IMG_6199Od 12 stycznia w Cafe Foto 102 można oglądać wystawę Nieformalenj Grupy PUL pt. Will i be missed?

To próba zwrócenia uwagi na budynki niszczejące i ginące, na fragmenty naszego miasta, obok których przechodzimy być może obojętnie. Czy ktokolwiek zauważy, kiedy znikną?

– Długo nie musieliśmy szukać takich obiektów, gdyż spacer po centrum miasta, stanowiącym często jego wizytówkę, przyniósł nam prezentowany zbiór – mówią przedstawiciele PUL. – Chociaż jest to początek naszych poszukiwań zamierzamy spacerować dalej wybierając „najładniejsze” zabudowy, dokumentując je zanim niepostrzeżenie znikną. Wpisujemy się tym samym w modny ostatnio temat, dotyczący „łódzkiej szkoły renowacji zabytków”. Oczywiście nie mogliśmy pominąć akcji zamknięcia Dworca Łódź Fabryczna, z olbrzymią troską  i obawą myśląc o przyszłości tego miejsca.

Artyści z PUL-a poza wystawą fotografii planują też kolejne działania takie jak wydanie swoistych pocztówek z Łodzi czy nagranie materiału wideo. W skład grupy wchodzą: bliźniaczki Urszula i Paulina Korwin-Kochanowskie oraz Ludwik Deel (czyli Dariusz Gwidon Ludwisiak).

Wystawę można oglądać do 25 stycznia 2012 r.

Zobacz także:

Portrety fajnych kobiet w Cafe Foto 102

Edward Bogdański – „Podróż”

Dyplomy – wystawa prac studentów PWSFTViT w ŁDK

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_9042
11. Fashion Week Poland: Young Fashion Photographers Now! (foto)
mediatravelgalerialodzka
Ostatnie takie miejsca na Ziemi w Galerii Łódzkiej
oblicza_006
Oblicza Łodzi 2000-2010 – Reminiscencje (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*