karolewPoleski Ośrodek Sztuki oraz Stowarzyszenie Obszary Kultury realizują projekt Wirtualne Muzeum Karolewa. Celem przedsięwzięcia jest wzmacnianie więzi mieszkańców z Karolewem, a także przypomnienie jego historii.

W ramach projektu realizowane są wywiady- rozmowy z najstarszymi mieszkańcami osiedla, służące zebraniu wspomnień i pamiątek, a także zdjęć dawnego Karolewa.  Materiały pochodzące od mieszkańców trafiają do Wirtualnego Muzeum Karolewa. Na stronie znajduje się także dokumentacja zdjęciowa  i filmowa z przebiegu projektu.

W ramach projektu odbyły się:
– spotkania młodzieży z najstarszymi mieszkańcami znającymi historię miasta, 
– spacery tematyczno – historyczne adresowany do najmłodszych, organizowane we współpracy z przewodnikami łódzkimi TOTUTOTAM,
– warsztaty animacji, na których powstała makieta dawnego Karolewa
 – plenery fotograficzne –  adresowane do dorosłych, prowadzone przez fotografika, w trakcie którego fotografowane były ciekawe  historycznie miejsca na osiedlu.
– gra uliczna – dla wszystkich mieszkańców, organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Topografie. W formie zabawy walcząc o nagrody, uczestnicy poznawali historie rodziny Plihalów, a także ich spuściznę,
– wystawa fotografii.

Projekt Muzeum Karolewa dofinansowano ze środków Programu „Grant na lepszy start” współfinansowanego ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Obecnie Poleski Ośrodek Sztuki stara się o kolejny grant na realizację dodatkowych działań w ramach Muzeum, a jednocześnie prowadzi nadal prowadzi projekty, które nie wymagają dodatkowych kosztów np. zbiera wywiady.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Trwa remont w Domu Kultury ,,502″ (foto)
Już w czerwcu nowe atrakcje w miejskim aquaparku (foto)
W Łodzi rozpoczęła się SoDA Conference 2021 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*