wosp2018

14 stycznia 2018 r. w całej Polsce po raz dwudziesty szósty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w Łodzi imprezy odbywać się będą w kilku miejscach. Najważniejsze wydarzenia odbędą się w Manufakturze i na ulicy Piotrkowskiej, Specjalnie dla was przygotowaliśmy wciąż aktualizowaną ściągawkę. Dzięki niej dowiecie się, gdzie i o której warto pójść.

LINKI DO AUKCJI

http://aukcje.wosp.org.pl/filmowy-muszkiet-od-prezydent-lodzi-i5823760

http://aukcje.wosp.org.pl/wystawa-leonarda-da-vinci-z-prezydent-lodzi-i5823832

http://aukcje.wosp.org.pl/zaproszenie-na-koncert-depeche-mode-i5823862

http://aukcje.wosp.org.pl/pamiatkowa-kula-sniezna-od-marcina-gortata-i5823904

http://aukcje.wosp.org.pl/kalendarz-pzpn-i5823946

http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-reprezentacji-polski-w-pilce-noznej-i5823982

http://aukcje.wosp.org.pl/kalendarz-lodzi-z-podpisem-jurka-owsiaka-i5824546

http://aukcje.wosp.org.pl/kalendarz-lodzi-z-podpisem-jurka-owsiaka-i5824549

http://aukcje.wosp.org.pl/kalendarz-lodzi-z-podpisem-jurka-owsiaka-i5824558

http://aukcje.wosp.org.pl/replika-akcji-towarzystwa-akcyjnego-fabryk-i5824573


Manufaktura

Ulubione atrakcje, m.in. serce ze złotych monet, kąpiele Łódzkich Morsów czy motocykliści, ale także nowości – m.in. poduszkowiec, pokazy samochodów rajdowych, lodowa rzeźba, do tego oczywiście – koncerty, licytacje, a na finał – światełko do nieba. 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Manufakturze to oczywiście całodniowe szaleństwo w szczytnym celu!
Manufaktura od samego początku włącza się w coroczone finały WOŚP. Jak zawsze mnóstwo atrakcji czekać będzie na łodzian zarówno na rynku w Manufakturze, jak i wewnątrz galerii handlowej.

Atrakcje na zewnątrz

O godz. 10 na Rynku Włókniarek Łódzkich będzie można spotkać Orkiestrę Szkockich Dudziarzy „ Pipes and Drums” , która  swym koncertem otworzy łódzki finał.
Rynek od samego rana zapełni się widowiskowymi pojazdami: pojawi się prawdziwy poduszkowiec, którym będzie można się przejechać, a także zrobić sobie zdjęcie przy szybowcu. Będą samochody zabytkowe i sportowe. Nie zabraknie hitu sprzed roku, czyli zabytkowego żuka straży pożarnej, przy którym goście Manufaktury spotkają Kevina Aistona! Marek Kubiczek, kierowca rajdowy, zaprezentuje swoją wyścigową terenówkę, a OSP – oprócz prezentacji wozów, przygotowały także pokazy ratownicze. Jak na WOŚP przystało, nie może zabraknąć również nauki pierwszej pomocy.
Na rynku kwestować będą między innymi: rycerze z Bractwa Sobolowego, członkowie grup rekonstrukcyjnych, m.in. „Strzelec” i Stowarzyszenia Rekonstrukcyjnego Wojska Polskiego, Morsy Łódzkie, ratownicy medyczni, PCK, Straż Miejska prowadząca przejażdżki na kucykach, sokolnicy z podopiecznymi czy strażacy.
Młodzi pasjonaci militariów poczęstują wszystkich wojskową grochówką, a chętni będą mogli sfotografować się w wojskowym pojeździe.
Szkoła Nauki jazdy DRIVER  dla młodych kierowców i kandydatów na mistrzów kierownicy, przygotowała do pokonania rękaw, czyli jeden z egzaminacyjnych elementów na prawo jazdy. Dla tych, którzy wolą dwa kółka, będą przejażdżki rowerami i skuterami elektrycznymi.
Będą też surwiwalowcy, którzy pokażą jak przetrwać w  lesie  w najtrudniejszych warunkach i rozpalić ognisko bez choćby jednej zapałki.
Równie gorąco będzie od emocji, gdy o godz. 13 Łódzkie Morsy zaproszą wszystkich chętnych do wspólnego zanurzenia się pod gołym niebem. Wystarczy strój kąpielowy i dobry humor!
Tego dnia z pewnością nikt nie będzie miał serca z lodu, ale właśnie taka rzeźba przez kilka godzin będzie powstawać na rynku.
Przy ulicy Zachodniej stanie wesołe miasteczko, do Manufaktury wraca Młyńskie Koło, a dodatkową atrakcją będzie słup swobodnego spadania. Na rynek przybędzie również Smoczyca Niunia z Teatru Arlekin w towarzystwie szczudlarzy.
O godzinie 16 rozpocznie się muzyczna odsłona finału – czeka solidna dawka łódzkiej muzyki! Zagrają: eMCeeM,  Kamila, LIMIT DŹWIĘKU, Sebastian Wojtczak, MAZE OF SOUND, KEY CEE BEE, FREEKS,  HODHILL, KONKUBENT, SET THE POINT , KAREN’S DIET.
Po światełku do nieba, które tradycyjnie wystrzeli o 20.00 z parku Staromiejskiego, zagra Blue Cafe!

Atrakcje wewnątrz

Pod dachem oczywiście nie mogłoby zabraknąć ogromnego serca ze złotych monet. Co roku studenci koordynujący tę akcję zbierają w ten sposób dla WOŚP blisko 70 tysięcy złotych!
W rotundzie galerii handlowej stanie scena, na której Zbyszek Pietrzak z Pokojowego Patrolu WOŚP przeprowadzi 26 licytacji na 26 Finał – to łódzka część ogólnopolskiej akcji. Przedmioty na licytację przekazali znani łodzianie – m.in. Jolanta Chełmińska i Krzysztof Kwiatkowski. Będą także rugbiści Budowlanych Łódź, a także Miss Polonia Ziemi Łódzkiej.
W rotundzie zaprezentują się również najmłodsi i najzdolniejsi tancerze z Egurrola Dance Studio, a także wygimanstykowani zawodnicy z grupy Capoeira Łódź, z widowiskowym pokazem capoeiry. Wystąpi również TYTKA, czyli dzieci śpiewające piosenki o Łodzi.
Przy placu zabaw spotkamy studentów z IFMSA ze Szpitalem Pluszowego Misia.
Wewnątrz będzie można spotkać wielu pasjonatów nietypowych hobby – będzie stoisko karykaturzysty, tatuaży z henny, a w pasażach galerii handlowej zaparkują motocykle – będą „harleye”, choppery, ścigacze i motocykle crossowe, a także modele zabytkowe. W okolicach rotundy będzie można także cieszyć oczy dzięki przepięknym, starym samochodom.
Miłośnicy najnowocześniejszych technologii będą mogli spotkać się ze studentami PŁ, którzy pojawią się w Manufakturze z łazikiem marsjańskim i bolidem solarnym.
A ci, którzy chcą zadbać o zdrowie i to nie tylko swoje, będą mogli zbadać poziom cukru, zmierzyć wiek biologiczny, poziom tlenku węgla we krwi, a także zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego. Studenci ze Stowarzyszenia IFMSA postanowili tego dnia przedstawić także sposoby profilaktyki chorób związanych z tymi wskaźnikami, jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, choroby płuc, a także profilaktykę raka piersi czy depresji.
Mała Straż, czyli najmłodsi strażacy przeprowadzą pokazy pierwszej pomocy, której również będą uczyć już dorośli strażacy z OSP Retkinia.
Manufaktura gra z WOŚP przez całą niedzielę 14.01 o godz. 10. do 21.


Pasaż Schillera – ulica Piotrkowska

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Wielka Szarża na Piotrkowskiej

14 stycznia 2018 r.

Lokalizacja: Pasaż Schillera, ul. Piotrkowska,

dodatkowo tor wyścigowy na al. Piłsudskiego na odcinku Piotrkowska-Sienkiewicza.

Organizator: Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Straży Miejskiej w Łodzi

Współorganizator: ŁCW

Jak co roku, Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Straży Miejskiej w Łodzi organizuje największą w Polsce paradę jeźdźców i powozów konnych, połączoną z charytatywną zbiórką pieniędzy oraz wydarzeniami towarzyszącymi. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyrównanie szans noworodków i doposażenie szpitali w niezbędny sprzęt medyczny. Na ul. Piotrkowskiej powstanie wioska słowiańska, w której spotkać będzie można oprócz wolontariuszy Sztabu WOŚP także pasjonatów jeździectwa, średniowiecznych klimatów oraz miłośników zjawiskowych samochodów.

W tym roku miejscem wydarzeń będzie nie tylko pasaż Schillera ale też fragment ul. Piłsudskiego, który na moment stanie się torem wyścigowym.

Program

12.00-16.00 Piknik w pasażu Schillera – osada starosłowiańska

12.00-17.00 Tor wyścigowy – przejazdy i pokazy samochodów (al. Piłsudskiego na odcinku Piotrkowska-Sienkiewicza)

14.00-16.00 Wielka Szarża – największa w Polsce parada konna ulicą Piotrkowską

17.00-18.00 Muzyczny finał z DJ Freex (pasaż Schillera)

Organizatorzy w ramach WOŚP chcą propagować jeździectwo konne, ale także prawidłowe zachowania w stosunku do zwierząt oraz odpowiedzialność i rozwagę w prowadzeniu pojazdów mechanicznych.

Głównym punktem imprezy WOŚP jest Wielka szarża, czyli parada prezentująca na ul. Piotrkowskiej blisko 100 jeźdźców, powozów i zaprzęgów konnych ale również różnego rodzaju „konie mechaniczne„: około 30 pojazdów wyścigowych i terenowych, około 20 zabytkowych klasyków oraz inne oryginalne pojazdy. Parada startuje o godz. 14.00 z pasażu Schillera, skąd kierować się będzie na Pl. Wolności. Do szarży dołączą również wolontariusze WOŚP organizujący zbiórkę pieniędzy.

W pasażu Schillera od 12.00 odwiedzić można wioskę Słowiańską, gdzie znaleźć będzie można stoiska uczestników szarży. Przy ul. Piotrkowskiej, wzdłuż pasażu, atrakcje przygotują m.in. Łódzki WOPR, Łódzki Ruch Klasyków, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów, Łódzki Sojusz Odtwórców Wczesnego Średniowiecza, Stowarzyszenie MotoBłoto, Retro Pasjonaci, Mercedes-Benz Klub Łódź, Classic Cars, Sekcja Konna Straż Miejska Łódź czy Stajnia WIKI. W ramach pikniku odbędą się:

– pokazy samochodów wyścigowych, terenowych i zabytkowych, pojazdów po tuningu, wozów strażackich i wojskowych, ekspozycja motorówki WOPR

– pokazowe akcje ratownicze

– prezentacja koni Sekcji Konnej Straży Miejskiej oraz psów poszukiwawczych Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów,

– słowiański poczęstunek, strzelanie z łuku, walki na miecze w osadzie starosłowiańskiej  organizowanej przez łódzkie grupy rekonstrukcyjne

– ekspozycja starych samochodów, wyścigowych i terenówek (m. in. Łódzki Ruch Klasyków, Retro Pasjonaci, Łódzki Klub Offroadowy, MotoBłoto) 

W drugiej lokalizacji, pod Urzędem Marszałkowskim na Piłsudskiego, będzie miał miejsce przewóz osób w ramach zbiórki pieniędzy na WOŚP oraz prezentacja samochodów w trakcie jazdy. Odcinek od ul. Sienkiewicza do ul. Piotrkowskiej będzie zamknięty w tym czasie dla ruchu i fragment ul. Piłsudskiego na chwilę opanują wyścigowe i terenowe auta.


Galeria Łódzka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku gromadzi miliony darczyńców, a „Ranczo” miliony wiernych fanów. Dlatego w tegorocznym Finale WOŚP, w Galerii Łódzkiej, wezmą udział znani aktorzy z „serialu wszech czasów” zagrzewając do wsparcia tej wyjątkowej akcji charytatywnej.
W niedzielę, 14 stycznia na scenie Galerii Łódzkiej pojawią się m.in. Dorota Nowakowska, Paweł Królikowski, Bogdan Kalus, Katarzyna Żak, Beata Olga Kowalska, Piotr Ligienza.
W programie przewidziano wywiady z artystami, niepublikowane materiały z planu filmowego oraz ciekawe anegdoty. Fani serialu będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z kultowymi postaciami i uzupełnić swoje kolekcje autografów. Kto z nas nie marzy o „selfie” z Kusym czy Solejukową?

Gratką dla miłośników serii telewizyjnej będzie spotkanie z autorkami książki „Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów”, czyli Elżbietą Piotrowską i Martą Lipecką. Podczas wydarzenia klienci Galerii Łódzkiej będą mieli okazję wygrać opowieść o „Ranczu”, w której znajdą m.in. historię powstania serialu, anegdoty z planu i wywiady z twórcami.
W trakcie imprezy wolontariusze będą kwestować na rzecz WOŚP. Każda osoba, która przekaże minimum 10 zł na szczytny cel, będzie mogła wziąć udział w grze zręcznościowej „Rzutem Po Serce”.
Cel wszystkich działań pozostaje niezmienny – zebrać jak największą sumę pieniędzy dla potrzebujących. W tym roku gramy dla „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gramy w iście aktorskim stylu. Event
w Galerii Łódzkiej startuje o godzinie 12. Okażmy serce!


CK Ryba

14.01 odbędzie się tradycyjna już AUKCJA PRZYDASIÓW.
Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zasady są proste: przynieś „przydasia” – rzecz nową lub nie noszącą śladów zużycia, którą masz, bo się „przyda”, ale jednak jej nie używasz i nie wiesz co z nią począć. Oddaj na licytację – może komuś innemu się bardziej przyda? Weź również udział w aukcji i przygarnij kolejnego przydasia 🙂

14.01 / niedziela / godz. 18.00


DK Ariadna (Niciarniana 1/3)

14.01.2018r godz. 14.00         
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, koncert z udziałem zespołów działających przy WDK oraz zaproszonych gości.


New York (Piotrkowska 62)

Klub New York gra dla JURKA OWSIAKA i WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!
Od godz. 16:00 do 20:00 w klubie obecni będą wolontariusze z puszkami WOŚP, zatem jeśli wspieracie Jurka to u nas też możecie wrzucić grosik do puszki WOŚP.

Zagrają zespoły o Wielkich Sercach!!!!

KAREN’S DIET – kobieta która tam śpiewa to najprawdopodobniej Janis Joplin – Joplin żyje jak nic!!!!!!!!!!!!!!!,
SET THE POINT – zespół który jest o mały krok przed światową karierą!!!,
NAVY BLUE – kapela o dużym potencjale!!!!
CRIMSON LIPS – Ich jeszcze nie znamy, grają w klubie pierwszy raz, ale będą mieli stresik!!!
MAZE OF SOUND – Gwiazda wieczoru, czyli kapela, która gra zajebiście ale dotychczas miała kiepskiego managera!. Teraz chyba mają innego bo w końcu grają u nas!!!
Zatem jak sami widzicie – WOŚP w New York zapowiada się zacnie!

Od 20:00 tradycyjnie zapraszamy na JAM SESSION!

Rezerwacja miejsc siedzących na WOŚP & JAM SESSION bezpłatna pod numerem:
661 382 618
Wstęp free


KMST

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, już po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie z inicjatywy Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi uruchomione zostaną dwie linie specjalne, w których będzie można wesprzeć WOŚP.

Tegoroczna zbiórka obywać się będzie pod hasłem: „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Zebrane środki wesprą funkcjonowanie oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Pieniądze będą zbierać wolontariusze WOŚP, w tym z łódzkiego sztabu działającego przy KMST. Szefem Sztabu i koordynatorem WOŚP w naszym stowarzyszeniu został w tym roku Piotr Sobczak, działający aktywnie również w Zajezdni Muzealnej Brus i podczas Tramwajowej Linii Turystycznej.

Dzięki współpracy Klubu Miłośników Starych Tramwajów z Zarządem Dróg i Transportu, MPK Łódź oraz inicjatywą Czerwony Ikarus, w dniu finału uruchomione zostaną dwie linie specjalne – tramwajowa i autobusowa. Z okazji przypadającego w tym roku 120-lecia komunikacji miejskiej oraz 70-lecia komunikacji autobusowej, obsada obu linii będzie większa niż w latach ubiegłych, a linia autobusowa będzie częściowo obsługiwana przegubowcami.

Przebieg tras:

Linia 26/1 (tramwajowa)
PÓŁNOCNA – Ogrodowa, Zachodnia, Kościuszki, Mickiewicza, Piłsudskiego, Rokicińska – AUGUSTÓW

obsada taborowa:
– 803N nr 2 (1973 r.), Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi
– 5N nr 154 (1957 r,), Tomasz Adamkiewicz
– 5N+5ND nr 337+644 (1961 i 1960 r.), MPK Łódź
– GT6 nr 1147 (1967 r.), MPK Łódź

Linia 26/2 (autobusowa)
BAŁUCKI RYNEK – Limanowskiego, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego-Rydza, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego – DW. ŁÓDŹ DĄBROWA

DW. ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Limanowskiego – BAŁUCKI RYNEK

obsada taborowa:
– Ikarus 280.70E nr 1553 (1995 r.), Czerwony Ikarus
– Ikarus 260.04 nr 3504 (1983 r.), Czerwony Ikarus
– Solaris Urbino 18 (2015 r.), MPK Łódź

W pojazdach będą kwestować wolontariusze ze sztabu WOŚP działającego przy KMST. Za przekazane datki będą rozdawać serduszka oraz pamiątkowe bilety. Pracę Sztabu będą wspomagać Pizzeria Gruby Benek (al. Piłsudskiego 5) oraz firma Sprint Textil.

Wszystkie brygady spotkają się o godz. 20 na pętli Północna na Światełku do nieba, a następnie zjadą do właściwych zakładów komunikacyjnych. Cztery z siedmiu brygad wyjedzie z Zajezdni Muzealnej Brus.


BOK Na żubardzkiej, Żubardzka 2a

WOSP3917


Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi – 13 stycznia

Koncert na rzecz WOŚP

AOIA, Zachodnia 54/56

Już w tę niedzielę o 19:00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych grane będą „Bierki” Marcina Szczygielskiego z Olgą Borys specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tę okazję przygotowane zostały specjalne zaproszenia, do odbioru w sekretariacie AOIA. Odbierając je należy wrzucić do puszki WOŚP dowolną sumę.

Spektakl „Bierki” powstał w wyniku ewolucji pomysłu współpracy aktorki Olgi Borys z autorem przedstawienia Marcinem Szczygielskim. Początkowo miał powstać monodram oparty na adaptacji powieści. Jednak po wielu rozmowach twórcy uznali, że  musi w nim zagrać kilku aktorów. Olga Borys oprócz tego, że jest znaną aktorką jest także studentką studiów doktoranckich w łódzkiej filmówce. Stąd w obsadzie spektaklu poza uznanymi aktorami wystąpią studenci wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Pomoc reżyserską zapewnia studentka czwartego roku wydziału reżyserii Zofia Kowalewska, a ponieważ spektakl ma elementy multimedialne, zadbała o nie doktorantka wydziału operatorskiego Monika Kryszczyńska. Za scenografię odpowiada Anna Brodnicka, a reżyserem jest  Maciej Kowalewski.

O spektaklu
Teatr, słowo, film, fotografia, przestrzeń i czas. Multimedialny spektakl Bierki to próba znalezienia formy wyrazu dla myśli i emocji, będąca efektem współpracy artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Każdy z nich wprowadza do projektu własną wizję przedstawianej historii, korzystając z właściwego sobie warsztatu. Opowieść przekazywana przez aktorów, zostaje wzbogacona o to, czego w tradycyjnym teatrze widz nie może dostrzec – prezentowane filmy i obrazy fotograficzne stają się dla niego szansą na podróż do podświadomości bohaterów i na swobodne przemierzanie czasu. To, co kryje się za słowem i gestem, zostaje odsłonięte, a to, co było i co będzie, staje się wiadome w tej samej chwili. Bohaterowie zostają prze- świetleni na wskroś, a teatralna wiwisekcja zyskuje piąty wymiar.

Multimedialny spektakl Bierki, będący podstawą doktoratów uczestniczek studiów doktoranckich Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Olgi Borys i Moniki Kryszczyńskiej (w dziedzinie fotografii), jest przedsięwzięciem będącym efektem współpracy studentów wydziałów aktorskiego, operatorskiego i reżyserii z twórcami profesjonalnymi. Spektakl zostanie wyprodukowany z funduszy prywatnych oraz pozyskanych od darczyńców i sponsorów.

Treść

Samotność z wyboru, z konieczności. Samotność jako ucieczka i jako tarcza, która broni nas przed światem. Choć każdy jest pojedynczy, nasze życia są nierozerwalnie ze sobą splecione – nawet, gdy wydaje nam się, że skutecznie trzymamy się z boku. Wypchnięcie kogoś z dobrze znanych, bezpiecznych kolein codzienności może wywołać lawinę, która odmieni los wielu. Anna, nauczycielka historii w liceum, zbudowała wokół siebie mur. Nie lubi swojej pracy, uczniów i schorowanego ojca; starannie unika nawiązywania jakichkolwiek bliższych relacji. Nastoletni Paweł też żyje w ukryciu, udając kogoś, kim nie jest. Okłamuje rodziców, przyjaciółkę i znajomych, żyjąc w bezustannym strachu, że ktoś odkryje jego prawdziwe pragnienia. Oboje nie są szczęśliwi, ale oboje mają złudne poczucie bezpieczeństwa. Gdy jedno i drugie wpada w pułapkę zastawioną przez tego samego mężczyznę, prawda o tym, co jest, i co było wychodzi na jaw. Pękają szklane bańki, które wokół siebie stworzyli i okazuje się, że choć dzieli ich niemal wszystko, tylko oni dwoje mogą się nawzajem uratować.

Sukcesja, al. Politechniki 1

14 stycznia w kinie Helios w Łodzi będą kwestować wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kino Helios włącza się w realizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 26. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W holu kina Helios w CHR Sukcesja wolontariusze z puszkami WOŚP będą zbierać fundusze na Orkiestrę.

Program
11.00 – 12.00 Trucht buldogów dla Orkiestry – parada 50 buldożków
11.00 – 17.00 Spotkanie ze skrzydlatymi drapieżnikami
11.00 – 17.00 Raz, dwa trzy orkiestrze oddaj serce TY!
11.00 – 17.00 Szalone fotki z Fotobudki
11.00 – 17.00 Cukrowa wata i popcorn dla wszystkich
11.00 – 17.00 Szaleństwa w dmuchanym zamku
12.00 – 14.00 warsztaty lepienia z gliny
13.00 – 13.40 – Fantasy Dance Academy – zatańcz z nami!
13.00 – 15.00 Stwórz różową ośmiorniczkę i pomóż wcześniakom
14.00 – 15.30 Mistrzowie rolek w akcji – możesz być jednym z nich
16.00 – 16.40 Czy królik wyjęty z kapelusza może zniknąć na oczach widzów – Pokaz iluzjonisty, maestro Sławomira Piestrzeniewicza

ŁKS Łódź gra z WOŚP
W dniu 14 stycznia 2018 roku, odbędzie się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Klub ŁKS Łódź postanowił wesprzeć coroczne przedsięwzięcie i przeznaczyć klubowe akcesoria na licytację, wśród nich znajdzie się specjalny kalendarz na 110-lecie klubu, czy trening z piłkarzami pierwszej kadry.
Kalendarze przeznaczone na aukcje pochodzą z limitowanej edycji, specjalnie przygotowanej na obchody 110- lecia, które oficjalnie rozpoczęły się już 1 stycznia. Na okładce widnieje jedna z legend klubu, Władysław Król.
Z wylicytowanego treningu będzie można skorzystać w trakcie trwania rundy wiosennej, do momentu jej zakończenia. Aukcja ta daje możliwość sprawdzenia własnych możliwości, trenując ramię w ramię z zawodnikami pierwszej kadry ŁKS Łódź, pod okiem profesjonalistów, Jacka Janowskiego i Wojciecha Robaszka- głów sztabu selekcjonerskiego klubu.
Ostatnim gadżetem klubowym, który również znajdzie się na liście aukcyjnej, jest koszulka meczowa ŁKS Łódź z pełnym brandingiem i podpisami wszystkich zawodników. Identyczny egzemplarz koszulki trafił do rąk PZP, gdzie również odbędzie się licytacja stroju.
Klub angażuje się również w akcje organizowane przez swoich partnerów, firma Cosinus zaprojektowała plakaty z sylwetkami członków drużyny ŁKS Łódź, a postery zostały także podpisane przez piłkarzy.
Wszystkie zebrane pieniądze z licytacji zostaną przekazane na zwiększenie szans leczenia noworodków.

Widzew gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Jeden dzień w roli prezesa Widzewa lub możliwość obejrzenia meczu z loży VIP w Sercu Łodzi – to główne atrakcje wystawione przez łódzki klub na licytacje
w ramach 26. finału WOŚP.

W najbliższą niedzielę (14 stycznia) w całym kraju odbędzie się już 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Włączy się w niego również Widzew, który na aukcje charytatywne wystawi dwie inicjatywy: dzień w roli prezesa klubu pod okiem
prezesa Przemysława Klementowskiego oraz możliwość obejrzenia jednego wybranego spotkania Widzewa z loży VIP w towarzystwie wiceprezesa Michała Sapoty. – Jako klub, którego stadion w zeszłym roku odwiedziło ponad 300 tys. kibiców
nie mogliśmy nie wziąć udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Pomaga cały klub, począwszy od jego drużyn młodzieżowych aż po zarząd – powiedział Marcin Tarociński, dyrektor ds. komunikacji i PR w Widzewie. – Bardzo liczymy,
że oba te wydarzenia spotkają się z otwartymi sercami kibiców, a wylicytowane za nie kwoty będą rekordowe – dodał.

Symboliczne vouchery na oba wydarzenia trafiły na ręce Marka Marusika, szefa sztabu WOŚP w Łodzi. Oprócz tego, na licytacje przekazana została koszulka Widzewa z podpisami zawodników i sztabu szkoleniowego,
a także wyjątkowy przedmiot od drużyny Widzewa z rocznika 2007. Jest to piłka z podpisami Jakuba Błaszczykowskiego i Jerzego Brzęczka, którą młodzi piłkarze otrzymali podczas turnieju w Truskolasach. W imieniu zespołu
przekazali ją Daniel Tutaj oraz Maciek Sowiński. – Jestem bardzo dumny z chłopców, że myślą o innych i potrafią się dzielić. Pokazuje to, że sport, a zwłaszcza piłka nożna, to doskonałe narzędzie do kształtowania charakteru młodych ludzi 
– powiedział Dariusz Nawrocki, trener rocznika 2007.

Dodatkowym przedmiotem jest plakat z podpisami Piłkarzy I drużyny oraz Sztabu Szkoleniowego Widzewa Łódź, przekazany przez portal www.widzewiak.pl

 
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W REGIONIE

WOŚP w Pabianicach Pabianice
WOŚP w Zgierzu Zgierz
WOŚP w Konstantynowie Łódzkim Konstantynów Łódzi
WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim Piotrków Trybunalski
WOŚP w Aleksandrowie Łódzkim Aleksandrów Łodzki

WOŚP 2018 w Ozorkowie

Ozorków

WOŚP 2018 w Strykowie

Stryków

WOŚP w Poddębicach

Poddębice

Aktualizacja – 09.01.2018 g. 21:41

Zobacz także:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – serwis specjalny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
foto_124
WOŚP 2012 w Łodzi (foto)
WOŚP 2021 w Łodzi – informacje
wosplogo
XVIII Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – wykaz sztabów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*