1_1b_Wschodnia_przy_WkienniczejArtyści z całej Polski i z zagranicy wezmą udział w rewitalizacji ulicy Włókienniczej. W centrum Łodzi pojawią się nowe murale, płaskorzeźby i instalacje.

Kwartał nr 1 (Rewolucji-Kilińskiego-Jaracza-Wschodnia) jest jednym z najmniejszych w programie rewitalizacji, ale to właśnie tutaj odnowimy najwięcej budynków. Z 27 ujętych w projekcie aż 14 stoi przy ul. Włókienniczej. Poza budynkami zmodernizowane zostraną akże ulice. Na ul. Włókienniczej zostanie posadzony rząd drzew, zostaną ustawione gęsto ławki, a ruch zostanie ograniczony do docelowych wjazdów. W parterach powstaną lokale użytkowe dla małych i średnich przedsiębiorstw.

– Dzisiaj okolica do tego nie zachęca, ale po rewitalizacji spodziewamy się, że będzie to często i chętnie odwiedzane miejsce. W posadzce ulicy, na fasadach kamienic i w podwórkach zrealizujemy projekt artystyczny z obszaru sztuki ulicy. Złożą się na niego różne elementy: ceramika, mozaika, płaskorzeźby, instalacje, tynki i murale – mówią ponmysłodawcy.

joomplu:119365

Do końca lutego zostanie złożony wniosek o dofinansowanie inwestycji w kwartale rewitalizacji nr 1. W ślad za nim, w ciągu kilku tygodni zostaną ogłoszone przetargi na wykonawców. Wartość inwestycji w całym kwartale wyniesie 170 milionów złotych, z czego przeszło 100 milionów będzie stanowiło dofinansowanie. Ostateczny koszt poszczególnych inwestycji poznamy oczywiście w wyniku rozstrzygnięcia przetargu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
4. edycja Mikrograntów
DSC_770807
Latynoskie Pożegnanie Lata przy Piotrkowskiej 217 (foto)
P9170040
70. rocznica likwidacji obozu cygańskiego w łódzkim getcie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*