P2242775W ostatni czwartek, w klubie Łódź Kaliska można było posłuchać dobrego współczesnego jazzu, a wszystko za sprawą koncertu kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Zespół z jednej strony garściami czerpie inspiracje z klasyków jazzu, a z drugiej nie stroni od melodyjności utworów.

   
Oprócz grającego na kontrabasie lidera Wojtka Mazolewskiego, ten nieprzeciętny quintet tworzą: trębacz Oscar Torok, saksofonista Marek Pospieszalski, fortepianistka Joanna Duda oraz perkusista Michał Bryndal. Podczas czwartkowego koncertu grupa zaprezentowała głównie utwory z najnowszego wydawnictwa „ Smells like tape spirit”.

Mimo początkowych problemów z instrumentami, (siarczysty mróz zrobił swoje i we wstępnej partii występu posłuszeństwa odmówił m.in. kontrabas), z każdym kolejnym utworem było już coraz lepiej, a ciepłe przyjęcie publiczności motywowało zespół do grania i pomagało szybciej uporać się z niewielkimi problemami technicznymi.

Koncert obfitował w wiele inspirowanych partii i popisów solowych muzyków. Największe wrażenie robiły dźwięki wygrywane przez perkusistę i saksofonistę, chociaż uczciwie trzeba przyznać, że reszta składu nie pozostawała za nimi zbyt daleko w tyle. Kwintet udowodnił, że posiada niesamowite wyczucie muzyczne i bardzo dużą wyobraźnię. Uczestniczenie w jego koncercie było więc nie lada dźwiękową przygodą, obfitującą w różne niespodzianki.

Na scenie panowała dość luźna atmosfera. Hucznie zapowiadany przez lidera utwór „Populacja sikorek”, kwintet musiał rozpoczynać kilka razy, bo muzycy rozśmieszani przez Mazolewskiego nie byli w stanie opanować śmiechu. Występ jednak bez wątpienia zauroczył publiczność, która gromkimi brawami trzykrotnie wywoływała grupę na bis.

 
Wojtek Mazolewski Quintet w KaliskiejWojtek Mazolewski Quintet w Kaliskiej Wojtek Mazolewski Quintet w Kaliskiej Wojtek Mazolewski Quintet w KaliskiejWojtek Mazolewski Quintet w Kaliskiej
Wojtek Mazolewski Quintet w KaliskiejWojtek Mazolewski Quintet w Kaliskiej Wojtek Mazolewski Quintet w KaliskiejWojtek Mazolewski Quintet w Kaliskiej Wojtek Mazolewski Quintet w Kaliskiej
Wojtek Mazolewski Quintet w KaliskiejWojtek Mazolewski Quintet w Kaliskiej Wojtek Mazolewski Quintet w Kaliskiej Wojtek Mazolewski Quintet w Kaliskiej

 

Zobacz także:

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
20042013_374
Little White Lies w DOMu (foto)
lodzkanocmuzyki14
Łódzka Noc Muzyki 2014
IMG_7048
Marika w Wytwórni (foto)
2 komentarze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*