Wolny Odczyt w Niebostanie

Zamknij oko. Otwórz oko. Oko zmruż i mrugnij. Popatrz blisko, popatrz dalej.
Przypatrz się z uwagą.
Zobacz jaką ma fakturę, czy się rusza, czy nie rusza, czy oddycha, czy coś mówi.
Kto to? Co to? i dlaczego?
Nie patrz teraz. Tylko słuchaj.
26 maja WOLNY ODCZYT temat UWAŻNOŚĆ razem z FUNDACJĄ MOŻNA ZWARIOWAĆ
Zapraszamy Was do przyjrzenia się wszystkiemu, co nas otacza i wszystkiemu, co siedzi w nas w środku. Może odkryjecie coś nowego albo przypomnicie sobie o czymś, co dawno zapomniane. Zapraszamy do grzebania, kopania, analizy i badań. Wyniki podsumujemy wspólnie. W klubokawiarni Niebostan o godzinie 20.00 26 maja. Co jest ważne. Ważne jest to, że razem z fundacją Można Zwariować jesteśmy otwarci na Was, na nas, na wszystko, co normalne, nienormalne, poklejone, rozrzucone, poskładane, przeziębienie! Pamiętajcie: MOŻNA ZWARIOWAĆ!!!
Bądźcie tego dnia z nami, ze swoimi mamami, bo to przecież Dzień Matki.
Wolny Odczyt to wydarzenie w formule open mic dla autorskich tekstów. Forma jest dowolna, mogą to być wiersze, fragment opowiadania, jedno słowo, para słów, rym, haiku, piosenka acapella, performance, komunikaty niewerbalne, co tylko przyjdzie do głowy.
Fundacja Można Zwariować została powołana w 2019 roku. Misją fundacji jest promocja zdrowia psychicznego, jego higieny i wrażliwości na nas samych oraz na siebie nawzajem. Jednym z najważniejszych celów fundacji jest otwarcie dialogu społecznego na tematy związane z dbaniem o dobrostan oraz zdrowie psychiczne i zerwanie z negatywnymi i krzywdzącymi stereotypami. Chcemy kształtować właściwe postawy społeczne, zwłaszcza: zrozumienia, tolerancji, życzliwości i przeciwdziałania dyskryminacji.
https://www.instagram.com/moznazwariowac/
https://moznazwariowac.pl
Tematem Wolnego Odczytu jest UWAŻNOŚĆ. Prezentować można jedynie autorskie prace. Ilość odczytywanych utworów jest dowolna, jedynym ograniczeniem jest czas na scenie do 6 minut.
Rezygnujemy z formuły poetyckiego slamu. Nikt nie wygrywa, nikt nie przegrywa. Scena WOLNEGO ODCZYTU to bezpieczne i otwarte miejsce, w którym będziemy mogli wspólnie przeżywać autorskie teksty, nie oceniając ich. Zachęcamy do wyjścia ze strefy komfortu, spotkania autorskiego tekstu z żywą publicznością.
CHĘTNYCH DO WYSTĄPIENIA PROSIMY O KONTAKT NA MAILA:
wolnyodczyt@gmail.com
Ważne pytania, szybkie odpowiedzi:
– Czy jak nie występuję, to mogę przyjść?
– Tak, jak najbardziej
– Czy jak poczuję potrzebę wystąpienia dopiero w środku wydarzenia będę miała jeszcze szansę to zrobić?
– Tak, jeśli czas nam na to pozwoli
– Czy można improwizować?
– Tak, można 🙂
Termin: 26 maja, godz. 20, Niebostan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *