Wishbone_Ash_3W czwartek, 2 maja w Klubie Wytwórnia wystąpiła legendarna grupa Wishbone Ash. Jako support pojawił się łódzki zespół Spaces Faces.

Przez ponad 30 lat angielski Wishbone Ash był uznawany za jeden z najlepszych zespołów jakie kiedykolwiek pojawiły się na scenie. Formacja zaliczana jest do przedstawicieli rocka progresywnego i hard rocka jest obecna na koncertowych scenach świata od lat 70. W tym okresie zespół wydał ponad dwadzieścia albumów studyjnych, kilkanaście koncertowych oraz zdobył grupę wiernych fanów na całym świecie.

joomplu:53652

Dziś, 40 lat od debiutu, zespół ponownie zdobywa świat. Ich brzmienie próbowało naśladować wielu, jednak nikomu się to nie udało. Wishbone Ash zdobył szerokie uznanie organizując niezliczoną ilość tras koncertowych. Zespół odnosił także niemniejsze sukcesy studyjne – ich kultowa płyta Argus z 1972 roku została sprzedana w multimilionowym nakładzie! Ostatnio zespół wydał live DVD z zapisem show z okazji 40. rocznicy, które odbyło się w London’s Shepherds Bush Empire Theatre.

/fot. Łukasz Majkowski http://majkowski-fotografia.blogspot.com

Zobacz także:

Nazareth w Dekompresji (foto)

Cactus w Dekompresji (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3524
Młynarski plays Młynarski w Teatrze Nowym (foto)
IMG_1090
Matt Dusk w Wytwórni (foto)
IMG_2404
Daria Zawiałow w AOIA (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*