Wilki Łódzkie poznały rywali w nowym sezonie futbolowej elit

Liga Futbolu Amerykańskiego opublikowała pierwsze informacje dotyczące przyszłorocznego sezonu LFA1, czyli najwyższego poziomu rozgrywkowego, na którym występują Wilki Łódzkie. Zespół trafił do grupy północnej.

128 meczów na czterech szczeblach rozgrywkowych, ponad 215 godzin internetowych transmisji, 5 spotkań w telewizji kablowej Vectra i ponad półtora tysiąca zarejestrowanych zawodników – to tylko niektóre liczby, jakimi pochwalić się może Liga Futbolu Amerykańskiego po sezonie 2018. 17 listopada we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów występujących w LFA, na którym podsumowano tegoroczne rozgrywki i dyskutowano nad dalszymi planami rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce. Zatwierdzony został już również wygląd przyszłorocznych rozgrywek elity, czyli LFA1.

Wilki tegoroczne rozgrywki LFA1 nie mogą uznać do szczególnie udanych, ponieważ do ostatniej kolejki nie byli pewni utrzymania w krajowej elicie. Na osiem spotkań udało im się zwyciężyć tylko raz. Sztuka ta udała się w Poznaniu przeciwko Patriotom (obecnie drużyna ta po fuzji z Kozłami występuje jako Armia Poznań), a do rozstrzygnięcia losów tego pojedynku potrzebna była dogrywka. Trzeba jednak przyznać, że łodzianie nie mieli w tym sezonie szczęścia. Znaczna część ich spotkań miała wyrównany przebieg, a drużynę trapiły liczne kontuzje, co także nie pomogło w zbieraniu punktów do ligowej tabeli. Cel, jakim było utrzymanie się na najwyższym szczeblu został jednak wykonany.

LFA1 w przyszłym sezonie będzie podzielona na dwie, a nie tak jak w tym roku trzy grupy, lecz w dalszym ciągu liga składała się będzie z 12 klubów. Każdą drużynę czeka osiem meczów sezonu zasadniczego. W grupie północnej, gdzie zaprezentują się Wilki, wystąpią także mistrzowie Polski – Lowlanders Białystok oraz Seahawks Gdynia, Warsaw Mets, Rhinos Wyszków i AZS UWM Olsztyn Lakers. Ekipę z Łodzi czekają też trzy mecze międzygrupowe z zespołami z południa – Armią Poznań, Towers Opole i Watahą Zielona Góra.

W przyszłym roku łodzianie nie zamierzają powtórzyć błędów z sezonu 2018. Celem będzie na pewno poprawienie tegorocznego bilansu 1-7, w czym pomóc ma zmiana sztabu szkoleniowego. Nowym trenerem Wilków został znany z pracy w innych polskich klubach Lonnie Hursey. Amerykanin jest specjalistą przede wszystkim od gry obronnej, dlatego pomagać mu będzie jego rodak Jason Abney, który również pracował już wcześniej w naszym kraju, a w Łodzi objął funkcję koordynatora ofensywy. Wilki ogłosiły także ciekawe wzmocnienie swojego składu. Do drużyny dołączył Patryk Kurkowski, grający przez kilka ostatnich lat w lidze holenderskiej.

Przyszłoroczny sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego wystartuje 23 marca 2019 roku. Szczegółowy terminarz rozgrywek LFA1 zostanie podany w najbliższych miesiącach. Mecze w ramach LFA będzie można już niebawem oglądać nie tylko za pośrednictwem internetowych transmisji, ale również na „szklanym ekranie” na kanale 250 telewizji kablowej Vectra. Liga Futbolu Amerykańskiego jeszcze w tym tygodniu zaprezentuje także podział grupowy na drugoligowym szczeblu – LFA2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *