glowne_woonerf

Ostatnie trzy dni głosowania przed nami. Zaczyna się weekend, a to świetna, aby korzystając z chwili wolnego czasu wziąć udział w wyborze projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015, a w szczególności o jednym z najciekawszych wniosków ze Śródmieścia, czyli Woonerfie dla Piramowicza (S0010).

Z dniem 20 września, rozpoczęło się głosowanie na projekty złożone w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Łodzi. Jednym z projektów jest inicjatywa „Woonerf dla Piramowicza”, w ramach której ta niewielka i spokojna arteria w ścisłym centrum miasta i bliskim otoczeniu Nowego Centrum Łodzi może zmienić swoje oblicze i stać się podwórcem miejskim podobnym do tego stworzonego już na ul. 6 Sierpnia.

Woonerf dla Piramowicza to inicjatywa młodych ludzi, dla których Łódź jest miastem, z którym pragną związać swoją przyszłość. To właśnie chęć postrzegania Łodzi jako miejsca przyjaznego młodym jest bodźcem do walki o ulepszanie każdego skrawka tego pięknego, lecz zaniedbanego fragmentu miasta. Stworzenie woonerfu ma przekształcić ulicę Piramowicza w przestrzeń przyjazną dla mieszkańców, bezpieczną dla dzieci, pieszych i cyklistów, ale otwartą również dla kierowców, gwarantującą swobodny i bezpieczny przejazd oraz zachowaną ilość miejsc parkingowych.

„Woonerf to przede wszystkim nowy wizerunek ulicy, wolnej od meliniarskiego obrazka spod bramy, szarych chodników pełnych psich odchodów itd.” – zachwalają swój pomysł inicjatorzy. Ideą takiego rozwiązania jest przede wszystkim:

– stworzenie ulicy bezpiecznej oraz przyjaznej wszystkim uczestnikom ruchu,

– zagwarantowanie funkcji komunikacyjnej (dojazdu i miejsc parkingowych),

– zwiększenie ilości małej architektury takiej jak ławki, zdroje uliczne, eleganckie meble,

– zwiększenie liczby drzew.

Ulica Piramowicza ze swoją niemal nienaruszoną, wielkomiejską zabudową może wpisać się w krajobraz Łodzi jako jedna z jej wizytówek choćby ze względu na bliskość dworca Łódź Fabryczna. Lokalizacja, niepowtarzalny urok i ogromny potencjał miejsca stawiają przed realizatorami zadania spore wymagania. Ulica ma szansę stać się bardziej nowoczesna, jednak przy zachowaniu jej historycznych elementów. Przyszłość Łodzi dzięki takim projektom jak Budżet Obywatelski nareszcie znalazła się w rękach mieszkańców, a takie zakątki jak ulica Piramowicza mogą wkrótce odzyskać dawny blask.

Każdy głos jest na wagę złota, gdyż konkurencja nie śpi. Głosowanie to niezykle łatwy proces, który wymaga tylko kilku kliknięć na stronie https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/.

(Tekst i Grafika – Mat. Prasowe)

Więcej o inicjatywach w Łodzki na Plastrze Lódzkim!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF1885
Łódzkie Targi Nieruchomości i Wyposażenia 2015 (foto)
23_WIZUALIZACJE
Orientarium w łódzim ZOO (wizualizacje)
Obraz_004
Moto Weteran Bazar – styczeń 2010 (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*