DSCF1024Łódzki zespół post-grunge’owy Worn zagrał wczoraj w nietypowym, jak na rodzaj muzyki jaki grają, miejscu. Była to restauracja Galicja, mieszcząca się na terenie Manufaktury.

Wstęp na koncert był bezpłatny. Po godzinie 19 na samym końcu sali położonej w piwnicy restauracji przy instrumentach zasiadł zespół Worn, w składzie Igor Wodzyński – wokal i gitara, Maciej Źródlak – perkusja i Maciej Fita – bas. Chłopaki grający grunge mogli być zaskoczeniem dla gości restauracji, jednak występ odbył się w formie akustycznej. Wszystkie kawałki były materiałem autorskim muzyków, a także zapowiedzią pierwszej płyty zespołu. Piosenki wykonywane były zarówno w języku polskim, jak i angielskim. W obu językach teksty były bardzo chwytliwe, a każda z piosenek nagradzana była gromkimi brawami. Cały koncert odbył się wśród woni dań serwowanych przez restaurację Galicja.

Worn to zespół, który powstał w Łodzi w styczniu 2013 roku. Grają zarówno własne utwory jak i  covery klasyki grunge’u tj. Audioslave, Alice in Chains, Silverchair czy Nirvany, również których wpływy wyraźnie słychać w autorskich utworach zespołu. Chłopaki z Worn mówią o sobie „Gramy muzykę prosto z serducha, wyciągając jak najwięcej z czystej formy, aby później uzupełnić ją o melodyjność, groove i przemyślane teksty”.

Zobacz także:

Otwarcie Winiarni Galicja (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tymon Tymański w TU (foto)
black_sabbath_20140612_1486340290
Impact Festival 2014 – dzień 1 (foto)
xD wkracza na łódzką scenę (wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*