11 maja wznawia w ograniczonym zakresie działalność Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego dla czytelników w związku z § 7 ust. 2 p 2. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 792) oraz stosowanie do zaleceń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju, Biblioteki Narodowej opracowanych w związku z możliwością wznowienia działalności bibliotek dla czytelników.

Od poniedziałku do piątku będą czynne:

 • Dział Udostępniania Zbiorów i Magazynów: w godz. 8.00-19.00.
  Możliwe będzie wypożyczanie książek, ich zwrot i zapisy do Biblioteki.
 • Dział Zbiorów Audiowizualnych w godzinach: poniedziałek – wtorek w godz. 8.00-15.00 / środa, czwartek, piątek w godz. 9.00-16.30.
  Możliwe będą wypożyczenia oraz zwroty zbiorów audiowizualnych.

Biblioteka będzie otwarta w ograniczonym zakresie do odwołania.

Instrukcja dla czytelników

Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w okresie epidemii

 1. W związku z możliwością wznowienia działalności bibliotek okresowo zamkniętych
  w związku z epidemią, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w celu kontynuowania działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 będzie stopniowo wznawiała swą działalność przy znacznych z konieczności ograniczeniach.
 2. Od dnia 11 maja 2020 r. do odwołania, w godzinach od 8.00 do godz. 19.00 (Dział Udostępniania Zbiorów i Magazynów), Dział Zbiorów Audiowizualnych (poniedziałek, wtorek w godz. 8.00 – 15.00, środa, czwartek, piątek w godz. 9.00 – 16.30) będą:
 3. przyjmowane zwroty zbiorów wypożyczonych;
 4. realizowane wypożyczenia na zewnątrz książek zamawianych online, z wyjątkiem książek z kolekcji BD (Biblioteka Dziecięca);
 5. realizowane wypożyczenia na zewnątrz zbiorów audiowizualnych;
 6. wydawane karty biblioteczne po zapisaniu się czytelnika do Biblioteki;
 7. przyjmowane przewidziane regulaminem Biblioteki opłaty za przetrzymane zbiory do 11 marca. Zbiory biblioteczne, których termin zwrotu minął 11 marca, będą czytelnikom przedłużane przez Bibliotekę do 30 czerwca. Kary za niezwrócone
  w terminie zbiory biblioteczne od dnia 12 marca br. do 30 czerwca nie będą naliczane.
 8. Obsługa czytelników odbywa się w wydzielonej strefie na parterze budynku „A” na którą składają się:
 9. stanowisko wypożyczania książek zamówionych znajdujące się na stanowisku rejestracji wypożyczeń  (stanowisko nr 1 w holu przy Czytelni Głównej); 
 10. stanowisko rejestracji czytelników zapisujących się do Biblioteki (stanowisko nr 2 w holu przy Czytelni Głównej)
 11. stanowisko przyjmowania zwrotów wypożyczonych i wypożyczania zbiorów audiowizualnych (stanowisko w pomieszczeniu Działu Zbiorów Audiowizualnych).
 12. Zwracane książki i zbiory audiowizualne zostają poddane czternastodniowej kwarantannie i w tym okresie nie będzie możliwe ich zamawianie.
 13. Odstęp między czytelnikami do danego stanowiska nie może być mniejszy niż 2 m.
 14. Każdy czytelnik wchodzący do Biblioteki musi mieć usta i nos zakryty przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy.
 15. Przy wejściu do Biblioteki czytelnik zobowiązany jest zdezynfekować dłonie płynem do dezynfekcji rąk znajdującym się w pojemniku w holu głównym Biblioteki.
 16. Na czas przebywania w Bibliotece w celu oddania, wypożyczenia zbiorów, zapisania się do Biblioteki, opłacenia kar za przetrzymanie zbiorów do szatni nie będzie przyjmowana odzież wierzchnia, plecki, torby czytelnika.
 17. Czytelnik nie stosujący się do zapisów niniejszej instrukcji może być zawieszony
  w prawach korzystania z Biblioteki. 
 18. Zabronione jest przebywanie na terenie Biblioteki w celach innym niż wymienione  w p. 2.
 19. Do odwołania:
 20. zamknięte dla czytelników będzie dostęp do Czytelni Głównej oraz czytelni: Działu Zbiorów Regionalnych, Działu Zbiorów Specjalnych, Działu Zbiorów Audiowizualnych;
 21. nie będą w Dziale Informacji Naukowej udzielane informacje rzeczowe
  i bibliograficzne;
 22. nie będzie dostępu do stanowisk komputerowych, z wyjątkiem wydzielonych stanowisk z dostępem do komputerowego katalogu Biblioteki;
 23. wstrzymane zostaje realizowanie usługi kserowania zbiorów i skanowania zbiorów;
 24. wstrzymane zostaję organizowanie spotkań autorskich, lekcji bibliotecznych, konferencji i innych podobnych przedsięwzięć.
 25. Informacje bibliograficzne i rzeczowe udzielane są mailowo lub telefonicznie:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8395
Tuwim na walizkach (foto)
Kawiarnia Literacka: Piotr Gajda i Waldemar Jocher (foto)
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego online

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*