Workout Competition League

WCL jest to flagowy projekt Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W tworzeniu tego projektu bierze udział blisko 16 osób mających spore doświadczenie w tematach organizacyjnych, zawodów, systemów sędziowania i wszystkim co jest potrzebne do realizacji ligi.

Workout Competition League to elitarna liga zawodników street workout dla profesjonalistów w swojej dziedzinie. Rozgrywki zostały podzielone na 3 rundy ligowe, które będą odbywały się co trzy tygodnie w klubie Vera Sport w Łodzi. Natomiast finał zaplanowany jest na 3 edycję największych targów sportowych w Polsce Go Active Show w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, 24-26 maj 2019r.

Termin każdej z rund:

1 runda – 23.03
2 runda – 13.04
3 runda – 4.05

Polski Związek Kalisteniki i Street Workoutu jest partnerem strategicznym „Go Active Show” dzięki czemu będziemy mamy dogodne warunki do zrealizowania gali z finałowej.

Rozgrywki odbędą się zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet, jednakże kategoria męska dzieli się na freestyle oraz kategorię siłowo-wytrzymałościową (power) i łącznie udział w niej weźmie 48 zawodników. Natomiast kobiety wystartują tylko w kategorii Power bez podziału na kategorie wagowe.

Kategorie męskie dzielą się na 3 kategorie wagowe:

Freestyle:
➡️ – 70kg
➡️ 70-75kg
➡️ +75kg

Power:
➡️ – 70kg
➡️ 70-80kg
➡️ +80kg.

Główne założenia rozgrywek ligowych:

💥FREESTYLE💥
🏅W każdej kategorii wagowej tj. -70/ 70-75 / 75+ może wziąć udział tylko 8 zawodników, jeżeli do danej kategorii nie uzyskamy 8 zawodników, kategoria nie odbędzie się.
🏅Wyselekcjonowani zawodnicy otrzymają zaproszenia do wzięcia udziału w 3 rozgrywkach ligowych odbywających się cyklicznie co 3 tygodnie.
🏅Zawodnicy w każdej kategorii wagowej są dzieleni na dwie klasy A i B, po 4 w każdej z nich. Rywalizacja odbywa się na zasadach „Battle” każdy z każdym w swojej grupie. Zawodnicy będą mieli 2 wyjścia po 1 minucie. Jeżeli sędziowie przyznają remis, czeka ich dogrywka. O tym kto wychodzi z grupy decyduje ilość wygranych walk, w sytuacji gdy zawodnicy mają taką samą ilość wygranych pojedynków , brane są pod uwagę punkty wręczane przez sędziów w każdej rundzie, w tym stosunek różnicy punktów z wygranych walk.
🏅Każdy zawodnik będzie musiał stoczyć pojedynek z każdym ze swojej klasy, są to 3 pojedynki, po 1 na każdą rundę. Pojedynki będą wcześniej zaplanowane tak aby każdy wiedział z kim musi się zmierzyć na danej rundzie.
🏅W każdej kat wagowej wychodzi 2 zawodników z każdej z grup. Są to pretendenci do walki o tytuł mistrza oraz pas mistrzowski w swojej kategorii wagowej która odbędzie się na uroczystej gali finałowej.

💥POWER💥
🏅W każdej kategorii wagowej tj. -70/ 70-80 / 80+ może wziąć udział tylko 8 zawodników, jeżeli do danej kategorii nie uzyskamy 8 zawodników, kategoria nie odbędzie się.
🏅Wyselekcjonowani zawodnicy otrzymają zaproszenia do wzięcia udziału w 3 rozgrywkach ligowych odbywających się cyklicznie co 3 tygodnie‼.
🏅Zawodnicy kat. siłowo wytrzymałościowej zmierzą się z różnymi konkurencjami, m.in. pull up, muscle up, dip.
Pojawi się system typu TIME UP czy MAX REPZ, dokładając np. dodatkowy ciężar lub zapętlanie poszczególnych setów. Każda runda to zestaw 4 konkurencji.
🏅Zawodnicy swoimi wynikami będą się plasować na miejscach od 1-8 co będzie punktowane od 8 pkt za 1 miejsce w dół… 2 miejsce 7 pkt, 3 miejsce 6 pkt itd.
🏅Suma zebranych punktów w klasyfikacji generalnej wskaże nam 4 zawodników w każdej kategorii wagowej, których zobaczymy na uroczystej gali finałowej, ale o tym innym razem.

POWER WOMAN
W kategorii żeńskiej nie ma podziału na kategorię wagowe. Jest to otwarta kategoria siłowa dla kobiet, w której udział może wziąć 8 zawodniczek. Tak samo jak w rozgrywkach męskich, obowiązywać będzie system ligowy na 3 rundach, podczas których zawodniczki będą zbierały punkty do klasyfikacji generalnej. Z pośród 8 kobiet zostanie wyłoniona jedna mistrzyni w kategorii Power Women.

Wyselekcjonowani pretendenci do tytułu mistrza swojej kategorii wagowej otrzymają zaproszenia‼️

Zdecydowani do wzięcia udziału w rywalizacji zawodnicy otrzymają minimum 200 zł w postaci voucherów.

Cała strategia dobierania zawodników opiera się na pracy naszego zespołu, który sprawdza osiągnięcia oraz umiejętności potencjalnego kandydata na zawodnika ligi. Na tej podstawie tworzone są listy, z których po konsultacjach i obserwacjach Polskiej sceny street workoutu wybrane zostają osoby, do których jako pierwszych zostają wysłane zaproszenia. Osoba zaproszona ma określony czas na przyjęcie zaproszenia, co będzie się wiązało z bezwzględną obecnością zawodnika na każdej rundzie ligowej wraz z finałem. W przypadku gdy ktoś odmówi wzięcia udziału, zaproszenie trafia do kolejnej osoby z listy.

Każdy zawodnik, który przyjmie zaproszenie otrzyma podwójne zaproszenie zarówno na „Go Active Show” jak i na strefę VIP STREET WORKOUT.

Podczas finału zobaczymy 3 pojedynki FREESTYLE najlepszych zawodników z każdej kategorii wagowej, oraz „RACE” w kategorii POWER dla 4 najlepszych zawodników w każdej kat. wagowej.

Pojedynki będą się odbywać o pas mistrzowski oraz tytuł mistrza w danej kategorii wagowej.

Rozgrywki ligowe odbędą się na profesjonalnym sprzęcie od firmy Flow Parks, która jest naszym partnerem technicznym. To właśnie oni będą zabezpieczać ligę pod kątem sprzętu od samego początku jej trwania aż po sam finał.

„💥Partnerem technicznym Workout Competition League – WCL została firma Extreme Hobby która wspiera działania prowadzone przez Polski Związek Kalisteniki i Street Workoutu od dłuższego czasu.

💥Dzięki doskonałej współpracy otrzymaliśmy pełne wsparcie w temacie odzieży ligowej. „

WORKOUT COMPETITION LEAGUE – RUNDA 1
HARMONOGRAM

10:00 – 11:45 rejestracja zawodników
11:45 -12:00
– spotkanie z zawodnikami
12:00 Powitanie
– omówienie zasad WCL
– prezentacja sędziów
-prezentacja zawodników
-prezentacja partnerów
– przedstawienie planu dnia
-rozmowa z sędziami / warm up
12: 15 – 13:00 1KONKURENCJA POWER
13:00 – 13:30 Freestyle +75
13:30 – 14:15 2 KONKURENCJA POWER
14:15 – 14:45 Freestyle 70-75
14:45 -15:50 3 KONKURENCJA POWER
15:50 – 16:20 Freestyle -70
16:20 – 17:25 4 Konkurencja Power
17:25 – 17:45 konkurencje dodatkowe + dogrywki
17:45 – 18:00 Przerwa
18:00 – 18:30 Ceremonia zakończenia + pamiątkowe zdjęcia

Patronat medialny: Plaster Łódzki, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej oraz Telewizji Toya.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *