Wiosna_ksiazkomaniakow_-_III_edycja_plakat_2012Dom Kultury „502” zaprasza łódzkie dzieci i młodzież do udziału w projekcie „Wiosna książkomaniaków”. Jego celem jest, podobnie jak w latach ubiegłych, promocja literatury i czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta. Wiosenny termin na realizację projektu poświęconego promocji literatury i czytelnictwa został oczywiście wybrany nieprzypadkowo. To właśnie wiosną, 2 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej oraz, 23 kwietnia, Światowy Dzień Książki.

Organizatorzy biorąc pod uwagę iż jest to już trzecia z kolei edycja imprezy, przygotowując jej koncepcję programową przyjęli dwa podstawowe założenia. Po pierwsze, będą kontynuowane niektóre przedsięwzięcia – te, które cieszyły się największą popularnością i w poprzednich dwóch edycjach, przyciągnęły najwięcej uczestników, którzy dodatkowo wyrażali chęć ponownego wzięcia udziału w tego typu działaniach. Po drugie, chcąc zaproponować również przedsięwzięcia nowe, postanowiono skonstruować program w taki sposób, by móc w każdej kolejnej edycji położyć szczególny nacisk na jeden wybrany temat, motyw związany z tworzeniem literatury dla dzieci i młodzieży. W poprzedniej edycji owym szczególnym tematem było tworzenie ilustracji do książek dla najmłodszych. W najnowszej, trzeciej edycji, pomysłodawcy będą chcieli opowiedzieć młodym uczestnikom o pracy wydawnictwa i drukarni.

W poniedziałek, 2 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Tego dnia, o godz. 11.00, organizatorzy zapraszają na spotkanie pt. Jak powstaje książka?, podczas którego dzieci dowiedzą się jak przebiegają kolejne etapy pracy nad utworem literackim od momentu, gdy rodzi się on w głowie autora aż do chwili, gdy gotowa książka trafia do rąk czytelnika.

Nie zabraknie także spotkań autorskich. Spotkanie z Barbarą Ciwoniuk będzie miało miejsce 7 maja (poniedziałek) o godz. 11.00. Tydzień później – 14 maja (poniedziałek), także o godz.11.00 – odwiedzi DK 502 Tomasz Trojanowski, a 29 maja (wtorek) o tej samej porze – Agnieszka Frączek. Organizatorzy zachęcają także do udziału w majowym Maratonie Czytania – imprezie podczas, której będzie można głośno czytać fragmenty swoich ulubionych książek oraz w Konkursie na recenzję ulubionej książki (rozgrywanym w dwóch kategoriach wiekowych:  I- dzieci, II – młodzież).

Podsumowaniem „Wiosny książkomaniaków” będzie, jak co roku, czerwcowy „Dzień Dziecka z książką” – impreza, podczas której nastąpi uroczyste podsumowanie trzeciej edycji „Wiosny książkomaniaków”, Zostaną wówczas m. in. wręczone nagrody laureatom Konkursu na recenzję ulubionej książki.

Szczegółowe informacje o projekcie, terminach poszczególnych imprez, regulamin konkursu na recenzję ulubionej książki, dostępne są na stronie internetowej Widzewskich Domów Kultury: www.wdk.pl oraz w domu Kultury „502” (Łódź, ul. Gorkiego 16, tel. 42 673 35 99). Na wszystkie imprezy obowiązuje wstęp wolny. Organizatorzy uprzejmie proszą, szczególnie w przypadku większych grup dzieci i młodzieży (np. klasy czy grupy szkolne), o telefoniczne lub mailowe zgłaszanie chęci udziału w poszczególnych imprezach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cywinska
Spotkanie z Izabellą Cywińską
stelmasiak
Promocja książki Jolanty Stelmasiak
Thubron_1
Colin Thubron w Małej Literackiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*