IMG_96739 stycznia o godzinie 19:00 w Galerii Sztuki Adi Art miało miejsce otwarcie wystawy szwedzkiej grupy artystycznej Woodhill Workshop.

Czternastoosobowa ekipa o wspólnych korzeniach przeniosła gości w świat nowoczesnej sztuki ulicy. – U nas graffiti i street art są zabronione więc bardzo się cieszymy, że mogliśmy przyjechać do Łodzi, która jest stolicą tych nurtów – mówili przedstawiciele ekipy.

W wystawionych pracach możemy zauważyć różnorodne podejście każdego z artystów do sztuki – o to chodzi, na początku każdy rozwijał się samotnie jednak postanowiliśmy znaleźć wspólną przestrzeń. Dużo prac jest indywidualną kwestią malarza ale mimo wszystko wiążą się między sobą – kontynuowali artyści. Podczas wernisażu publiczność mogła wziąć udział w tworzeniu nowego obrazu – księgi gości. Chętnych nie brakowało.

Poza tworzeniem sztuki Woodhill Workshop zajmują się malowaniem sztokholmskich kawiarni, prowadzeniem warsztatów graffiti i street art, organizują wykłady i imprezy oraz tworzą nadruki na ubraniach. Wystawa w ADI ART potrwa do 11 lutego 2015.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
24102012_014
Chodzież 2012 w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)
_DSC8897_kopia
Kolekcja dra Wernera Jerke. Wybór w Atlasie Sztuki (foto)
30wrzesnia_018
Oczy szukają głowy do zamieszkania (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*