Woonerf, albo inaczej? Plebiscyt na nową nazwę dla miejskiego podwórca

woonerfDo 8 września bieżącego roku mieszkańcy i mieszkanki Łodzi mogą zgłaszać swoje pomysły na nową nazwę dla miejskiego podwórca – Woonerfa. Propozycje nazw można przesyłać na adres e-mail: podworzec.miejski @gmail.com. Najlepszą z nich wybierzemy wspólnie w publicznym głosowaniu, które odbędzie się między 11 a 24 września – jej autor lub autorka otrzyma nagrodę: karnet upoważniający do trzykrotnego wejścia na dowolne wydarzenie odbywające się w Miejskiej Arenie Kultury i Sportu (Atlas Arena) w Łodzi, o wartości 2.000 złotych.

Pomysł na plebiscyt na nową nazwę dla Woonerfa został zgłoszony w ubiegłym roku do budżetu obywatelskiego i wybrany w głosowaniu przez mieszkańców i mieszkanki Łodzi. Według autora propozycji zadania, nazwa Woonerf mogłaby zostać zastąpiona innym, polskim, lepiej brzmiącym słowem: „organizujemy publiczny konkurs na nowe lub istniejące słowo, którym od tej pory będzie posługiwał się UMŁ na określenie deptaków zwanych dotychczas obcym i brzydkim wyrazem WOONERF. Niemcy mają swój „Wohnhof„, Anglicy i Amerykanie „Complete Street„ (…). Polacy nie muszą używać obcego i brzydkiego słowa. Łodzianie mogą wspólnie znaleźć piękne polskie słowo. (…)”.

Głosowanie na propozycje nowych nazw zostanie przeprowadzone dzięki platformie internetowej Vox Populi – mieszkańcy i mieszkanki będą mogli zagłosować na sześć zweryfikowanych uprzednio przez komisję konkursową (skład komisji zostanie podany do 8 września) pomysłów oraz na obecnie używane określenia- Woonerf i podwórzec miejski.

Dowiedz się więcej – http://topografie.pl/plebiscyt-woonerfowy/

Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie Topografie na zlecenie Urzędu Miasta Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *