Przed nami Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia AIDS. Główną ideą działań jest popularyzowanie wiedzy na temat zwalczania AIDS, zapobiegania zakażeniom HIV oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat korzyści płynących z testowania w kierunku HIV.

W tym roku organizatorzy zaplanowali:

Wojewódzki Tydzień Testowania

W ramach Tygodnia Testowania Międzynarodowe Stowarzyszenie Pomocy „Słyszę Serce” gorąco zachęca wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego do udziału w Wojewódzkim Tygodniu Testowania i zaprasza do Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Łodzi przy ulicy Tuszyńskiej 19. W dniach od 25 do 28 listopada w godzinach 15:00 – 18:00 można będzie wykonać nieodpłatnie i anonimowo testy w kierunku obecności przeciwciał anty-HIV, skorzystać z konsultacji w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową i dostać ulotki informacyjne. Odbiór wyników badań będzie możliwy w kolejnym dniu.

Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

W ramach działań edukacyjnych Regionalne Centrum we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi zorganizowało Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS, której adresatem jest młodzież szkół ponadpodstawowych z terenu województwa łódzkiego. Uczestnicy zmierzą się w dwóch etapach – powiatowym i wojewódzkim. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat HIV/AIDS oraz innych chorób zakaźnych, promowanie zdrowego stylu życia bez substancji zmieniających świadomość oraz niedojrzałych i nieodpowiedzialnych zachowań, podwyższenie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych, a także kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji wobec żyjących z HIV i chorych na AIDS. Finał Olimpiady odbędzie się 29 listopada 2019 roku w Łodzi. Olimpiada realizowana jest pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego i Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Spektakl

Podsumowaniem Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS będzie spektakl Queen Tribute – The Greatest Hits!, w wykonaniu Broadway w Polsce, który odbędzie się 1 grudnia o 19.00 w łódzkiej Wytwórni. W tym czasie wolontariusze Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej – Oddział Terenowy w Łodzi oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Pomocy „Słyszę Serce” w punkcie informacyjnym będą rozdawali ulotki oraz udzielali informacji na temat HIV/AIDS.

Zaproszenia w dystrybucji w siedzibie RCPS, ul. Snycerska 8

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Red_Bull_Paper_Wings_fot.Hans_Herbig_Red_Bull_Content_Po
Red Bull Paper Wings 2012
FRU Festiwal #12
Ekologiczny Plac Zabaw w Pasażu Łódzkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*