16_kopiaPiotr Pasiewicz – grafik, rysownik, performer, fotograf, ilustrator, często określa się terminem grafomówca. Od 2008 roku student ASP w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki (kierunek grafika warsztatowa). Należy do grupy łódzkich twórców młodego pokolenia. Urodził się w 1979 roku.

  
Jego twórcza inicjacja nastąpiła w 1997 roku. Do tej pory eksponował swoje prace w Pałacu Scheiblera, Muzeum Kinematografii, Muzeum Książki Artystycznej, Galerii Manhattan, Galerii Rondo, na V Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, IV Międzynarodowym Festiwalu Animacji Reanimacja, w Instytucie Historii Sztuki we Wrocławiu i w Łodzi, Urzędzie Miasta Łodzi i w Forum Fabricum.

Poza wystawami artysta proponuje widzom szereg projektów performance: Horyzont, Filary Wrażliwości, Teatr Wyobraźni w procesie, będących odzwierciedleniem procesu twórczego. Daje to możliwość zetknięcia się z nietypowymi doznaniami stojącymi blisko tych, które wywołane były przez akcje ruchu Fluxux czy Dennisa Oppenheima. W swych działaniach performance artysta przekształca się w pędzel-narzędzie, które z pozoru mechanicznie wykonuje szkice tuszem czy farbami na białej płaszczyźnie papieru, tworzy przedziwny świat pełen metafor i odniesień do otaczającej nas rzeczywistości.

6_kopia
„Pasiewicz kreuje wyłaniające się z wnętrza siebie uniwersum, które znajduje się w ciągłej transformacji. Tu martwe skrapla się w żywe, giętkie zastyga, aby po chwili znów porzucić utrwaloną postać. Nie wiadomo, gdzie coś się zaczyna, a gdzie kończy. Narodzinom towarzyszy rozkład, wszystkie działania zamykają się w cyklu trwania, któremu nic nie zagraża. Nic przecież nie zniszczy Istnienia.

Pasiewicz to twórca metafizyczny. Nie tylko przez sztukę komunikuje się z każdym kto chce patrzeć, ale także pozwala, aby przemawiał świat. Nie mówi o aktualnych wydarzeniach, nie ulega aktualnym trendom. Ufa intuicji.

Piotr “jest w drodze” To jego podstawowe założenie twórcze i plan na życie. Zwykł powtarzać, że ma nadzieje zakończyć podróż w jasności, w spokoju wewnętrznym. Być może kiedyś będzie w stanie ten stan zobrazować.” – Ewa Podgórska

 
Piotr Pasiewicz - Mowa LiniiPiotr Pasiewicz - Mowa Linii Piotr Pasiewicz - Mowa Linii Piotr Pasiewicz - Mowa Linii
Piotr Pasiewicz - Mowa Linii Piotr Pasiewicz - Mowa Linii Piotr Pasiewicz - Mowa LiniiPiotr Pasiewicz - Mowa Linii
Piotr Pasiewicz - Mowa Linii Piotr Pasiewicz - Mowa Linii Piotr Pasiewicz - Mowa LiniiPiotr Pasiewicz - Mowa Linii
Piotr Pasiewicz - Mowa LiniiPiotr Pasiewicz - Mowa Linii Piotr Pasiewicz - Mowa Linii

Zapraszamy wszystkich fotografów, malarzy, rzeźbiarzy, twórców sztuk wizualnych i performance do naszej Wirtualnej galerii. Na stronie prezentować będziemy najciekawsze prace twórców związanych z Łodzią. Jesteś zainteresowany współpracą? Napisz do nas marcin.balczewski@plasterlodzki.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
igorkrentz
Igor Krenz w Muzeum Sztuki
11 edycja projektu „Rozwój kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi”
XVIII Łemkowskie Jeruzalem

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*