Wojnokraka w Teatrze Pinokio

21 stycznia o godz. 17 w Teatrze Pinokio rozpocznie się premierowy pokaz sztuki Wojnokraka.

„Jesteśmy na podwórku. Dorośli twierdzą, że to parking, ale nie można dać się zwieść. To doskonałe miejsce do zabawy i siusiania. Często przychodzę tu z nimi – Alą i Olą. Jednak dziś poczułem nowy zapaszek. Zwęszyłem go. Nowy chłopiec. Śmierdzi innym psem, ale psa nie ma. Podejrzane. Czuć go smutkiem. Nie lubię smutku. Ale dziewczynki wydają się być zaciekawione.”

Spektakl „Wojnokraka” to teatralna odpowiedź na sytuację za naszą wschodnią granicą. Poprzez wykorzystanie baśniowych motywów i plastycznych metafor opowiemy o wojnie i emocjach, które towarzyszą nam tu i teraz. Jako twórcy czujemy się współodpowiedzialni za to, jak będą wyglądały pierwsze spotkania i relacje pomiędzy dziećmi z Polski i Ukrainy. Dlatego „Wojnokraka” to także opowieść o byciu „nowym” na podwórku, o potrzebie komunikacji i przyjaźni.

Projekt realizowany jest równocześnie w dwóch językach polskich – fonicznym i migowym, co nie tylko zapewni dostępność spektaklu dla widzów g/Głuchych, ale też zaprosi osoby słyszące do świata bez słów, gdzie gesty znaczą więcej niż słowa.

Reżyseria: Grzegorz Grecas
Tekst: Magdalena Drab
Ruch sceniczny i tłumaczenie na PJM: Madi Rostkowska
Opracowanie muzyczne i teksty piosenek: Katarzyna Jackowska-Enemuo

Scenografia i identyfikacja graficzna: Maciej Rabski

Konsultacje psychologiczne: Aleksandra Lesiak

Konsultacje językowe: Iza Wielgus

Obsada: Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Dominika Kozłowska (gościnnie), Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Piotr Osak, Piotr Pasek, Natalia Wieciech

Wydarzenie dla widzów w wieku 8+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *