Masz 60 lub więcej lat? Kochasz taniec i lubisz wyzwania? Chcesz zrobić coś dla siebie i innych? Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” zaprasza Cię do nowego projektu „Wolontariat w rytmie hip-hop”.

Poszukujemy 15-tu aktywnych seniorów, chcących rozwijać swoje zainteresowania związane z kulturą uliczną, aby potem móc wykorzystywać je podczas działań społecznych i wolontaryjnych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy 3-miesięczny, bezpłatny program warsztatowy, dzięki któremu poznają podstawy tańca hip-hop, nauczą się wybranych kroków i elementów ruchowych oraz będą spotykali się z inspirującymi gośćmi. W ramach projektu zostanie również utworzona wolontaryjna grupa taneczna „Yoł Yoł Seniorzy”, która zaprezentuje swoje umiejętności artystyczne podczas uroczystej Gali Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
Warsztaty będą odbywały się w okresie wrzesień – listopad 2019 r., raz w tygodniu (piątki, godz. 11 – 13.00) w Stowarzyszeniu „Pomost” przy ul. Próchnika 7 (I piętro) pod opieką wykwalifikowanego instruktora tańca, Seweryna Obałki.
Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji i umiejętności wolontariuszy 60+.

Co jeszcze można zyskać dzięki projektowi?

  • poznać nowych i ciekawych ludzi,
  • nauczyć się tańczyć hip-hop,
  • dowiedzieć się, jak można wykorzystać taniec do pracy wolontarystycznej i pomagania innym,
  • poprawić swoją kondycję i samopoczucie,
  • sprawdzić się w nowej dziedzinie …

Dodatkowe informacje o projekcie w relacji telewizyjnej do obejrzenia tutaj

Warunki udziału w projekcie:

  • ukończone 60 lat,
  • doświadczenie w realizacji akcji wolontarystycznych lub predyspozycje taneczne,
  • zamieszkanie na terenie woj. łódzkiego
  • poprawne wypełnienie i odesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego do dn. 15.09.2019 r. na adres kontakt@centerko.org

formularz zgłoszeniowy

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań, prosimy kontaktować się z koordynatorem projektu:
Mariusz Kołodziejski, tel.: 513 102 508, e-mail: mariusz@centerko.org

O instruktorze:
Seweryn „Sewio” Obałka – tancerz, instruktor, choreograf, reprezentant łódzkiej ekipy Killzone Crew. Swoją taneczną przygodę rozpoczął jako siedmiolatek, przez lata czerpiąc doświadczenia z różnych technik tanecznych. Obecnie jego serce bije rytmem hip-hop. Prywatnie jest pasjonatem zdrowego trybu życia i studentem dietetyki sportowej. Na swoich zajęciach przekazuje, zarówno wiedzę praktyczną, jak i teoretyczną, aby każdy uczestnik mógł lepiej zrozumieć, czym jest taniec hip-hop.

Projekt „Wolontariat w rytmie hip-hop” dofinansowany jest w ramach VI edycji programu TESCO „Decydujesz, pomagamy” i realizowany w terminie 01.08.-24.12.2019 r.

Zachęcamy również do wspierania projektu za pośrednictwem portalu „Odpal projekt”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ferma
Targi Ferma 2017
0505212_031
Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych – maj 2014
pac
Progress Accountion Competition 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*