P6060107

W dniu 3 czerwca po godzinie 10 odbyła się uroczystość przy alei Piłsudskiego 138 pod budowę nowego stadionu Widzewa – wmurowanie symbolicznego kamienia węgielnego.

W tym wydarzeniu brali udział lokalni politycy z Rady Miejskiej Rafał Markwant, Wiceprezydent Tomasza Trela oraz przedstawiciele Klubu Widzew Łódź:  Prezes Sylwester Cacek, Paweł Młynarczyk, udziałowiec Grzegorz Waranecki oraz obecny trener drużyny Wojciech Stawowy wraz trójką piłkarzy (Marcin Kozłowski, Piotr Mroziński, i Arkadiusz Kasperkiewicz). Również  nie zabrakło głównego wykonawcy Mosty – Łódź Wojciech Pater, Dyrektora Biura ds. Inwestycji Urzędu Miasta Łodzi Małgorzaty Belty oraz kibiców Widzewa i osób związanych ze Stowarzyszenia OSK „Tylko Widzew”.

Uroczystość rozpoczęła się od zabrania głosów przez Tomasza Trele, Wojciecha Patera oraz Sylwestra Cacka.

Wypowiedz publiczna przed podpisaniem aktu erekcyjnego Wiceprezydenta Miasta Tomasz Trela:

To ważny dzień dla wszystkich mieszkańców, którym na sercu leży dobro i rozwój łódzkiego sportu. Znajdujemy się w miejscu, które za kilkanaście miesięcy będzie piękną areną rywalizacji sportowców. Nie jest tajemnicą, że wiele osób na decyzję o budowie stadionu czekało kilkanaście lat. Teraz jest on już budowany.  Nowy obiekt będzie służył nie tylko piłkarzom Widzewa, ale także do spotkań rugby oraz innych wydarzeń, gdyż jedna z trybun będzie miała wysuwaną scenę. Inwestycja jest bardzo ważna, gdyż sport jest jednym z głównych filarów promocji miasta. Mam więc nadzieję, że absolutnie wszyscy będą zadowoleni z tego, że ten stadion powstanie.

tekst_widzew_kamien

Następnie zabrał głos dawno oczekiwany prezes klubu Widzew Łódź Sylwester Cacek:

Pan prezydent wspomniał, że społeczeństwo czeka na nowy stadion 15 lat. Ja myślę, że o wiele dłużej. Mija sześć lat, odkąd jestem w klubie i zabiegam o stadion. Obecne podejście jest bodajże czwartym i z tego powodu były różne drwiny czy to z pracowników klubu, czy ze mnie. Ale gdyby nie te wcześniejsze próby, to byśmy dzisiaj w tym miejscu nie byli.

Prezes Cacek dodał  również:

Pozostaje nam teraz z taką samą determinacją, z jaką walczyliśmy przy stadionie, budować Widzew. W Polsce zbuduje klub tak jak w Europie, to się myli. Tam, gdzie są stadiony, mogą rozwijać się kluby, tam, gdzie ich nie ma, tam nie ma też rozwoju” – powiedział – „Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się ustalić zasady administrowania i wynajmu stadionu. Bo bez tego nie ma szans, by zrobić plan dla Widzewa na przyszłość.

Na zakończenie tej uroczystości, który zabrał głos był prezes Mostów – Wojciech Pater.

Ten stadion będzie służył wielu następnym pokoleniom, bo budujemy go na dziesięciolecia. Stadion przy al. Piłsudskiego 138 będzie to obiekt nowoczesny, europejski, przyjazny rodzinom i bezpieczny. Budowa ruszyła miesiąc temu i jak widać, postęp prac może imponować. Mnie jako prezesowi na pewno imponuje. Oczywiście raz na jakiś czas napotykamy pewne problemy, ale jesteśmy od tego, by je rozwiązywać. Dzisiaj nie ma zagrożeń, by stadion nie został wybudowany w terminie. Cieszę się, że buduje go łódzka firma i że podwykonawcy też są z Łodzi. To dodatkowy bonus dla zamawiającego, bo dzięki temu podatki zostają w mieście. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by zbudować stadion zgodnie z wymogami i standardami. Mam nadzieję, że będziemy się widzieć w takim, a może nawet szerszym gronie, na jego otwarciu.

tekst_widzew_kamien_2

Akt erekcyjny podpisali wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, prezes Widzewa Sylwester Cacek, prezes Mostów Łódź Wojciech Pater i przedstawiciele kibiców.

Następnie po części oficjalnej nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego w ścianę budowanej trybuny zachodniej. Do specjalnej tuby kibice włożyli m.in.: flagę Widzewa oraz trzy odznaki klubowe. Wszystko zostało poświęcone przez kapelana łódzkiego sportu ks. Pawła Miziołka.

Nowy stadion Widzewa ma powstać do listopada 2016 r. Jego budowa wyniesie niecałe 140 mln zł. Na tym nowo otwartym  obiekcie  oprócz  meczy piłkarzy  Widzewa Łódź mają również rozgrywać swoje mecze rugbiści Budowlanych Łódź. Stadion ma również  służyć  do organizowania  imprez komercyjnych m.in. koncertów, gdzie w  trybunie północnej będzie rozkładana scena, która na co dzień stanowić będzie integralną część trybuny. Do dyspozycji kibiców będzie duży parking na ponad 600 aut.

(Tekst i Fot. – Przemysław Sujka)

Interesują Cię wieści o Widzewie? Kliknij!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – lipiec 2017
artificial_grass_field
Kalendarz Sportowy – maj 2013
Kalendarz Sportowy – luty 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*