Wójcik/Davidsen/Bruun Trio w Ciągotach i Tęsknotach

wojcikW czwartek, 15 czerwca o godz. 20 w Ciągotach i Tęsknotach wystąpią Wójcik/Davidsen/Bruun Trio.

Nowy projekt gitarzysty i kompozytora Kuby Wójcika, do którego zaprosił wybitnych muzyków mieszkających i tworzących w Kopenhadze: Nilsa Davidsena i Petera Bruuna. Projekt ten jest rozwinięciem artystycznej koncepcji lidera, znanej m.in. z płyty Minim Experiment „Dark Matter”, a zarazem nowy rozdział w jego muzycznym rozwoju.

Odważne eksploracje harmoniczne i rytmiczne, przewrotna melodyka, a przede wszystkim poszukiwanie oryginalnych rozwiązań, to cechy charakteryzujące tę grupę.
Świetni, skandynawscy muzycy tworzą niewymuszoną przestrzeń dla improwizacji. Kuba cierpliwie kształtuje indywidualny język kompozytorski, dzięki czemu wymieniany jest wśród najciekawszych gitarzystów młodego pokolenia.

Peter Bruun jest jednym z najwybitniejszych duńskich perkusistów. Zaczął grać na perkusji w wieku 3 lat. W wieku 18 lat rozpoczął studia w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze, a po 3 latach przerwał formalną edukację, by podróżować (m.in. po Indiach i Brazyli) i kontynuować naukę samodzielnie. Nagrał dziesiątki płyt i koncertował z najwybitniejszymi artystami z całego świata. Współpracował z takimi muzykami jak: Django Bates, Evan Parker, Tim Berne, Marc Ducret, Jacob Anderskov, Simon Toldam, Chris Speed, Herb Robertson, Andrea Parkins, Jesper Zeuthen, Lotte Anker.

Nils Bo Davidsen należy do najważniejszych duńskich kontrabasistów. Od ponad 20 lat jest aktywnym muzykiem na międzynarodowej scenie jazzowej. Współpracuje z takimi artystami jak: Dave Liebman, Tim Berne, Jakob Dinesen, Peter Brotzmann,. Dr. Eugene Chadbourne, Ikue Mori, John Tchicaï, Marc Ducret, Django Bates, Ray Anderson, Luther Thomas, Joachim Kühn, Herb Robertson, Richie Beirach, Adam Nussbaum, Tom Rainey, Chris Speed, Iian Bellamy, Sam Yahel i Gary Thomas. Ma w swoim dorobku dziesiątki nagranych płyt.

Kuba Wójcik – gitarzysta, kompozytor. Twórca projektów jazzowych i awangardowych. Jego debiutancka płyta Minim Experiment „Dark Matter” została uznana za Debiut Roku 2016 przez Polish-Jazz Blog. Uczestnik międzynarodowego programu „You Me – Young Musicians play Europe”, w ramach którego występował na Warsaw Summer Jazz Days, oraz, razem z muzykami z Włoch i Holandii, w Hadze. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Stypendysta w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *