Już w ten piątek klub Wytwórnia rusza z kolejnymi koncertami jazzowymi. W ramach projektu „Kultura w sieci” łącznie pojawi się sześć polskich zespołów. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane online na profilu Wytwórni na Facebooku. Klub dysponuje też ograniczoną liczbą miejsc na widowni. Miłośnicy jazzu, którzy chcą posłuchać muzyki na żywo mogą przesłać swoje zgłoszenie na adres: wytwornia@wytwornia.pl Udział w koncertach jest bezpłatny.

Pierwszy koncert odbędzie się 4 września (piątek0 o godzinie 18:15. Na scenie pojawi się Monika Borzym z projektem „Monika Borzym Śpiewa Stare Piosenki”. Artystka wykona przedwojenne standardy jazzowe, a na fortepianie akompaniować jej będzie Krzysztof Dys, z którym wokalistka stworzyła ten wyjątkowy koncept muzyczno-literacki. Usłyszymy urzekające i wciąż świeże melodie autorstwa m.in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara. Pojawią się m.in. takie przeboje jak: „Maryla”, „Daj mi tę jedną noc”, „Pokoik na Hożej”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Moja Warszawo”, „Na pierwszy znak”, „Nikt tylko Ty”, „Może tak może nie” oraz rarytas, czyli „Takie Ciało”, piosenkę napisaną specjalnie dla Moniki przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego.

W drugiej części wieczoru, g. 20:00, scenę opanuje trio stworzone przez pianistkę, kompozytorkę i producentkę – Joannę Dudę. Towarzyszyć jej będą: Maksymilian Mucha na kontrabasie oraz Michał Bryndal na bębnach. Joanna Duda Trio powstało w 2017 r. i zagrało m.in. na Jazzahead w Bremie, na kanadyjskich festiwalach jazzowych w Edmonton i Vancouver w ramach Jazztopad Festival, a także w Helsinkach w ramach Jazz Connective, którego partnerem jest klub Wytwórnia.

Wszystkie koncerty w ramach projektu będzie można także oglądać na szklanym ekranie. Transmisję z wydarzeń przeprowadzi Telewizja Toya.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
polarise
Pola Rise w Formacie
Koncert charytatywny dla Stana Borysa
alegorya
Alegorya w Stereo Krogs

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*