world_shorts_francjaW niedzielę, 21 października o godz. 18 w Owocach i Warzywach rozpocznie się pokaz krótkometrażowych filmów – World Shorts: Francja. Wstęp jest bezpłatny.

Ponad dziewięćdziesięciominutowy program pokazu składać będzie się z sześciu intrygujących, współczesnych francuskich obrazów, które docenione zostały na wielu znaczących międzynarodowych festiwalach, takich jak: Cannes, Sundance, Odense, Cork czy London Film Festival. Złożona z animacji i filmów aktorskich kompilacja to godny następca, wyjątkowo gorąco przyjętych przez polską publiczność programów z cyklu Magic Paris.

W programie:

1. THE LITTLE DRAGON
Reż. Bruno Collet / animacja / 9′
35 lat po śmierci Bruce’a Lee jego dusza odrodziła się w lalkowej podobiźnie. Pewna siebie, gumowa zabawka postanawia zawojować świat.

Film był wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach (m.in. Sundance i London Film Festival).

2. IN OUR BLOOD
Reż. Guillaume Senez / dramat / 16′
17-letni Lionel pochodzi ze zwyczajnej, średnio zamożnej francuskiej rodziny. Na zewnątrz wszystko wydaje się w porządku, ale za ścianami domu Lionel jest bity przez ojca. Tymczasem już niedługo sam zostanie tatą. Będzie musiał podjąć decyzję. Opuścić dom i skazać swojego młodszego brata na łaskę brutalnego ojca, czy też zostawić swoje własne dziecko bez rodzicielskiej opieki?

Zwycięzca festiwalu w Odense.

3. THE WOUNDED KNEE AND THE STANDING MAN
Reż. Yann Chayia / dramat / 16′
Pewnego ranka 14-letni Jonas znajduje swoją matkę martwą w łóżku. Wyrusza więc w podróż, aby odnaleźć ojca, z którym nie miał kontaktu od lat. Zarówno spotkanie, jak i przekazanie wieści o śmierci matki nie będą dla niego łatwe…

Film pokazywany m.in. na festiwalach w Cannes i Clermont-Ferrand, doceniony przez międzynarodowe jury festiwalu w Cork.

4. MADAGASKAR
Reż. Bastien Dubois / animacja / 10′
Animowany dziennik z wyprawy europejskiego podróżnika, odkrywającego malgaską kulturę, m.in. rytuał Famadihana. Kolejne strony zapisków ożywają na naszych oczach, gdy zgłębiamy nieznane zwyczaje tubylców.

5. MEDIA PLAN
Reż. Bernard Tanguy / dramat / 18′
Peter został właśnie zatrudniony w wydziale telekomunikacyjnym wielkiej korporacji. Krok po kroku odkrywa egzotyczny świat wielkich potentatów…

6. IT’S FREE FOR GIRLS
Reż. Marie Amachoukeil, Claire Burger / dramat / 23′
Za kilka dni Laetita będzie miała końcowy egzamin w zawodowej szkole fryzjerskiej. Wraz z najlepszą przyjaciółką Yeliz od dawna marzyły o założeniu salonu fryzjerskiego. Dzień przed egzaminem postanawiają pójść na imprezę…

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
O!PLA na Łódzkim Podwórku!
Premiery kinowe – sierpień 2022
12._edycja_Nocy_Kina_PLAKAT
Noc Kina – 12 edycja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*