14pazdziernika_343W piątek, 14 października o godz. 18 w ms2 rozpoczął się wernisaż wystawy Heal The World, godzinę wcześniej w Parku Staromiejskim zasadzono dąb.

WIKIzeum to projekt odwołujący się do gestu Josepha Beuysa sprzed 30 lat. W sierpniu 1981 roku artysta zjawia się w Muzeum Sztuki i przekazał kolekcję prawie 300 dzieł z trzech dekad twórczości.

Tytuł wystawy odnosi się do ogólnej dostępności wiedzy i kultury, pomocy niesionej nieodpłatnie, z czystej, bezinteresownej chęci dzielenia się doświadczeniem i pomysłami. Co dość oczywiste kojarzy się z nazwą Wikipedia, czyli bezpłatną internetową encyklopedią współtworzoną przez każdego internautę, który tylko chce się włączyć w projekt.

Od piątku w ms2 można podziwiać element WIKIzeum – wystawę Heal The World, którą współtworzył Karol Radziszewski. Jak on sam mówi „jest to wystawa w Muzeum Sztuki, ale bez sztuki”. Zważywszy na nazwisko Radziszewskiego, wiadomo że ekspozycja będzie i ma silne podłoże ideologiczne, które dodatkowo nobilituje wystawę w przestrzeni wystawienniczej. Wracając do koncepcji Wikipedii także trzeba pamiętać, że roi się w niej o tzw. troli, które za wszelką cenę próbują zniszczyć całe przedsięwzięcie. Czy i o tym nie zapomnieli pomysłodawcy przedsięwzięcia? Na te pytanie trzeba odpowiedzieć samemu.

joomplu:27248

Wystawę w przestrzeni ms2 można oglądać do 6 listopada br. Towarzyszyć jej będą akcje artystyczne, które  przygotowują m.in. Julita Wójcik i Paweł Passini. Także odbędą się spotkania m. in. z Anną Dymną, Janiną Ochojską i Danutą Kuroń. Dąb można podglądać codziennie.

Zobacz także:
Jan Fabre w ms2 (foto)

Akreacje II (foto+wideo)

„Kolekcja Sztuki XX i XXI wieku. Przemieszczenia” w ms2 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8464
Fotofestiwal 2017 – Common Codes (foto)
IMG_9762
Odległy świat w Ośrodku Propagandy Sztuki (foto)
DSCF2398
Z wewnątrz na zewnątrz w Centrum Dialogu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*