#WoodsKreuje zakończone (foto)

1Przez cały czerwiec i lipiec w Łodzi można było grać w grę miejską, która przy pomocy aplikacji mobilnej oprowadzała po mieście nowym, drewnianym szlakiem. Gra była częścią kampanii Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi #WoodsKreuje.

„Drewniak” przy ul. Przędzalnianej, kultowe schody do sali kinowej w Szkole Filmowej czy tzw. domy tkaczy w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej, to tylko niektóre z miejsc, jakie mieli szansę odwiedzić uczestnicy gry #WoodsKreuje. W każdym z nich podziwiali pięknie zachowane lub zrekonstruowane drewniane elementy architektury lub wystroju wnętrz i wsłuchiwali się w historie Łodzi filmowej, fabrycznej, postindustrialnej. Zadanie finałowe związane było z drewnianą instalacją, która posłużyła uczestnikom do stworzenia kreatywnej online’owej pocztówki z Łodzi.

Woods – spirit of Łódź – takie hasło wymyślił autor zwycięskiej pocztówki.

– Zależało nam, aby uczestnicy gry dobrze się bawili, dowiedzieli się czegoś nowego o historii miasta, ale i zastanowili się nad rolą drewna w dawnym i współczesnym świecie. Pozyskanie drewna budzi dziś wiele kontrowersji, a my, leśnicy, tłumaczymy zasady eksploatacji tego pięknego, całkowicie odnawialnego surowca. Niewiele jest dużych miast, które mogą cieszyć się sąsiedztwem tak imponujących kompleksów leśnych. Zwycięskie hasło świetnie oddaje zarówno ten fakt, jak i wartość drewnianego dziedzictwa Łodzi, które przybliżaliśmy w kampanii – podsumowuje Hanna Bednarek Kolasińska, Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Oryginalne drewniane ławki stworzone na potrzeby kampanii przez artystów z ASP w Łodzi, Poznaniu i Lwowie, przez dwa letnie miesiące cieszyły łodzian spacerujących w okolicach dworca Łódź Fabryczna, w Parku im. S. Moniuszki. Po zakończeniu kampanii zostały przewiezione do łódzkiego Ogrodu Botanicznego, gdzie pięknie korespondują z bujną przyrodą. To propozycja dla tych, którzy nie zdążyli wypróbować drewnianej instalacji. Warto zobaczyć, jak drewno kreuje i uzupełnia przestrzeń Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *