ksiazkomaniacy_2_wersjaDom Kultury „502” przy ul. Gorkiego 16 przygotował dla dzieci i młodzież  ciekawą imprezę  kulturalno-czytelniczą  – „Wiosnę książkomaniaków”. Impreza potrwa od kwietnia do pierwszych dni czerwca 2010 roku. W terminie wybranym nieprzypadkowo, gdyż to właśnie wiosną – 2 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej.

 
Celem „Wiosny książkomaniaków” jest promocja literatury i czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta. Organizatorzy pragną zachęcić dzieci i młodzież do częstszego sięgania  po ciekawe książki.
Podczas „Wiosny książkomaniaków” odbędą się, między innymi spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży. 27 kwietnia 2010 roku, o godz. 12  odbędzie się spotkanie z Beatą Ostrowicką, kolejne spotkania – z panią prof. Joanną Papuzińską (4.05. 2010, godz. 12) i panią Grażyną Bąkiewicz (10.05.2010, godz. 11).
W trakcie „Wiosny książkomaniaków” każde dziecko może wziąć udział w plebiscycie na najlepszą książkę dla dzieci i najlepszą książkę dla młodzieży. Konkurs  na recenzję rozgrywanym jest  w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci oraz młodzież.
Kolejną propozycją przygotowaną z myślą o młodych czytelnikach będzie akcja „Książka tygodnia”. Osoby ze świata mediów, kultury i sztuki, będą  polecały swoją ulubioną książkę z dzieciństwa. Rekomendacje te umieszczane będą na specjalnej planszy w Domu Kultury „502” oraz w  Internecie na www.wdk.pl.  
Młodzi zwolennicy literatury będą mogli również wziąć udział w „Maratonie czytania” – całodziennej imprezie, podczas której będą głośno czytane, wybrane podczas plebiscytu najlepsze książki dla dzieci i młodzieży.  W czasie trwania projektu dzieci i młodzież będą także miały okazję posłuchać, jak ich ulubione książki czytają łódzcy aktorzy.
„Dzień Dziecka z książką” – w programie przewidziana jest loteria z nagrodami, w której wezmą udział karty z głosami oddanymi w plebiscycie na najlepszą książkę. W tym dniu rozdane zostaną także prezenty dla najaktywniejszych uczestników projektu oraz kupony rabatowe na zakup książek.
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
olga_tokarczuk_20141029_1164863506
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Poleskim Ośrodku Sztuki
noweszatyksiazek
Nowe Szaty Książki – informacje
ksiazkomaniak
5. Mały książkomaniak zaprasza w czerwcu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*