DSCF3440Weekend od 29 do 31 był bardzo ważny dla wszystkich prawdziwych łodzian, ponieważ wtedy to obchodzili Święto Ulicy Piotrkowskiej. Nasz deptak, najdłuższy w Europie,  świętował swoje obchody przed trzy dni, a więc każdy z mieszkańców Łodzi mógł pojawić się choć na chwilę na Piotrkowskiej, aby móc fetować. Mnóstwo kolorów, dźwięków i zapachów – tak prezentowała się skąpana w słońcu Pietryna przez trzy dni. Święto zorganizowała Fundacja Ulicy Piotrkowskiej, która w tym roku obchodzi 25-lecie działalności.

Organizatorzy zapewnili moc atrakcji z okazji Święta Ulicy Piotrkowskiej. Trzydniowe świętowanie rozpoczęło piątkowe odsłonięcie gwiazdy twórców oskarowego filmu „Ida” w Łódzkiej Alei Gwiazd.  Tego samego dnia na Pasażu Rubinsteina odbyła się projekcja filmu „Nietykalni” pod chmurką.

Sobota upłynęła pod znakiem koncertów. Wtedy to odbyły się występy takich zespołów jak Duo Milonga, Dream Experience czy H’ernest. Ciekawą formą występu wykazał się The Stylacja, który przygotował koncert ruchomy. Na trasie pomiędzy Placem Wolności a Pasażem Schillera, zespół przemierzał Pietrynę grając swoje największe hity. Niespodzianką od Studenckiego Radia Żak z okazji ich 56. urodzin dla łodzian oraz dla ulicy Piotrkowskiej był koncert Patrick the Pan. Oprócz tego w sobotę odbyły się również pokaz tańca, warsztaty prowadzone przez grupę cyrkową Poli Żongler, występ laureatów XXI Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2015” czy konkurs wiedzy o ul. Piotrkowskiej. O 21.00, tak jak poprzedniego dnia odbyła się Polówka, czyli projekcja filmu. Tym razem były to „Najlepsze najgorsze wakacje”.

Niedzielę, czyli ostatni dzień obchodów Święta Ulicy Piotrkowskiej, rozpoczęła wycieczka historyczna po Pietrynie. Równo w południe z Placu Wolności wyruszyła parada orkiestr dętych. W niedzielne obchody weszły również olimpiada sportów podwórkowych, organizowana przez uczniów SP 46, występ laureatów XXI Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2015” czy koncert zespołów Opertus Quartet, Bałuckiej Kapeli Podwórkowej, a na zakończenie części koncertowej na scenie pojawił się zespół Sweet & Hot Jazzband. Sporą atrakcją, zatrzymującą wzrok przechodniów były Żywe Szachy, czyli symultaniczna partia szachowa, w której figurami byli ludzie.

Oprócz tych atrakcji, równolegle do Święta Ulicy Piotrkowskiej odbyły się m.in. jarmark francuski, na którym  zakupić można było francuskie potrawy i półprodukty, biżuterię, odzież, francuskie wina czy pięknie pachnące mydła z Marsylii; zabOOkowana Piotrkowska, czyli mini-antykwariaty na ulicy, które oferowały książki za symboliczną złotówkę; a także parada starych samochodów, która przyciągała wzrok przechodniów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
11650656_10205849213807435_1943883735_n
Teatralny Helenów (foto)
swietojansaaa
Noc Świętojańska w ZOO (foto+wideo)
Trwa gruntowny remont w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*