DSC_5702

W programie dwudniowej imprezy znalazło się wiele rozmaitych wydarzeń. W pasażu Rubinsteina odbyły się pokazy tańca, wspólne uliczne grillowanie, atrakcje dla najmłodszych oraz liczne koncerty.

Spragnieni anegdot o historii swojego miasta łodzianie, mogli w niedzielę wybrać się na historyczną wędrówkę ulicą Piotrkowską w towarzystwie przewodnika miejskiego. Na zakończenie weekendowego święta odbyła się wyjątkowa parada orkiestr dętych, występy zwycięzców XXI Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2015 r.” oraz tradycyjne już – podwyższenie Obelisku Ulicy Piotrkowskiej.

W siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego miała miejsce tkże wystawa prac oraz rozstrzygnięcie 9. edycji konkursu Potęga Łodzi.

***

Fundacja Ulicy Piotrkowskiej powstała w roku 1990. Skupia architektów, plastyków, przedsiębiorców i urbanistów. Jednym z jej celów jest przemiana ulicy Piotrkowskiej w ścisły, centralny deptak i wypromowanie jej jako nowoczesne centrum miasta z jednoczesnym zachowaniem historycznego i kulturowego dziedzictwa.

Od początku powstania Fundacja jest stałym animatorem zdarzeń, akcji i inicjatyw budujących nowy wymiar i społeczne znaczenie ulicy Piotrkowskiej. Większość z nich stała się powtarzalnymi cyklicznie imprezami jak: majowe Święto Łodzi czy Regaty Ulicy Piotrkowskiej (pastisz na słynne regaty Oxford-Cambridge).

DSC_5697

Fot. Agata Kobierska

Podczas ich trwania miały miejsce przedsięwzięcia, czerpiące swój rodowód ze sztuki współczesnej – happeningu czy land-artu. M.in. w środku lata na ulicy wyrosła lodowa piramida, przez całą długość ulicy kilka tysięcy ludzi przeciągało linę (rekord zapisany w Księdze Rekordów Guinessa) i wiele innych. Wśród wydarzeń organizowanych w przestrzeni ulicy Piotrkowskiej przez Fundację trzeba wspomnieć również o Urodzinach Tuwima i Gwiazdce.

(Tekst – Mat.Prasowe;Fot. Agata Kobierska)

Sprawdź jak wyglądała zabOOkowana Piotrkowska!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
25czerwca_299
Miss Fali 2011 – półfinał (foto+wideo)
Jubileusz ZPiT „Łódź”
Remont Muzeum Kinematografii (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*