Włącz się w (nie)zależność

Włącz się w (nie)zależność

Jak budować markę teatru niezależnego? Dlaczego warto to robić wespół w zespół? I skąd brać na to pieniądze? Tego we wtorek, 13 grudnia, w Fabryce Sztuki w Łodzi dowiedzą się uczestnicy warsztatów z Iwoną Konecką w ramach spotkania teatrów niezależnych „Włącz się!”. Zgłoszenia przyjmowane są od dziś za pośrednictwem formularza internetowego.

– Podczas wcześniejszych spotkań prowadziliśmy badania dotyczące kondycji i potrzeb teatru niezależnego w naszym regionie – mówi Ewa Otomańska, koordynatorka projektu „Włącz się!”. – Stąd pomysł na mistrzowskie warsztaty przygotowane przez Iwonę Konecką, podczas których uczestnicy dowiedzą się o korzyściach, jakie niesie ze sobą współpraca między teatrami niezależnymi.

Prowadząca pomoże zrozumieć, jak budować własną markę oraz silną pozycję w środowisku i  pozyskiwać fundusze na działania.

Fabryka Sztuki w Łodzi zapisy przyjmuje od dziś. Chęć udziału można zgłosić za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie Teatru CHOREA. Liczba miejsc jest ograniczona, a z każdej grupy teatralnej udział mogą wziąć maksymalnie trzy osoby. Bezpłatny warsztat potrwa sześć godzin (12.00-18.00), z przerwą na lunch, a odbywać się będzie w Fabryce Sztuki w Łodzi (ul. Tymienieckiego 3).

Prowadząca warsztaty, Iwona Konecka, jest performerką, edukatorką i artystką społeczną. Zajmuje się przede wszystkim teatrem, ale też animacją i badaniem kultury. Jest też trenerką i ewaluatorką projektów społeczno-kulturalnych. Intensywnie współtworzy Wrocławską i Zachodniopomorską Offensywę Teatralną. Współpracuje z portalem teatralny.pl, wrocławską Fundacją Teatr Nie-Taki oraz dwoma zespołami artystycznymi: Kolektywem Polka i Kolektywem Kobietostan.

Warsztatom towarzyszyć będzie otwarcie wystawę „Znaczyć”. Składają się na nią czarno-białe fotografie przedstawiające osoby z niepełnosprawnością, chcące podkreślić własną indywidualność oraz równość wobec siebie i innych. Projekt ma zwracać uwagę na stygmatyzację niepełnosprawności. Autorem zdjęć jest Beata Michalczyk, która koncepcję wystawy stworzyła we współpracy z Adamem Kuzą. O godzinie 19.30 natomiast na teatralnej scenie Art_Inkubatora zostanie zaprezentowany spektakl łódzkiego Teatru SmileCiepłe i puchate” w reżyserii i choreografii Adama Kuzy. Spektakl to bajka o krainie pełnej radości, miłości, szacunku i tolerancji, adresowana do osób pragnących bardziej poznać świat wyobraźni ludzi interpretujących sztukę według własnej wrażliwości.

Na oba wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

„Włącz się!” jest inicjatywą powstałą w ramach projektu Przestrzenie Sztuki w Łodzi, którego operatorem i partnerem są Fabryka Sztuki i Teatr CHOREA w Łodzi. „Włącz się!” – ma za zadanie sieciowanie artystów teatru niezależnego w regionie łódzkim, ich edukację oraz wzmacnianie poprzez proponowane warsztaty i wspólne inicjatywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *