FWP_10Ed_ID_FashionFilmFestivalFashion Film Festival powstał w 2011 roku w Łodzi w ramach FashionPhilosophy Fashion Week Poland i tym samym jest najstarszym festiwalem o tej tematyce w kraju. W maju 2014 roku odbędzie się jego czwarta edycja, której zapowiedź można było zobaczyć podczas październikowego Polskiego Tygodnia Mody w Łodzi.

Fashion Film Festival jest międzynarodowym projektem, a przy tworzeniu jego programu współpracują największe i najważniejsze festiwale z całego świata jak Berlin Fashion Film Festival, Fashion Clash z Holandii, Fash!ON/off z Belgii, San Francisco Fashion Film Festival, czy A Shaded View On Fashion Film Diane Pernet, który była gościem honorowym pierwszej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

W maju, w specjalnie na tę okazje wybudowanych kinach, zaprezentowane będą najlepsze krótkometrażowe filmy modowe 2013 wybrane przez A Shaded View On Fashion Film (Paryż), Berlin Fashion Film Festival, Copenhagen Fashion Film, Madrid FFF – międzynarodowych partnerów projektu.

ASVOFF – A Shaded View On Fashion Film
>ASVOFF 2013 – Best Fashion Films
www.asvoff.com
Festiwal założony przez Diane Pernet światowej sławy krytyka mody, dziennikarkę filmową i autorkę bloga ASVOF w 2008 roku był pierwszym na świecie cyklicznym wydarzeniem poświęconym filmom mówiącym o modzie i stylu. Od dnia swojej premiery zdobył uznanie krytyków między innymi za to , że zachęca zarówno uznanych jak i młodych artystów do ponownego rozważenia sposobu przedstawiania mody i zakwestionowania dotychczasowych parametrów filmu. Każdej jesieni w Paryżu odbywa się premiera projektu ASVOFF, następnie festiwal podróżuje po najbardziej prestiżowych instytucjach
i miejscach na świecie jak min.: Guggenheim, Barbican, Art Basel Miami, CaixaForum Barcelona. Jest również pokazywany w ramach Cannes Film Festival  i wielu największych miastach świata jak Nowy Jork, Londyn, Tokio, Milan, Moskwa, Mexico City. 
ASVOFF to nie tylko konkurs krótkometrażowych filmów modowych, ale również międzynarodowe wydarzenie w świecie mody i filmu.
BfFF – Berlin Fashion Film Festival
>BfFF 2013 – Best Fashion Films
www.berlinfashionfilmfestival.net

BfFF –  festiwal zapoczątkowany w 2012 roku w trakcie Berlin Fashion Week skupia się na filmach modowych, uważanych za przyszłość w marketingu mody. Wybrane przez międzynarodowe jury krótkie filmy brandów modowych, reklamy telewizyjne o tematyce modowej i awangardowe prezentacje to esencja festiwalu mająca być odniesieniem dla specjalistów i twórców z branży reklamy, filmu i mody.

Copenhagen Fashion Film
>Copenhagen Fashion Film – Best Fashion Films
www.fashioninfilmcph.dk
Festiwal skupia się na bliskiej relacji filmu i mody, ich wzajemnym przenikaniu nie tylko w filmach krótkometrażowych. Przygotowany w lutym w Kopenhadze program to cykl zatytułowany „If Look Could Kill” (ang. „Gdyby Wygląd Mógł Zabić”) balansujący pomiędzy różnymi gatunkami, reżyserami i ikonami stylu. Oprócz międzynarodowego programu festiwal prezentuje wybrane filmy duńskie co stanowi jego ważny element, mający na celu promocję tego medium.

MadridFFF – Madrid Fashion Film Festival
>MadridFFF 2013 – Best Fashion Films
www.madridfff.com
MadridFFF to pierwszy hiszpański międzynarodowy festiwal filmów modowych będący  odpowiedzią na ewolucję w komunikacji mody. Jego głównym celem jest skrócenie dystansu między wydawnictwami, markami i agencjami, promocja najnowszych trendów jak również zwiększenie roli hiszpańskich specjalistów w tym dialogu.  Częścią wydarzenia są spotkania, warsztaty i debaty na temat roli filmu w modzie.

Mecenasem FashionPhilosophy Fashion Week Poland jest Samsung Crystal Blue.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
alejaszulc
Fashion Philosophy Fashion Week Poland 2011 Aleja projektantów – Michał Szulc (foto)
10_FashionPhilosophy_Fashion_Week_Poland
Niezwykłe ilustracje modowe w prezencie Fashion Week Poland
IMG_3273
Konkurs im. Strzemińskiego – Projekt 2015 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*