Najpopularniejsze utwory polskiej muzyki filmowej zabrzmią w ramach oryginalnego projektu „Witajcie w naszej bajce! – polska muzyka filmowa”. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną znane z produkcji filmowych piosenki i muzyka polskich kompozytorów w aranżacjach studentów i absolwentów kompozycji, kompozycji muzyki filmowej i teorii muzyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Wydarzenie będzie transmitowane online 14 maja 2021 roku (piątek) o godzinie 18:00 na kanale YouTube Akademii Muzycznej w Łodzi.

„Witajcie w naszej bajce” to projekt szczególnie wyjątkowy, ponieważ powstał w wyniku współpracy studentów z kilku kierunków i różnych specjalności: instrumentalistyki, instrumentalistyki jazzowej, wokalistyki estradowej, kompozycji, teorii muzyki, dyrygentury, edukacji artystycznej, muzyki w mediach i produkcji muzycznej. W programie pojawią się kultowe piosenki polskiego kina – będą to utwory zarówno filmowe, jak i pochodzące z seriali. Koncert rozpocznie tytułowa piosenka „Witajcie w naszej bajce”, którą Andrzej Korzyński skomponował do filmu Akademia Pana Kleksa. Piosenka zabrzmi tym razem w aranżacji Konrada Orawskiego. Następnie będzie można usłyszeć utwór „Kto tak ładnie kradnie” z filmu Hallo Szpicbródka (aranż. Rafał Bryła), muzyczny medley kultowych polskich tytułów (Polskie Drogi, Dom czy Ziemia obiecana – aranż. Olga Pasek). Nie zabraknie też słynnej kołysanki z filmu Romana Polańskiego Dziecko Rosemary oraz piosenki „Szukaj mnie” z kultowej komedii Kogel Mogel (aranż. Wiktor Kuna). Ponad to w programie wiele innych filmowych przebojów w aranżacjach: Tomasza Gila, Jakuba Junga, Tymoteusza Karasia-Tęczy, Wiktora Kuny i Mateusza Bogdalina. Producentem oraz organizatorem i pomysłodawcą doboru programu jest Patryk Maciejewski – student specjalności produkcja muzyczna. Projekt jest realizowany pod opieką Roberta Kamyka.

Muzyczne aranżacje wykona Young Generation Orchestra złożona z: wokalistów, kwintetu smyczkowego, sekcji dętej, zespołu jazzowego i chóru. Zespół tworzą studenci oraz absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Orkiestrą zadyryguje Marcin Werner.

Koncert dostępny będzie pod linkiem:

https://youtu.be/VwCJpqtDGwE

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Świąteczne koncerty w Akademii Muzycznej
05tansman
Tansman 2014: War & Peace (foto)
final
Final Fantasy w Filharmonii Łódzkiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*