manufaktura”, gdzie tego dnia odbywają się najważniejsze miejskie wydarzenia, poprzez ścisłe centrum miasta i główny punkt przesiadkowy „Piotrkowska Centrum” z łódzkim Widzewem. Uruchamiana równolegle linia autobusowa 27/2 również przebiegać będzie przez okolice CH „Manufaktura”, a dzielnicę Teofilów.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wszystkie brygady obu linii specjalnych przed godz. 20:00 zjeżdżają na Pętlę przy ul. Północnej, oddalonej zaledwie kilkaset metrów od CH „Manufaktura”, by wspólnie świętować tam tzw. „Światełko do nieba”. Jest to doskonała okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć zabytkowego taboru, a tym samym również promowania naszego miasta oraz idei wolontariatu, a także dobra zachęta dla niezdecydowanych do przejażdżki „WOŚP-owym” tramwajem i autobusem podczas kolejnego Finału WOŚP.

W każdym specjalnym pojeździe pasażerowie – jak za dawnych lat – spotkają konduktorów, ubranych w specjalne okolicznościowe koszulki, które wyróżniają sztab KMST na tle innych sztabów.  Konduktorzy otwierają drzwi, informują o mijanych przystankach, zmieniają zwrotnice, rozdają pamiątkowe bilety, serduszka i gadżety promocyjne oraz trzymają puszki, które z każdą godziną stają się coraz cięższe. Pamiątkowe bilety otrzymuje każdy pasażer, który choć groszem wesprze WOŚP. Często jednak uczestnicy przejazdów chętnie wrzucają banknoty, co bardzo cieszy każdego wolontariusza. Również w tym roku na pętli Augustów zabytkowym tramwaju typu 5N o nr. bocznym 337 będzie można uczestniczyć w licytacji przedmiotów przygotowanych przez fundację WOŚP, zaś wagonie imprezowy GT8N będzie można wylicytować atrakcje przygotowane przez Łódzkie MPK np. Przejażdżka w symulatorze tramwajem, czy impreza w poniższym tramwaju GT8N.

Co roku, w przeddzień imprezy dekorujemy nasze zabytkowe pojazdy w girlandy, łańcuszki i inne „świecidełka” oraz – przede wszystkim – naklejamy na wybrane szyby plakaty Finału WOŚP oraz schematy połączeń i rozkłady jazdy wszystkich pojazdów biorących udział w „Orkiestrze”. Dzięki temu jesteśmy z daleka rozpoznawalni, a spora część pasażerów chętnie decyduje się również na podróż innymi zabytkami na trasie. Również tej zimy, w sobotę 12 stycznia 2019 r. w godzinach popołudniowych i wieczornych będziemy stroić zabytkowe pojazdy stacjonujące w Zajezdni Muzealnej Brus – obiekcie o charakterze muzealnym, które w przyszłości ma szanse zostać prawdziwym muzeum. Wówczas, na terenie zabytkowej zajezdni przy ul. Konstantynowskiej 115, będzie pracować kilkunastoosobowa grupa wolontariuszy. To doskonały moment do uwiecznienia na taśmie filmowej, a także zachęta dla niezdecydowanych łodzian.

Wierzymy, że obecność mediów pośród naszych wolontariuszy kwestujących w zabytkowych pojazdach komunikacji miejskiej doda nam jeszcze większej motywacji aby ponownie pobić rekord zebranych środków. Największy rekord jaki dotychczas uzyskaliśmy to 28 815 zł i 1 gr.

Z wyrazami szacunku

Zespół sztabu WOŚP
przy Klubie Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi


HALA EXPO i ZATOKA SPORTU

Tegoroczny, 27. finał WOŚP zapowiada się wyjątkowo. Specjalne wydarzenia przygotował sztab działający przy Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ (WZiIP). 13 stycznia, będzie można skorzystać z atrakcji w Zatoce Sportu PŁ oraz odwiedzić Motor Show w Hali EXPO.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na WZiIP organizuje, przy wsparciu partnerów, zajęcia z nauki i doskonalenia pływania w Zatoce Sportu PŁ. Pod opieką instruktorów będzie można korzystać z wodnych atrakcji od godz. 11.00 do 18.00. W pozostałym czasie otwarcia obiektu (g. 9.00-21.00) wstęp na basen będzie możliwy po wrzuceniu dowolnej kwoty do puszek wolontariuszy. Ta sama zasada wstępu będzie obowiązywała przy korzystaniu z atrakcji Centrum Wspinaczkowego Fiord (godz. 10.00-21.00) oraz Fit Fabric (godz. 7.00-21.00), zapraszających na sportowe zajęcia wszystkich zainteresowanych.

W Hali Expo w godzinach 10.00 – 20.00 odbędzie się wystawa samochodów zatytułowana „WZiIP MOTOR SHOW dla 27. finału WOŚP”, której partnerem jest Expo-Łódź.- Jeśli chodzi o naszych wystawców w Hali EXPO to mogę wymienić: Retro Pasjonatów którzy zorganizują wystawę tematyczną „Turystyka PRL”, Łódzki Klub Offroadowy, JDM Łódź, Mazdaspeed grupa łódzka, Dark Squadron, Berserkers FG, Iron Warriors PŁ, Lodz Solar Team PŁ – informuje Damian Socha, student PŁ.

Siedziba sztabu znajdującego się w budynku Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji przy ul. Piotrkowskiej 266 będzie czynna dla wolontariuszy
w godz. 7.30-20.30.

Partnerami obu wydarzeń 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są: Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ, Zatoka Sportu PŁ, Hala Expo oraz Cosmetics Zone, TME Kariera, Fitness Fun, Centrum Wspinaczkowe Fiord, Siłownia Fit Fabric, Solo Pizza, Finestra, Koło Naukowe BHPiE, Koło Naukowe Kryminalistyki z Wydziału Prawa UŁ, Fundacja DKMS.


DK Ariadna (Niciarniana 1/3)

14.01.2018r godz. 14.00 
Koncert na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy-wystąpią grupy działające w domu kultury i zaproszeni goście


CK Ryba (Ogrodowa 26)
godz. 18-19:30

Zapraszamy do udziału w wesołej corocznej licytacji przydasiów, z której zebrane środki przeznaczamy na WOŚP.

Zasada jest prosta: przynosisz coś co teoretycznie może być komuś potrzebne, choć Ty nie wiesz co z „przydasiem” zrobić, my licytujemy, a wylicytowane kwoty wrzucamy do skarbonki WOŚP.
Zapraszamy serdecznie

wstęp wolny i dobrowolny 🙂
*możesz licytować, nie przynosząc nic

Centrum Kulturalne Ryba
Łódź, ul. Ogrodowa 26 (wejście od ul. Gdańskiej)BOK Na żubardzkiej, Żubardzka 2a
godz. 12-18

Występ Studia Piosenki

Zumba

Pokaz taneczny Formacji Tańca eM-Ka

Występ zespołu LOVEHICLE

Inne atrakcje


Sukcesja, al. Politechniki 1 (12 stycznia)

godz. 11-19

Lubicie planszówki? Świetnie się składa, już w najbliższą sobotę w godzinach 11:00 – 19:00 widzimy się na poziomie -1, by dobrze się bawić i pomagać! ZaGrajmy dla WOŚP czyli, wrzucamy do puszek i gramy z sercem w gry planszowe! Przygotowaliśmy dla Was ponad 20 różnych gier maxi i mini. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wygraj partię i odbierz zaproszenie do kawiarni, a jeśli jesteś niezaprzeczalnym mistrzem dostaniesz od nas grę planszową!

Oczywiście dobra zabawa, czas spędzony z bliskimi i dużo śmiechu to niezbędne elementy całego wydarzenia, ale nie zapominajmy, że przede wszystkim chcemy pomagać!
Dlatego spotykamy się w sobotę, szukamy wolontariuszy, wrzucamy do puszek i wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

♥ Przyjdź do Sukcesji
♥ Zagraj w gry planszowe
♥ Wspomóż Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

WSTĘP BEZPŁATNY

Zabierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i spotykamy się na poziomie -1 w Sukcesji!

HALA MOSiR (ks. Skorupki 21)

Tak jak co roku w ramach finału WOŚP – Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi rozegra mecz z radnymi Rada Miejska w Łodzi. Z powodu organizacyjnego sukcesu jakim cieszyły się poprzednie edycje tego wydarzenia, postanowiliśmy w tym roku wzbogacić program i zaprosić artystów z całej Polski.

PROGRAM WYDARZENIA:
11:15 – pokaz taneczny zespołu Fantasy Dance Academy
11:30 – występ Zespół Pieśni i Tańca „Wiśniowa Góra” – „Suita łowicka – Jo dla Ciebie”
12.00 – XII Mecz Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi – Rada Miejska w Łodzi
12:30 – pokaz taneczny zespołu Eudezet Skillz
12:45 – koncert Julia Nykiś – Wokalistka Juliet
13:00 – koncert Poisonsweet
13:15 – pokaz taneczny zespołu Fantasy Dance Academy
13:30 – Mecz Noworoczny Urząd Miasta Łodzi – Port Lotniczy Łódź
14:15 – pokaz taneczny zespołu Killzone Crew
14:45 – pokaz taneczny zespołu Reggaeton Family – Family Dance – Szkoła Tańca Łódź
11:00 – 16:00 wystawa fotografii kreatywnej uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W REGIONIE

WOŚP w Pabianicach Pabianice
WOŚP w Zgierzu Zgierz
WOŚP w Konstantynowie Łódzkim Konstantynów Łódzki
WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski
WOŚP w Aleksandrowie Łódzkim Aleksandrów Łódzki
WOŚP w Ozorkowie Ozorków
WOŚP w Strykowie Stryków
WOŚP w Poddębicach Poddębice

Aktualizacja – 10.01.2018 g. 11:41

Zobacz także:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – serwis specjalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *